Doporučení na vajíčko do automobilu - větší velikost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Schíza008
Stálice 69 příspěvků 20.02.18 10:52
vajíčko do automobilu - větší velikost

Ahoj. V dohledné době potřebuji pro malou ( 3m, 5,5 kg) sehnat vajíčko do auta. To „novorozenecké“ jí bude za chvíli malé, roste poměrně rychle do délky. Nemáte prosím nějaký vhodný tip? Systém isofix v autě zatím nemáme.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18727 příspěvků 20.02.18 10:57

A co to máš za vajíčko a co považuješ za malé? Nesmí přesahovat hlava. Jinak vajíčka bývají do 13-18 kg, tak nevidím důvod, aby se tam nevešlo 6kg dítě :nevim:

kuklisek
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 20.02.18 10:58

Pokud rychle roste - vezmete tridu 0-18. Kdy umoznuje sezeni po i proti smeru. Lze tedy vozit proti smeru mininalne do 9 kg, redp dele. Zaroven tim vyresite i dalsi potrebnou sedacku, ptz vajicka byvaji nejcasteji max do 9-ti kg (lze samozrejme najít i do 13kg)
napr. zde https://www.mall.cz/…dacky-0-18kg

myskalucka
Echt Kelišová 8115 příspěvků 20.02.18 11:02

@Schíza008 : a jaké vajíčko máte? A zkusila jsi už vyndat novorozeneckou vložku?

Petule030
Kelišová 5696 příspěvků 20.02.18 11:25

Jakou sedačku máte? Také mě napadlo, jestli tam není ještě vložka pro novorozeňata? Jinak já pořizovala ještě v kategorii 0-18kg, protože syn skoro v roce potřeboval větší sedačku a ještě neseděl. Ty 0-18kg se dají použít proti směru jízdy a později po směru, zase vydrží nějakou dobu. Uváděno je cca do 4 let, ale opět záleží na velikosti dítěte. Ještě dodám, že kupovat rovnou autosedačku kategorie od 9kg je hazard se zdravím (i životem) děťátka, protože ty bývají po směru a nesedící miminko nemá posílené svaly, aby případný náraz zvládlo. Nemluvě o tom, že by bylo ve špatné poloze.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21721 příspěvků 20.02.18 11:35

Mi měli vajíčko kategorii 0-18 kg a vydržela v něm poměrně dlouho. Měli jsme teda isofix, ale určitě jsou na trhu i bez něj.

Freya10
Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 11:37

Ahojky,
také se přikláním spíše k zapomenuté novorozenecké vložce a nebo k dojmu, že miminko „už je veliké a strašně rychle přibírá, to se tam určitě za chvilku nevejde“ :lol:
Moje dcera měla ve 3 měsících 6,3kg a 63cm, v půl roce 8,7kg a ve vajíčku jezdila do roka (Peg Perego Primo Viaggio SL vajíčko do 13kg - v roce měla 10kg).
Nějak si neumím představit 3m miminko, co se brzo nevejde do vajíčka… :lol:

Popokatepetla
Závislačka 2962 příspěvků 20.02.18 11:38

Aby se tříměsíční nevešlo do vajíčka? to je nesmysl, syn jezdil do 13m (měli jsme Maxi cosi) a to nebyl žádný drobek. Nesmí přesahovat hlava, že čouhají nohy vubec nevadí.

Jančakecalka
Generální žvanilka 21721 příspěvků 20.02.18 11:40
@Popokatepetla píše:
Aby se tříměsíční nevešlo do vajíčka? to je nesmysl, syn jezdil do 13m (měli jsme Maxi cosi) a to nebyl žádný drobek. Nesmí přesahovat hlava, že čouhají nohy vubec nevadí.

Nevím, no, ale nás, když kontrolovala policie, tak policajt říkal, že by dítěti neměli čouhat ani nohy z vajíčka, že je to pro něj nebezpečný. Pak jsme hned kupovali sedačku větší.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31592 příspěvků 20.02.18 11:41

A co mate za vajicko? Vetsina je 0-13,pokud nahodou mate nejaky starsi 0-9,tak vemte jakykoliv 0-13,5,5kg ve 3m je spis drobek, to moji prvni dva kluci meli ve 4-6 tydnech, a do vajicka se min do 8m vesli, prvni asi do 10m, drihymu jsem v 8m kupovala 0-18,protoze to byl fakt velkej obrik. Rychle do dylky rostou vsechna mimca :)

Heivka
Závislačka 2896 příspěvků 20.02.18 11:43

Já měla vajíčko od Cybex, a syn ho přerostl v 8 měsících (dlouhý trup, krátké nohy) všechny sedačky 0-18 by se už stejně musely otočit po směru (BeSafe, která je dost velká nám nešla dát do auta hrozně se „vrklala“ v isofixu) tak jsme koupili sedačku Romer 9-18, která šla co nejvíc do lehu a dokud si pevně nesedl, tak jsme cesty autem omezili pouze na cestu k doktorce a zpátky teď mu je 2,5 a na jaře budeme kupovat zase větší, tahle je mu už hodně natěsno.

Freya10
Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 11:43

@Jančakecalka Ano-nesmí přečuhovat hlava, nohy opravdu nevadí. ;)

Freya10
Kecalka 251 příspěvků 20.02.18 11:45

@Heivka Koukala jsem, že i Romer teď dělá protisměrné v kategorii do 18kg…tak ta už by třeba šla :palec:

Emno
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 1 inzerát 20.02.18 11:50

Máme to samé, syn v půl roe má 10 kg a nevejde se tam ani do šířky, tím víc teď, když má svetr nebo je zabalen do deky atd. Z vajíček mi přišlo větší toto:

https://autosedacky. heureka. cz/cybex-aton-basic-cbxc-2017-blue-moon/#

Ale vyřeší to asi jen šířku - na délku to podle mě bude hodně podobné.

pikola
Neúnavná pisatelka 18727 příspěvků 20.02.18 11:51
@Jančakecalka píše:
Nevím, no, ale nás, když kontrolovala policie, tak policajt říkal, že by dítěti neměli čouhat ani nohy z vajíčka, že je to pro něj nebezpečný. Pak jsme hned kupovali sedačku větší.

To je hloupost, z každé sedačky čouhají dítěti nohy :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama