Reklama

Vánoce mě nebaví a otravujou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 19:56
Vánoce mě nebaví a otravujou

Budu asi vyvrhel…nebaví mě Vánoce, otravuje mě cokoli chystat, dítě malé nemám ale v pubertě a jedno dospělé. Připadám si strašně divná, dávala jsem stromek do stojanu a v duchu jsem jen nadávala jak mě to otravuje a navenek se usmívala jak je to super. Nebaví mě nic chystat, nejraději bych si lehla jen do postele a koukala na filmy.. to je šílené že? Prostě nejsem normální. Přitom po vánocích nebo kdykoli jindy mi nevadí něco chystat, slavit třeba plánovat ale Vánoce mě opravdu nebaví a působí na mě velmi depresivně a smutně a teď do mě… :pocitac:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Jana525
Závislačka 4754 příspěvků 18.12.16 19:59

Tak nic nedelej, mas jedno dospele dite a jedno v puberte, tak je zapoj, lehni na gauc a koukej na film.

Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 18.12.16 20:00

A co jako musíš chystat? Dat stromek do stojanu je otazka peti minut, cukroví muzes koupit, štědrovečerní veceri muzes mit jinou (my budeme mit lososa a brambory, kapra radi nemame a mala aspon nebude mit kosti),darky se daji nakoupit on-line mesic predem. Vlastne me Vánoce nijak neobtezuju, okna nemyju, na filmy mam cas i tak a aspon jsme vsichni skoro dva tydny doma.

Tšekkin Kulpa
Zasloužilá kecalka 762 příspěvků 18.12.16 20:01

Zensky co dneska vsechny blaznite?
Jestli Te Vanoce nebavi tak je neslav, nebo se nejak v rodine domluvte a rozdelte si ukoly, kdyz uz mas velke deti. Vsak nemusite drzet vsechny ty tradice a zazite zvyky… jen si udelejte hezky cas s dobrym jidlem…je to nemozne?

Me treba zas stve silvestr a tak ho taky neslavim, resp slavim si to po svem :-)

Uživatel je onlineHelileli
Závislačka 2753 příspěvků 18.12.16 20:01

A když je jedno dítě pubertální, druhé dospělé, plus pokud se tam vyskytuje nějaký partner, tak proč ty děláš stromek?
Delegovat veškeré činnosti, co jdou a ušetřit si práci tam, kde to jde. Pak můžeš ležet, sledovat, Vánoce budou a ty se kvůli tomu nemusíš pretrhnout.
Jediné, co musíš zvládnout bezchybně, je nahodit vánoční ksicht, protože neexistuje horší vánoční hřích než otrávit vánoce svým blízkým…

Komteska80
Echt Kelišová 9965 příspěvků 18.12.16 20:02

Takových vás je mraky.
Už to prostě není to, co bývalo.
Komerční svátek ze kterýho mají největší radost hlavně ty obchodníci a děti.
Někdo je neslaví vůbec a radši mizí někam úplně do háje.
Divná to doba.

jdukolem
Hvězda diskuse 49251 příspěvků 18.12.16 20:02
@Anonymní píše:
Budu asi vyvrhel…nebaví mě Vánoce, otravuje mě cokoli chystat, dítě malé nemám ale v pubertě a jedno dospělé. Připadám si strašně divná, dávala jsem stromek do stojanu a v duchu jsem jen nadávala jak mě to otravuje a navenek se usmívala jak je to super. Nebaví mě nic chystat, nejraději bych si lehla jen do postele a koukala na filmy.. to je šílené že? Prostě nejsem normální. Přitom po vánocích nebo kdykoli jindy mi nevadí něco chystat, slavit třeba plánovat ale Vánoce mě opravdu nebaví a působí na mě velmi depresivně a smutně a teď do mě… :pocitac:

předeleguj co nejvíce zařizování na děti stromek by mohli klidně zařídit a se zbytkem pomoct a není potřeba to nějak extra hrotit moje jediná vánoční dekorace je zatím adventní věnec..stromek nazdobím až 23/12 a trochu víc uklidím, vyprala jsem si záclony protože miluju jak voní, převleču nám peřiny aby bylo voňavo, to je celé.. víc chystání nevidím? :)

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 18.12.16 20:04

Pokud děti o výzdobu, cukroví atd. stojí, tak bych je zapojila. Pokud ne, tak bych se na to vykašlala. Jako dělat něco přes odpor to fakt ne. My jsme s manželem coby bezdětný třeba nikdy neměli ozdobený stromek a to jsme měli už koupený umělý doma. S dětma každý rok a baví nás to.

jamikl
Kelišová 6084 příspěvků 18.12.16 20:05

Nevím co čekáte za reakce, ale pokud Vás to nebaví, tak si lehněte a koukejte na filmy. Nemyslím si, že je nutností nebo povinností chystat nebo dělat něco extra na Vánoce.
Mě to třeba baví, ale nepřeháním to, mám v doma nějaké dekorace, v oknech takové nalepovací vločky, stromeček jsme zdobili dneska, ale nijak nezdobím venkovní prostory (a už vůbec ne nějaké barevné světýlka). Moje mamka nepeče cukroví už léta, výzdobu taky nemá, akorát na Vánoce udělá salát a řízek.

Fjodorka
Extra třída :D 11209 příspěvků 18.12.16 20:08

Tak to nedělej. :roll:

Šarlota4
Echt Kelišová 9627 příspěvků 18.12.16 20:10

Vanoce slavime, ale hoodne si je zjednodusuji. Tzn strom zdobi dcera s muzem, cukrovi koupim, salat mam
od tchyne, z garaze vytahnu adventni venec, ktery je furt stejny, nakup delam bezny + navic limcu a slanej bordel. Darky primarne pro dite. Uklizeno mame porad.

Příspěvek upraven 18.12.16 v 20:14

Šarlota4
Echt Kelišová 9627 příspěvků 18.12.16 20:11

Neni to ale povinnost. Je to jen vase vec jake to chcete mit :)

maminecka4 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 20:11

Přijde mi, že jsi tuto diskuzi založila z nudy…
Když nechceš slavit Vánoce je to smutné, protože ty tvoje děti je určitě slavit chtějí…je škoda, že dnes už všichni staví stromek o 3týdny dříve..já se na Vánoce moc těším..jsme všichni spolu, super atmosféra…ta radost dětí jak vidí dárky…a jak někdo psal…cukroví nepeč, výzdobu nemusíš dělat, uklízet taky nemusíš…lehni si do postele a sleduj pohádky :kytka:

Jak píší holky, není to žádná povinnost

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 20:15

Já jsem letos po letech koupila živý stromeček a i když mě vánoce jinak až tak neberou, vždycky to nějak uteče hrozně rychle a nedostaví se mi to kouzlo, tak mě to těšilo, jak to vonělo. Můj chlap je asi jak ty, ale neobtěžuje se s úsměvem :) Je mi to líto, dělám to hodně i pro něj, chtěla bych, aby si to užil, protože mě jsou ty vánoce celkem putna, hodím nohy nahoru a bude to nej ;)
Třeba mu rozzáří ten otrávený čenich dárek :D A když ne, tak jsem si pozvala svoji rodinu, kde je malé dítě a aspoň ono to nějak prožívá.
Prostě, nejsi jediná, uprav si to k obrazu svému a buď v pohodě :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.12.16 20:15

Mě taky nebaví a to mám malé děti. Nenvávidím pečení cukroví, uklízení, výzdobu. Jsem jediná v ulici, kdo na domě nic nemá. Cukroví nepeču.
Nejvíc mě vytáčí vymýšlení, balení dárků a organizace Ježíška. Dárky jsem kupovala až minulý týden. Balit je budu někdy tento týden.
Stromek zdobíme až 24.12. a taky bych si ho odpustila, je to zbytečný krám, 2 týdny hlídám, aby ho děti nesejmuly a pak zase odzdobit. Podle mě naprosto zbytečná práce, krade to jen čas, prostor a peníze.
A děti to asi přejímají, protože ani jeden není z Vánoc nijak extra odvařený :oops:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama