Vánoce - TRADICE, co děláte? olovo, krajeni jablka

2333
17.12.19 22:50

Vanoce- TRADICE, co delate? olovo, krajeni jablka

Ahoj maminky, rada bych se s Vami poradila o tradicich ktere se svymi detmi delate. Ja jsem s rodici nic takoveho nedelala, ale mam doma male dite a hrozne bych chtela neco takoveho u nas zavest a aby jsme to kazdy rok delali znovu a znovu. Chtela bych ten nas stedrovecerni den necim ozvlastnit a dat tomu dni vetsi kouzlo nez jen vecere a darky. Dekuji za inspirace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30339
17.12.19 22:59

Olovo volovo :oops: :P mám v plánu. Mám i sadu na lití. Ale budeme pospíchat. Tatínek nám uteče na noční. Takže možná jen rozkrojíme jablko. Dávám šupinu z kapra pod talíř. A prostírám o jednoho víc. Pro náhodného kolemjdoucího. Ač asi nikdo nepřijde :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
17.12.19 23:00

Krajíme jablíčka. Hvězdička znamená další rok života, křížek… 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
426
17.12.19 23:01

Krajeni jablka, supina pod talirem z kapra, pousteni lodicek z orechovych skorapek; pokud se nepostite, tak muzes na obed zavest krupicnou kasi, kdy do hrnce das mandli a kdo ji najde v taliri, ten bude mit v dalsim roce stesti atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5367
17.12.19 23:02
@Russet píše:
Olovo volovo :oops: :P mám v plánu. Mám i sadu na lití. Ale budeme pospíchat. Tatínek nám uteče na noční. Takže možná jen rozkrojíme jablko. Dávám šupinu z kapra pod talíř. A prostírám o jednoho víc. Pro náhodného kolemjdoucího. Ač asi nikdo nepřijde :lol:

A necháš se políbit pod jmelím?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
713
17.12.19 23:03

Ahoj, na Stedry den pred veceri poustime skorapky/lodicky, mame supinu pod talirem, po veceri rozkrajujeme jablicko, ktere pak dostane kralik :) Jeziska vyhlizime venku s prskavkama. A kazdy rok okolo Mikulase chodime kupovat novou ozdobu na stromecek, kterou vybira dcera - tesi se na to vzdycky snad od rijna ;)
Preju hezke Vanoce ;)

Příspěvek upraven 17.12.19 v 23:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
17.12.19 23:03
@Božislava píše:
A necháš se políbit pod jmelím?

Ještě nevisí. Ale díky za připomenutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10985
17.12.19 23:04

Děti (4 a 6) se nejvíc těší na pouštění lodiček (svíčky v ořechových skořápkách) - pouštíme po večeři a Ježíšek zatím stihne přinést dárky. Dopoledne se jdeme projít ven a do lesa a bereme sebou pár mrkví a jablek zvířátkům, dáme slunečnici ptáčkům. K svačině si děti rozkrojí jablko. Zazpíváme si koledy (většinou ty, co se děti učí ve školce na besídku), a tím asi končíme.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17744
17.12.19 23:15

Jako dite jsme mivali supinu pod talirem, krajeli jsme jablka. Misto toho ted kazde dopoledne jdeme vsichni nakrmit zviratka do lesa. Ja se tak tesim!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
17.12.19 23:17
@Lenka_Hal píše:
Jako dite jsme mivali supinu pod talirem, krajeli jsme jablka. Misto toho ted kazde dopoledne jdeme vsichni nakrmit zviratka do lesa. Ja se tak tesim!

A máte i medvědy? ;) Nebo jen mývaly?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17744
17.12.19 23:37
@Russet píše:
A máte i medvědy? ;) Nebo jen mývaly?

Kdyby jen medvedy. Myvali jsou otravni. Ale mame i pumy a krizence vlku s kojoty, hec :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
17.12.19 23:39
@Lenka_Hal píše:
Kdyby jen medvedy. Myvali jsou otravni. Ale mame i pumy a krizence vlku s kojoty, hec :mrgreen:

Jejda. U nás max otravní vrabčáci a tepe nám do omítky strakapoud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
17.12.19 23:40
@Lenka_Hal píše:
Kdyby jen medvedy. Myvali jsou otravni. Ale mame i pumy a krizence vlku s kojoty, hec :mrgreen:
Žiješ v Americe, že? Mají tam také nějaké vánoční zvyky jako my u nás? Přiznám, že jsem o nich nikdy neslyšela. ;)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30339
17.12.19 23:43
@modravlocka píše: Žiješ v Americe, že? Mají tam také nějaké vánoční zvyky jako my u nás? Přiznám, že jsem o nich nikdy neslyšela. ;)

Asi jedí krocana. Nebo jen na díkůvzdání?! Pečou určitě perníky a mají hodně vyzdobené domy. Čerpám z amerických filmů :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2634
17.12.19 23:47

@Russet Zářící baráky plne kycovin a krocan. To je asi to jediné, co mi utkvelo v paměti. Ale třeba tam mají i něco tradicnejsiho a ne tak zpropagovaneho. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat