Vajíčko (autosedačka) - dítě v ní divně sedí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
cernycajscitronem
Kecalka 272 příspěvků 13.08.19 14:24
Vajíčko (autosedačka) - dítě v ni divně sedi

Ahoj mamky, prosím o radu. Máme vajíčko s novor. vlozkou, kam nám syn dobře pasoval asi tak 1.mesic. Hezky mu držela hlavu a podpořila zada. Jenže teď v 9 týdnech už se mu hlava do vložky nevejde, resp. ještě jo, ale už je mu to opravdu nepříjemné, zvláště to usazování tam, kdy mu to ohne obě dvě uši :roll:. Jenže když vložku vyndáme, tak se nám zdá opravdu divně usazený. Zaprvé je to najednou hlubší, takže mu tam zadek dost zapadne, čímž pádem jednak spis sedí nez leží + když potom natáhneme pásy, tak mezi pásem a břichem má docela dost velkou mezeru (přitom v návodu je napsáno, že mezi pásem a tělem dítěte by nemělo být možné prostrčit ani prst – ha ha). Druhá věc je ta, že hlava se bez vložky sice už vejde, ale má okolo hrozně moc místa, takže se mu kynkla ze strany na stranu a nic mu jí nedrží, což se mi moc nelíbí, protože sám hlavičku ještě neudrží. To tak má být?? Teď nás čeká další cesta, tak z toho mám dost obavu, jak to zvládneme, jestli je to pro něj takhle dostatečně bezpečné. Také nevím, jestli mu tam radši mám nechat tu vložku, i za cenu toho, že tam je jak sardinka, nebo jestli ho tam mám nechat bez vložky, kdy má zase volnou tu hlavu. Taky nechápu ty pásy, které mají sice vést přes ramena, ale do sedačky vedou už někde v místě břicha, takže se musí natáhnout nahoru a přes ramena, což mu potom sklouzávají dolů po rukou. Vůbec nechápu, proč s tím máme problémy, kohokoliv potkám, tak se mi to vajíčko zda normální, přitom naše je docela dobré, resp. celkem dobře hodnocené. Značka je Inglesina darwin – nemáte náhodou někdo? Ale i kdyby ne, uvítám každou radu.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jessikka
Extra třída :D 11230 příspěvků 13.08.19 14:33

Chtělo by to foto s i bez vložky. co je to za sedačku?

blumen
Hvězda diskuse 55001 příspěvků 13.08.19 14:34

@cernycajscitronem vloz foto, oblicej muzes zaskrtat

Janli
Extra třída :D 10186 příspěvků 13.08.19 14:38

Co je to za sedačku?

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8500 příspěvků 13.08.19 14:38

Nejdou posunout ty pásy? :think: to by neměl mít takto. Pak třeba koupit takovou univerzální vložku do autosedačky /kočárku, hlavně proti pocení to bývá a to by mohlo zase trochu zmenšit prostor.

cernycajscitronem
Kecalka 272 příspěvků 13.08.19 14:38

@jessikka
Inglesina Darwin i-size

jessikka
Extra třída :D 11230 příspěvků 13.08.19 14:40

NO a to foto? těžko můžeme poradit, když to nevidíme.

cernycajscitronem
Kecalka 272 příspěvků 13.08.19 14:42

@Bubla Bůčková
Ty pásy vedou do sedačky jakoby uprostřed, takže se musí natáhnout nahoru, pak přes ramena, dolů přes tělo a zaklapnout. Jenže tím pádem, buď jsou volnější, že mu sklouzávají, nebo je utáhnu, ale to mu ty ramena tlačím dolů. Možná to tak mají všechny vajíčka, ale mně to připadá naprosto divný a nepochopitelný. O te vlozce jsem nevěděla, to by možná bylo dobrý řešení, podívám se po tom.

cernycajscitronem
Kecalka 272 příspěvků 13.08.19 14:43

Foto dodám, ale nevim, jestli to na tom bude poznat.

Pavlička
Kelišová 5330 příspěvků 13.08.19 14:43

Je to spatna autosedacka, podobnou mela kamaradka, jen jiny typ. Uplne jak pises, proste silena…Ja mam stary dobry maxi cosi cabrio a jezdi v nem rocni mimino a jeste dlouho bude.

Bubla Bůčková
Echt Kelišová 8500 příspěvků 13.08.19 14:43

Na webu píšou posuvné… Celé to musíš zvednout nahoru tu hlavovou opěrku a posunou SE i pásy.

Kamkam
Ukecaná baba ;) 1577 příspěvků 13.08.19 14:45

Ty pásy nesmí vést za rameny. Kdyz můžou sklouznout přes ruce, sedačka je v podstatě k ničemu. Není tam možnost ty pásy posunout? My měli, teda v úplně jiné sedačce, další otvory, kam se daly pásy přendat.
Jestli v sedačce lítá, nechala bych tam tu vložku. Ale i tak je tam ten problém s těmi rameny, nebo ne?

pikola
Generální žvanilka 22048 příspěvků 13.08.19 14:46
@cernycajscitronem píše:
@Bubla Bůčková
Ty pásy vedou do sedačky jakoby uprostřed, takže se musí natáhnout nahoru, pak přes ramena, dolů přes tělo a zaklapnout. Jenže tím pádem, buď jsou volnější, že mu sklouzávají, nebo je utáhnu, ale to mu ty ramena tlačím dolů. Možná to tak mají všechny vajíčka, ale mně to připadá naprosto divný a nepochopitelný. O te vlozce jsem nevěděla, to by možná bylo dobrý řešení, podívám se po tom.

https://www.youtube.com/watch?… a posunuješ celé ty záda na sedačce i s podhlavníkem?

Petula306
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 13.08.19 14:48

Bývám skeptická k sedačkám z kombinací, což jsem myslela, že je i tato. Koukla jsem na net a pletla jsem se. Nevypadá nejhůř, ani na ní nevidím nic „závadného“. Buď tedy do ní dítě dáváte špatně, nebo ji máte špatně nastavenou.

cernycajscitronem
Kecalka 272 příspěvků 13.08.19 14:55
@Bubla Bůčková píše:
Na webu píšou posuvné… Celé to musíš zvednout nahoru tu hlavovou opěrku a posunou SE i pásy.

Zkusím si s tím ještě pohrát, ale zkoušela jsem

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama