Valgózní kotníky, nohy do X, jaké papučky do školky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 21.08.18 21:57
Valgózní kotníky,nohy do X,jaké papučky do školky?

Prosím o radu, jaké papučky dáváte dětem při tomto problému. Dcera má 3,5 roku, k fyzioterapeutovi se teprve chystáme.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

chaela
Ukecaná baba ;) 1297 příspěvků 2 inzeráty 21.08.18 22:04

Synovi jsem zrovna dnes koupila DPK papuče, mají nějaký spousto číselný název (K57010-2W-2208) a obchod, ve kterém jsem je koupila, si je pojmenoval Hugo :)
Ale všeobecně koukej po kotníkových, s pevnou patou, měkkých. Další moje parametry byly suchej zip (aby si to uměl sám obout) a světlá podrážka (to chtějí ve školce).

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 21.08.18 22:15

@chaela Dekuji,mrknu na to.

tini
Ukecaná baba ;) 1385 příspěvků 6 inzerátů 21.08.18 22:21

Koupila bych kotnikove s peknou patni miskou,pripadne dala vlozku napr.Svorto skelet takove flekate nam fyzioterapeutka celkem schvalila.Ale navstevu bych urcite neodkladala,dceri hrozne pomohlo tejpovani,tejpovala ji pul roku a ted uz ma jen vlozky Superfeet a beznym okem uz neni nic videt

tereza12345
Extra třída :D 10011 příspěvků 21.08.18 22:29
@Ella123 píše:
Prosím o radu, jaké papučky dáváte dětem při tomto problému. Dcera má 3,5 roku, k fyzioterapeutovi se teprve chystáme.

Syn má stejný problém, má i hodně široké nohy. Kupujeme Fare kotníčkové na suchý zip. vlezou se do nich i ortopedické vložky.

mystiq
Kecalka 126 příspěvků 21.08.18 22:52

Koupila jsem Befado a teď řeším boty na ven.Koukala jsem na Fare,ale ty se mi zdají dost tvrdé a neohebné…

Ladein
Stálice 66 příspěvků 21.08.18 23:00

Zkuste se přidat do skupiny na Fb Barefoot nejen pro děti ČR, tam Vám poradí.

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 21.08.18 23:12

@Ladein Já právě o barefoot při tomhle problému nejsem vůbec přesvědčená. :think:

Martina84
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 21.08.18 23:13

@Ladein a myslíte, že barefoot bačkory jsou vhodné pro děti s tímto problémem?
Na ortopedii mi doporučovali kotníčkové (např. Fare)

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 21.08.18 23:13

@mystiq A Befado jsou lehké a ohebné?Nemám s nima vůbec zkušenost,ale moc se mně na první pohled nezdají.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 21.08.18 23:15

@Ella123 no to já taky ne. Nešla bych do nich ani náhodou a to muj syn lítá celé léto venku bos.

Ella123
Kecalka 137 příspěvků 21.08.18 23:16

@Martina84 No právě,jsou na to dva názory.Já se přikláním spíš ke kotníčkovým,ale možná je to chyba.

Martina84
Ukecaná baba ;) 2018 příspěvků 21.08.18 23:17

@Ella123 já budu věřit rači odborníkům než skupině na fb ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.08.18 23:29

@Ella123 ne, že bych byla odborník, ale befado mi přijdou velmi tvrdé neohebné, ale možná nějaké nejsou? Jinak, syn má taky křivé nohy, bohužel jednu víc do X, druhou ani ne. Takže to budeme taky řešit minimálně fyzioterapií, je mu 2 a půl. Během týdne ho chci objednat, snad na něj něco vymyslí, protože je to vidět, jak se mu trochu hůř chodí, narodil se hypotonický, tak proto to asi je. Nechávám ho hodně běhat po trávě, denně bosého. Cvičím s ním na míči a má jízdy na koni dvakrát týdně, ale asi to chce něco cíleného. BF jsem na něm vyzkoušela dvoje a neosvědčilo se mi to. Nepřijde mi to pro něj vhodné, jak nemá nohy úplně zdravé, a nenašla jsem takový obchod poblíž, aby mi prodavačka přišla zkušená, která by poradila více na úrovni. Kdyby syn problém neměl, tak to tolik neřeším. Taky budu za půl roku hledat kvalitní papučky do školky, tak si přečtu zdejší rady. :kytka:

tereza12345
Extra třída :D 10011 příspěvků 21.08.18 23:45

@Martina84 nam ortopedka doporucila.. ze ma mit kotnickove, hodne ohebne botky, dostatecne siroke. Doma chodit v kotnickovych papuckach. A v lete mi vzdycky klade na srdce, aby chodil co nejvice bosy, po trave, v pisku.. ne na betone. Barefoot boty jsou do.lesa, ne na chodnik ( to je muj nazor). Jo a ma se ucit sedet nozkama dopredu, nejlepe v tureckem sedu..
ty fare botky jsou dobre.. ale musi se videt. Nektere modely.jsou tvrde. Totez plati pro.protetiku i sante.. proto ja s nim radeji chodim do specialky detske obuvy. Maji ruzne znacky a vybiram.si ze trech ctyrech paru, ktere se mi zdaji lepsi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Selfie expert Dáda: Na Instagramu vypustila další zlo. Co dělá špatně?

Je jí dvaašedesát, ale sociální sítě si zamilovala, jako by byla teenagerka.... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >