Vánoce - má být s rodinou a nebo stát při mě?

Napsat příspěvek
17.12.19 21:09
@zizala7 píše:
@Silverine247Tak tak, a pokud ona zajem o vyrikani mit nebude jak pises, muzes si rict ze si udelala pro zlepseni situace maximum a ona bude za tu ‚horsi‘ v ocich vsech, coz ale ona dobre vi, takze te nejspis neodmitne, uz kvuli synovi ne

Podepisuji. Jak se říká „vyber si svojí bitvu, ne válku“, někdy ten ústupek za to fakt stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8873
17.12.19 21:13

Tchýni bych se neomlouvala a neměla bych chuť ji vidět.
Je úplně jedno, jestli jste manzele nebo ne. Ta ženská k tobě moc respektu nemá a ten tvuj, proč tam chodí bez tebe?
Proč netravite Štědrý večer spolu?
Nebude to maman?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9809
18.12.19 08:09
@Venetia píše:
Pokud tě někdo takhle uráží, ještě za ní polezes a budeš si to vyrikavat?

nebo se ještě omluvíš za něco, ta co úplně nemůžeš, protože slovo promiň ti nic neudělá a druhá strana ho očekává, aby ta druhá strana byla spokojená. :mrgreen: a uděláš to kvůli partnerovi, aby i on byl spokojen :lol: ne ta strana, co ti nedává, vulgármě o tobě mluví a šíří lži, ne partner to zarazí tak, aby jeho matka neútočila na jeho pratnerku a omluvila se za vulgarity, jakými o ní hovoří. Ne ne ne, takhle ne :mrgreen: přesně naopak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 10:57

@Šáruší
Tak ja jsem z uvodniho prispevku pochopila, ze partner se za Zakladatelku postavil. Jenze zase chapu, ze je v pozici mezi dvema mlynskymi kameny a jako chlap se do toho nechce prilis montovat, at si to zenske vyresi samy („Ludvo, kdo je vic?“ mi prisla dost trefna poznamka :mrgreen: ). Ja si osobne nedovedu predstavit, ze bych tchyni rekla, ze nejsem jeho sluzka, aniz by to bylo v nejake hadce a afektu - a v techto situacich se vetsinou omluvim za FORMU podani a VYSVETLIM, co me k tomu vedlo. Neschvaluji naslednou reakci tchyne, ale na miste Zakladatelky by me zajimalo, co ji k tomu vede me pomlouvat a pokusila bych se konflikt vyresit, nez byt urazena a cekat, az to vyhnije (protoze nevyhnije). Pritel by to urcite ocenil, takhle si obe zenske drzi svoji hrdost, ktera ovsem nikam dlouhodobe nepovede. Jak bys to resila ty? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
18.12.19 11:10

Přítel je maman. Kopnout do zadku. Až budete mít dítě tak se za tebe už Vůbec nepostaví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 11:16
@Marianna2 píše:
Přítel je maman. Kopnout do zadku. Až budete mít dítě tak se za tebe už Vůbec nepostaví.

Ty jsi asi se vsim rychle hotova, ze? O jejich vztahu jinak nic nevis, ale uz bys typka posilala do obehu. Co takhle nejdriv zkusit problem resit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
18.12.19 11:19

Ano s mamany jsem byla vždy rychle hotová. Protože jsem nesnizovala latku až k mamanum mam dnes perfektniho chlapa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9809
18.12.19 11:23
@Silverine247 píše:
@Šáruší
Tak ja jsem z uvodniho prispevku pochopila, ze partner se za Zakladatelku postavil. Jenze zase chapu, ze je v pozici mezi dvema mlynskymi kameny a jako chlap se do toho nechce prilis montovat, at si to zenske vyresi samy („Ludvo, kdo je vic?“ mi prisla dost trefna poznamka :mrgreen: ). Ja si osobne nedovedu predstavit, ze bych tchyni rekla, ze nejsem jeho sluzka, aniz by to bylo v nejake hadce a afektu - a v techto situacich se vetsinou omluvim za FORMU podani a VYSVETLIM, co me k tomu vedlo. Neschvaluji naslednou reakci tchyne, ale na miste Zakladatelky by me zajimalo, co ji k tomu vede me pomlouvat a pokusila bych se konflikt vyresit, nez byt urazena a cekat, az to vyhnije (protoze nevyhnije). Pritel by to urcite ocenil, takhle si obe zenske drzi svoji hrdost, ktera ovsem nikam dlouhodobe nepovede. Jak bys to resila ty? :nevim:

já bych tohle nechala vyřešit manžela, proč bych to měla řešit já? Evidentně do ní tchyně šila, když jí řekla, že není služka, ale partnerka. A dále byla hnusná, když to časem partner nevydržel a řekl mámě, že se k jeho partnerce má chovat slušně. A tím to pro něj nekončí ale, rozhodě není v pozici mezi mlýnskými kameny, jeho mám vandruje do jeho životní partnerky, až tak, že musí mámu usměrňovat. Jenže to nestačí jednou, měl dát mámě jasně najevo, že takhle ne. Žádný nemělas jí nic říkat, vš jaká je. A žádný tak já tam jedu sám a hotovo. Takhle ne. Z obrácené pozice, svoji mámu miluji a ráda s ní trávím svátky. Nicméně nedovoluji, aby vandrovala do manžela. Má manžel své mouchy? ano má, jsou jeho mouchy a moje věc, že mi nevadí. Mám já své mouchy? jistěže mám, a manžel je toleruje, nikdo nejsme bez chyb. Ale ani matce nenáleží jakkoliv zasahovat či vandrovat do našeho vztahu. A v případě vyhrocené situace, která byla vyhrocena tak, že musím svou mámu napomínat ať se chová k mému muži laskavě dobře, stojím na straně muže. A buď jdeme oba dva s tím, že se na manžela budou tvářit když ne mile, tak minimálně neutrálně, aby se necítil špatně, nebo prostě nejdeme a to ani já. Rozhodně ho nenechám sedět doma a nepůjdu sama. Tohle do partnerství nepatří. Takže on si to musí srovnat, ne že ona se bude omlouvat tchyni, která je na ní hnusná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 12:12
@Šáruší píše:
já bych tohle nechala vyřešit manžela, proč bych to měla řešit já? Evidentně do ní tchyně šila, když jí řekla, že není služka, ale partnerka. A dále byla hnusná, když to časem partner nevydržel a řekl mámě, že se k jeho partnerce má chovat slušně. A tím to pro něj nekončí ale, rozhodě není v pozici mezi mlýnskými kameny, jeho mám vandruje do jeho životní partnerky, až tak, že musí mámu usměrňovat. Jenže to nestačí jednou, měl dát mámě jasně najevo, že takhle ne. Žádný nemělas jí nic říkat, vš jaká je. A žádný tak já tam jedu sám a hotovo. Takhle ne. Z obrácené pozice, svoji mámu miluji a ráda s ní trávím svátky. Nicméně nedovoluji, aby vandrovala do manžela. Má manžel své mouchy? ano má, jsou jeho mouchy a moje věc, že mi nevadí. Mám já své mouchy? jistěže mám, a manžel je toleruje, nikdo nejsme bez chyb. Ale ani matce nenáleží jakkoliv zasahovat či vandrovat do našeho vztahu. A v případě vyhrocené situace, která byla vyhrocena tak, že musím svou mámu napomínat ať se chová k mému muži laskavě dobře, stojím na straně muže. A buď jdeme oba dva s tím, že se na manžela budou tvářit když ne mile, tak minimálně neutrálně, aby se necítil špatně, nebo prostě nejdeme a to ani já. Rozhodně ho nenechám sedět doma a nepůjdu sama. Tohle do partnerství nepatří. Takže on si to musí srovnat, ne že ona se bude omlouvat tchyni, která je na ní hnusná.

Ty to beres z pozice toho partnera, samozrejme, ze by se ji mel zastat. Ja to beru z pozice jeji a nejsem ten typ, co by cekal, az za me nekdo neco vyresi. Mam pusinku, muzu se sama ozvat. Ja jsem nepsala, ze by se ji mela prijit z principu omluvit, ale prijit si to s ni vyrikat a pokud by byla omluva na miste, tak ji to nezabije. Jedna z nich ustoupit musi a fakt bych nespolehala na toho chlapa, ze bude delat mediatora dvema zenskym, to je z jeho pohledu sebevrazda. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9809
18.12.19 12:17
@Silverine247 píše:
Ty to beres z pozice toho partnera, samozrejme, ze by se ji mel zastat. Ja to beru z pozice jeji a nejsem ten typ, co by cekal, az za me nekdo neco vyresi. Mam pusinku, muzu se sama ozvat. Ja jsem nepsala, ze by se ji mela prijit z principu omluvit, ale prijit si to s ni vyrikat a pokud by byla omluva na miste, tak ji to nezabije. Jedna z nich ustoupit musi a fakt bych nespolehala na toho chlapa, ze bude delat mediatora dvema zenskym, to je z jeho pohledu sebevrazda. :mrgreen:

tak ona se s ní do křížku pustila evidentně, když do ná matka vandrovala, pravděpodobně, že málo dělá pro jejího synáčka, když reakce byla, že je partnerka a ne služka. Takže jedno vyříkávání vedlo k tomu, že tchyně pomlouvá až tak, že ji musí synek okřknout, ať není hnusná. Takže na další vyříkávání dlabu, je na chlapovi, aby usměrnil matku, aby neprudila partnerku. A je to on, kdo by měl dělat mediátora, to ani ne, prostě natvrdo říct nebudeš hnusná na mou ženu, neexistuje, že jdu na rodinné vánoce bez ní a tečka. Takhle to vidím já, to bych já očekával od svého muže, a to bych já udělala pro svého muže. Takže v odpovědi na otázku v diskuzi, ano, má stát za ní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 12:25
@Šáruší píše:
tak ona se s ní do křížku pustila evidentně, když do ná matka vandrovala, pravděpodobně, že málo dělá pro jejího synáčka, když reakce byla, že je partnerka a ne služka. Takže jedno vyříkávání vedlo k tomu, že tchyně pomlouvá až tak, že ji musí synek okřknout, ať není hnusná. Takže na další vyříkávání dlabu, je na chlapovi, aby usměrnil matku, aby neprudila partnerku. A je to on, kdo by měl dělat mediátora, to ani ne, prostě natvrdo říct nebudeš hnusná na mou ženu, neexistuje, že jdu na rodinné vánoce bez ní a tečka. Takhle to vidím já, to bych já očekával od svého muže, a to bych já udělala pro svého muže. Takže v odpovědi na otázku v diskuzi, ano, má stát za ní.

Hele to my ale nevime, jak to bylo. Z puvodniho prispevku, kde pise, ze se NEPOHODLY s tchyni, mi nevyplyva, ze uz tam byly predchozi neshody, kvuli kterym by do ni tchyne „vandovala“. Pokud ano a proste Zakladatelce dosla trpelivost, tak chapu. Ale to nevime. Nebo aspon ja ne, vychazim z toho, ze to byl prvni konflikt… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9809
18.12.19 12:57
@Silverine247 píše:
Hele to my ale nevime, jak to bylo. Z puvodniho prispevku, kde pise, ze se NEPOHODLY s tchyni, mi nevyplyva, ze uz tam byly predchozi neshody, kvuli kterym by do ni tchyne „vandovala“. Pokud ano a proste Zakladatelce dosla trpelivost, tak chapu. Ale to nevime. Nebo aspon ja ne, vychazim z toho, ze to byl prvni konflikt… :nevim:

jo, no tak já předpokládám, že když někomu řekneš, že nejsi služka, ale partnerka, tak tomu předchází něco, kdy ten někdo chce tvé chování služky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 13:26
@Šáruší píše:
jo, no tak já předpokládám, že když někomu řekneš, že nejsi služka, ale partnerka, tak tomu předchází něco, kdy ten někdo chce tvé chování služky.

Tak ono nazory na to, co je chovani sluzky, se mohou znacne lisit. Ja jsem treba stara skola a pokud by byl doma bordel a prazdna lednicka, tak je to moje vizitka. Ale nejaka novodoba feministka by na to mohla pohlizet, ze delam sluzku. Co my vime, jak to bylo? Evidentne se jejich nazory na to, co je prijatelny level „servisu“ rozesly a podstatne je, ze by si tu neshodu mely vyresit ony dve mezi sebou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8873
18.12.19 13:42

@Silverine247 no hlavní he, že se jim do toho tchýně nemá co motat. A ženská fakt nemusí všechno oddrit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.12.19 13:59
@g.sandova píše:
@Silverine247 no hlavní he, že se jim do toho tchýně nemá co motat. A ženská fakt nemusí všechno oddrit.

Ja netvrdim, ze musi, to jsem nikde nepsala. A mas pravdu, tchyne se do toho nema co motat, ale ted uz je zbytecne resit pricinu konfliktu, ale spis jak z toho ven. Proto hlasuju pro konfrontaci, nez cekat az to vyhnije a vyhybat se kvuli tomu i zbytku rodiny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama