Valgosita pat 15. měsíců

4593
1.8.13 12:02

Valgosita pat 15mesicu

Chtela bych se zeptat maminek co maji skusenost s valgosivou pat u miminek, jestli pomohlo cviceni, jak dlouho trva nez se to da do poradku.. Zajimal by me nejaky konkretny pribeh. Znam hodne miminek stejneho veku jako dcera, ale vsechny ditka chodi krasne. Tak hledam spriznenou dusi co ma/mela stejne trapeni.. :( Prikladam fotky jak to vypada, dcera ma 16 mesicu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6955
1.8.13 12:19

Urcite bych scvicía, protahovala a rozhybavala. Chodis s ni na rehabilitace? Jestli ne, tak na nic necekej!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4593
1.8.13 12:24

@Janichka Dekuji za tvoji skusenost s tvym ditkem :lol:, napsala jsi mi trochu odveci, ja se neptam co mam delat, ja zjistuji jak rychle to bude pryc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1115
1.8.13 12:31

@Kiara28 moje holcicka ma valgozitu pat kotniku a ploche nozicky, uz ma teda skoro 4r no a vysledek rakovy ze musi nosit kotnickovy boticky na ven a doma ma treba balerinky befado s ort. Vlozkou. Nic neboli nicemu to nevadi, ale kdyby je nemela smajdala by asi v botickach, je to holcicka o to tezsi je vyber peknych botu :? Necvicime teda pac regabilitacni rikala ze s tim nic moc delat nejde chce to hlavne kvalitni obuv a doma nechodit na boso, coz teda he dost tezke u nas :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4593
1.8.13 12:36

@kristy09 Dekuji moc za tvuj prispevek a muzu se zeptat jak dlouho uz to ma a jestli tam vidis zlepseni?
Dekuji :hug:

Příspěvek upraven 29.12.13 v 13:14

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1115
1.8.13 12:47

@Kiara28 ma to od narozeni, proste nekdo ma nemocne kycle, nekdo nohy, neni to nic s cim se neda zit. Bez zdr. boticek by mela nozicky nejspis do x, nic jinyho :-) dle ortopedky zlepseni muze nastat vekem ale spis to vidi na ort. vlozky celej zivot. No je to holcicka tak to mam tezky proc ostatni holky muzou mit krasne balerinky z hm nextu atd a ona ne. Snazim se delat kompromis a kupovat takove do kterych to lze vlozit a venku chodi hodne bosa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4593
1.8.13 14:22

@kristy09 tak budu drzet palecky at nastane to zlepseni vekem.
To me mrzi ze vas to omezuje ve vyberu paradnych boticek pro hocicky, na trhu jich je tolik krasnych, jen ne pro problemove nozicky :,(, nas asi ceka to same, nic se nelepsi, i kdyz je to kratka doba, pro mne je to vecnost :zed:..Zatim ma jen prvni sandalky, ale uz se musim ohlizet po dalsich..
Jinak ortoped nam zadne vlozky jeste nedal, to me celkem znepokojuje..:( Prisel mi hodne chladny, ze nema vubec zvtah k detem.. a skoro nic mi nezodpovedel.. :pocitac: Pry je brzo, beha jen kratce, to rikal na vse.. ale nejake mozne varianty mi snad vysvetlit moh :cert: Uz jsem ji objednala k jinemu.. tak jsem zvedava..
Od rana ctu clanky o tom na netu a nikde zadny priklad ze se to nekomu dalo nekdy do poradku :,( :zed: Ja vim ze jsou horsi nemoci, zivoru nebezpecne, ale stejne mi to dela vrasky :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
1.8.13 15:58

Taky máme valgozitu u 2-letého syna. Zhruba od roka jsme sledovaní na ortopedii a tím to nějak v podstatě haslo. Chodíme k docentovi, ke špičce v dětské ortopedii a traumatologii a v podstatě mi řekl, že do dvou let se to nějak neřeší, max. cvičením a teď po druhém roce dostane syn protetické vložky do bot na míru. A hlavně mi řekl, že to není v podstatě žádná tragédie nebo nějaká vážná věc.

Jinak mám dojem, že to bude mít asi i náš druhý syn (zatím necelé 14 denní mimčo), protože kluci jsou teda jak přes kopírák a už v porodnici při kontrole ortopedem se objevil u něj úplně stejný „problém“, který měl právě ten starší - vytočené špičky s kotníčkama, podle doktorů to mají jednoznačně ze mě. U nejmladšího akorát protahujeme a masírujeme.

Jinak bych to neviděla, zakladatelko, až tak tragicky. Můj manžel měl prý jako dítě nohy naprosto šílené, nosil podseknutou botičku, dávali mu je naopak, na ulici prý tchýni zastavovali cizí lidi a říkali jí, ať tomu klukovi něco s těma nohama proboha udělá. Dneska je mu 31, nohy má úplně normální, akorát nosí ortopedické vložky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4593
1.8.13 16:22

@gabi.design Dekuji, pokusim se to nebrat tak tragicky..
zrovna se nam udelal za barakem stin, tak muzem ven, a hezky naboso.. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
873
1.8.13 21:13

Maly to mel (a do urcite miry stale ma) taky. A mnohem horsi - tvoje fotky jsou podle me krasne.
Hned jak se zacal v 10m stavet u nabytku stal spatne - chodidla do obrovsky sirokeho V (jako Chaplin) a stal uplne na vnitrnich stranach chodidel - fotky cca z roku mam jen v ponozkach, neni to mozna tak dobre videt - teda spis pro vysvetlenou, pononozky ma nasazene dobre, opravdu stoji tak blbe.
Ta posledni je z cca 16m - to uz to ma o dost lepsi.
Na rhb jsme chodili od jeho 8m - ne kvuli te valgozite, ale te si prave vsimla v 10m rhb. Zadne specialni cviky nemel - museli jsme cvicit spravne lezeni a se zlepsenim lezeni se automaticky zacaly zlepsovat ty nohy.
A musi mit neustale kotnikove boty - i na doma. To mu hodne pomaha. Zlepsuje se mu to, ale stale to trochu ma (nejnovejsi foto mam jen v botach)
A jinak podle nasi rhb bude mit v budoucnu pravdepodobne nohy do X (to ma uz ted) a ploche nohy, bolesti by z toho mit ale nemel. Vsechny doktory a rhb snasi maly hodne spatne, pro me je dulezitejsi jeho psychika, takze na rhb uz ted nechodime. Uvidime, co ve trech letech - pocitam pravdepodobne se specialnima vlozkama do bot

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
1.8.13 21:30

@monika215 Tak takhle přesně to má i náš kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama