Vánoce - má být s rodinou a nebo stát při mě?

Anonymní
16.12.19 13:39

Vánoce - má být s rodinou a nebo stát při mě?

Ačkoliv jsme spolu s přítelem už několik let, Vánoce trávíme každý u svých rodičů. Spolu si děláme Štědrý den 23.12., 24.12. jedeme každý ke svým rodičům, 25.12. jdeme k přítelově babičce a 26.12. trávíme svátky u nás.

Jenže jsem se před pár měsíci nepohodla s přítelovou mámou (řekla jsem jí, že jsem přítele partnerka a ne služka) a tak celou rodinu proti mě očkuje. Přítel už to nevydržel a řekl jí, ať se ke mně chová slušně, načež mu řekla, že ona se mnou problém nemá, jen čeká, až se jí omluvím. Když jsem řekla, že nevím, za co, bylo mi odpovězeno: „Neměla jsi raději nic říkat. Víš, jaká je máma.“

Teď ale nastává situace, kdy se blíží Vánoce a den 25.12. Když byla aférka čerstvá, přítel řekl, že tam toho 25. nepůjde a bude raději u nás s mou rodinou. Jenže teď, když už se to blíží, tak to vypadá, že spíše počítá s tím, že tam toho 25. půjde, ale sám, což mě mrzí, že nestojí při mě. Nejde mi vůbec o to, aby se na rodinu vykašlal, ale spíše bych čekala, že babičce řekne něco ve smyslu: „Promiň, babi, ale Lenka je moje partnerka, miluju ji a bez ní tu nebudu, když tu několik let bývala s námi.“

Jak byste se zachovaly na mém místě?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1092
16.12.19 13:41

Přestala bych být uražená, udělala vstřícné gesto a šla na svátek s přítelem za jeho rodinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4186
16.12.19 13:42

Přestala bych řešit blbosti…:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 13:45

Začni meditovat se zaměřením na potlačení ega.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
594
16.12.19 13:45

Přesně jak píšou holky…jde o takovou, ale takovou kravinu, že bych přestala být uražená a toho 25.12. tam šla s přítelem.
Pokud teda on chce abys tam šla taky…Nebo on tam chce jít vyloženě sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
16.12.19 13:47
@suwari píše:
Přestala bych být uražená, udělala vstřícné gesto a šla na svátek s přítelem za jeho rodinou.

Za predpokladu, ze to chlap chce, tak ano. Pokud si to chlap nepreje, nechala bych ho, at si tam jde sam a ja si udelala svuj pohodovy den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 13:48

On mi ani neřekl, ať jdu s ním. Řekl mi, že 25. půjde k babičce a ne, že půjdeme, takže se mnou ani nepočítá, že bych tam šla. Já bych za přítelovou mámou klidně přišla a vyříkala si to s ní, ale to by nesměla celé rodině o mně vykládat, jak přítele psychicky týrám, a že jsem líná verbeš, která z něj tahá jen peníze. To mě vážně mrzí a nepotřebuji, aby takové lži věděla o mně celá rodina.

• Nahlásit
  • Citovat
4186
16.12.19 13:50
@Anonymní píše:
On mi ani neřekl, ať jdu s ním. Řekl mi, že 25. půjde k babičce a ne, že půjdeme, takže se mnou ani nepočítá, že bych tam šla. Já bych za přítelovou mámou klidně přišla a vyříkala si to s ní, ale to by nesměla celé rodině o mně vykládat, jak přítele psychicky týrám, a že jsem líná verbeš, která z něj tahá jen peníze. To mě vážně mrzí a nepotřebuji, aby takové lži věděla o mně celá rodina.

No tak tím je to vyřešeno ne? Chce jít sám, tak ať jde…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 13:52

To sice ano, ale mrzí mě to. V hlavě se mi honí myšlenky, že když už teď se k tomu všemu takhle staví, jak to bude v budoucnu, až budu např. děti a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
8097
16.12.19 13:53

Tak zrovna vánoce jsou ideální na to, aby jste hodili za hlavu co bylo a šli dál ne? To budete jedna na druhou uražená roky? Normálně bych tam šla a hotovo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
16.12.19 13:53
@Anonymní píše:
To sice ano, ale mrzí mě to. V hlavě se mi honí myšlenky, že když už teď se k tomu všemu takhle staví, jak to bude v budoucnu, až budu např. děti a podobně.

Tak tam pujde jen s detmi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.12.19 13:54

Asi bych se na nějaké neshody a svoje ego vybodla - jsou vánoce, svátky, kdy má rodina být spolu. Asi bych se i tchýni omluvila - ustoupila bych jako ta chytřejší. Jako myslete si co chcete, nemějte ji nadále ráda a dál se jí vyhýbejte, ale ten jeden den to v jejich rodinném kruhu vydržíte. Navíc si myslím, že když se jí tedy omluvíte - i kdyby neoprávněně - dost si u nich šplhnete a dají vám pokoj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9819
16.12.19 13:56

Ale to muze byt prani jeho rodiny, aby prisel sam bez partnerky. Zakladatelko, mela by sis zjistit, proc chce jit sam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4186
16.12.19 13:57
@Anonymní píše:

Tak on je mezi partnerkou a mámou, to není lehká situace. Jestli chce být s oběma za dobře, tak nemůže dělat nějaké radikálnější kroky. Ty máš problém s jeho mámou, ty by sis ho měla vyřešit, pokud chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 14:01

Tady nejde vůbec o mé ego. Kdybych příteli řekla, že chci 25. jít s ním, tak mi řekne, ať jdu, ale za jakou cenu… seděla bych tam, všichni by se na mě dívali skrz prsty a nikdo by se mnou nemluvil. A kdyby přítel upřímně chtěl, ať jdu s ním, řekl by mi to sám a ne, že se mnou vůbec nepočítá.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama