Kývání zubů

3
20.4.21 05:03

Vaklani zubů

Dobrý den
Potřebuji poradit jak na bolest zubů a otok dásní. Začal se mi kyvat špičák dolů a mám odhalené dásně. O vykendu v sobotu jsem byla na pohotovosti kde mi vycistila a strikla jód, zub zatím držel. Zabralo to do pondělí. V neděli vecer se mi začal kyvat. Hned v pondělí jsem volala zubaři kde jsem řekla svůj problém ale i přes to mne objednal na čtvrtek odpoledne. Manžel už zoufalej a vzal mne v pondělí znova na pohotovost kde jako na potvoru ordinoval pan doktor Mudr Pavel Střihavka, mladý a ještě nezkušený mi jenom striknul něco finálového a nechal být protože se bál trhat když jsem těhotná. Dokonce po příchodu domu jsem zjistila že striknul až někde stoličku vzadu. Takže 60 km na poho úplně zbytečná. Šílena bolest to je, zkoušela jsem různé bylinky, ledovani a ústní vody… Nic nezabírá. Prášky mohu jenom paracetamol protože jsem ve 4 měsíci těhotenství. Věděli by jste mi poradit co by zabralo. Děkuji moc :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17531
20.4.21 08:02

@IvaHala3 Já teda nejsem zubař, ale moc nechápu, proč bys chtěla trhat trvalý špičák? Je tam zánět? Kaz? Je ten zub živý nebo mrtvý? Moje zkušenost je taková, že se trvalé zuby snaží vždy zachránit tak, aby alespoň šla dát korunka. Kloktat ledovou vodu nepomáhá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.4.21 10:55

@unuděná protože z přední strany od tváří nemám dásen jenom odhaleny zub. Když bolest pomalu týden přetrvává na pohotovosti mi zachraňovat nebudou max vyčistí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17531
20.4.21 11:11
@IvaHala3 píše:
@unuděná protože z přední strany od tváří nemám dásen jenom odhaleny zub. Když bolest pomalu týden přetrvává na pohotovosti mi zachraňovat nebudou max vyčistí

Tak spíš nějakou paradentoložku by to asi chtělo. Odhalené krčky jsou nepříjemné, ale určitě to není na trhání zubu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
20.4.21 13:06

Ve čtvrtek jsem objednaná k obvodnimu lékaři. Potřebovala jsem radu jak si ulevit od bolesti. Paradentolog mi s kyvajicim zubem nepomůže

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17531
20.4.21 13:15
@IvaHala3 píše:
Ve čtvrtek jsem objednaná k obvodnimu lékaři. Potřebovala jsem radu jak si ulevit od bolesti. Paradentolog mi s kyvajicim zubem nepomůže

Proto jsem se ptala, jestli ti pomáhá kloktání ledovou vodou. A naopak, paradentolog ti pomůže, protože kývání trvalého zubu není o ničem jiném, než problému s dásněmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22833
20.4.21 22:48

@IvaHala3 no naopak, nikdo jiný než paradentolog ti s kývajícím zubem nepomůže, a určitě se ti ten krček neobnažil ze dne na den, to je dlouhodobý proces a řešit se měl dávno -
od bolesti Ibalgin, Valetol - něco takového
kloktání ledovou vodou to může jenom zhoršit
já bych kloktala vlažným roztokem šalvěje - ta je stahující

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17531
21.4.21 08:13

@stinga Ano, to máš pravdu. Na to kloktání ledovou jsem se ptala hlavně z toho důvodu, že jsem dvakrát procházela zánětem spojeným s odumírajícím zubem a nic jiného nepomáhalo. Ale samozřejmě obnažený krček je něco jiného. Ibáč jako těhotná nemůže, fakt jedině paracetamol, ale v tomto případě myslím, že pomůže jen na to nekousat a nedotýkat se toho, dokud jí to nějak nedají do kupy. Mám dojem, že tchýni tohle dělali nějakou metodou zatavování (?) na paradentologii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat