Vánoční cukroví - kdy je správný čas

L23
101
9.12.19 11:17

Vanocni cukrovi - kdy je spravny cas

Ahoj holky, chci se zeptat zkusenejsich, jak mate rozvrzene peceni cukrovi. Jak dlouho pred a jaky druh zacinate pict? A co treba vosi hnizda? Jak dlouho vydrzi v lednici?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34330
9.12.19 11:23

Správný čas je tehdy, kdy se mi chce. U vosích hnízd záleží na krému. Nedělám je, nemám ráda krémové. Jen suché a to v pohodě vydrží i měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17674
9.12.19 11:25

Správný čas je tehdy, kdy se ti to hodí.

Většinou peču druhý a třetí adventní víkend a rozložím si to na pátek, sobotu a neděli tak, aby každý den bylo za hodinku hotovo. Odpoledne udělám těsto, dám do lednice (u většiny druhů). Druhý den už hned peču. První víkend většinou peču vykrajované, druhý víkend tvarované.

Úly dělám jako poslední, zhruba týden před Vánoci. Nedávám je do lednice.
U nás se sní vše velmi rychle, nikdy se moje cukroví nedožilo nového roku a nikdy se nestalo, že by se něco zkazilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9124
9.12.19 11:27

@L23 Pokud máš cukroví v lednici, stejně jako to máslo, je v podstatě jedno, kdy to nepečené cukroví budeš dělat. Koukni se na termín spotřeby másla a stejně dlouho ti vydrží i to cukroví. Jinak já už peču i dělám nepečené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97213
9.12.19 11:28

Když mám náladu na pečení, tak začnu. Začínám vanilkovými rohlíčky, ty jsem pekla včera ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4462
9.12.19 11:43

Jelikož dělám každý rok asi 12 druhů cukroví, tak začínám už pře 1.adventní nedělí a to perníčkama.
No a včera jsem pekla první tři druhy - strojkové, sádlové koláčky a košíčky plněné krémem. Dnes se chystám napéct linecké a pak se vrhnu na ořechové - rohlíčky, košíčky,…
Prostě peču na co mám zrovna náladu.
Jako poslední dělám pařížské rohlíčky ze zbylých bílků :palec:
O víkendu promažu marmeládou, aby se vše hezky rozleželo a příští týden doplním krémem. Udělám balíčky pro babičky a je hotovo ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 11:45

My už máme hotové perníčky z minulého týdne, včera je děti zdobily. Příští víkend upečeme vše pečené, počítám, že na to padne část soboty. A víkend před vánoci uděláme pár nepečených a tyhle upečené promažeme a namočíme do čokolády. V pondělí umotám vánočku a hotovo. Letos se mi líbí, že mám 3 dny na dokončení ne jeden den jak to někdy vychází blbě.

• Citovat
  • Nahlásit
31239
9.12.19 11:46
@L23 píše:
Ahoj holky, chci se zeptat zkusenejsich, jak mate rozvrzene peceni cukrovi. Jak dlouho pred a jaky druh zacinate pict? A co treba vosi hnizda? Jak dlouho vydrzi v lednici?

U nás se začíná po Mikuláši, ale ten rok, kdy se narodil syn těsně před ním, jsem snad nepekla nic. Vosí hnízda dělám 23. večer a do týdne jsou snědená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
9.12.19 11:55

Ahoj, tak ja uz mam take napeceno, rohlicky a kosicky jsem pekla minuly tyden, linecke a pernicky ted v sobotu. Vcera jsem namazala a nazdobila, upekla stafetky. Dnes naplnim kosicky a hotovo, abychom uz mohli dlabat… Nepecene z masla vydrzi podle trvanlivosti masla :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5203
9.12.19 11:57

Já budu péct tento týden. Středa připravím těsta, čtvrtek pátek upéct slepit, ozdobit. I nepečené rovnou. Já to tak mám raději vše najednou, s jedním nepořádkem. Klidně do dvou do rána.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3875
9.12.19 12:02

Přesně tak když zrovna zbyde čas, tak něco upeču. Perníčky jsme dělali před 14 dny (už jsou skoro snědené :mrgreen: ). Linecké, vanilk. rohlíčky a ořechy teď o víkendu (ořechy teda bez náplně). Těsně (cca týden) před vánoci pak děláme vosí hnízda, krémové náplně a nepečené a raw cukroví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2668
9.12.19 12:39

Zrovna dnes budu dělat těsto. :-) Asi bych to klidně ještě o týden odložila, ale děti potřebují do školy a na kroužky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
9.12.19 13:02

Já mám hotové perníčky, linecké, vanilkové rohlíčky. V týdnu chceme perníčky nazdobit, slepit linecké a o víkendu udělat vosí úlky. Nepečené kuličky a zdobení krémy a polevou budu dělat poslední víkend. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3514
9.12.19 13:10

Letos nepeču (minule pondělí jsem porodila), ale jinak záleží na druhu… Neco se musí odležet, něco naopak nevydrží… Dávám na balkon, do lednice by se nevešlo

Začínám perníčky, ty už většinou na konci listopadu, pak pracny a vanilkové rohlíčky, následuje linecke (řekněme první týden v prosinci), pak si střihnu sněhové (kokosky pusinky, myslivecké knoflíky a k tomu spojuji linecke (dělám světle s marmeládou a tmavé s coko krémem a coko polevou)… To je druhý týden. Pak dělám rezy na plech

• tmavě s citronem a ořechové, když stíhám, tak jeste domácí marcioan… Na 22 většinou hnízda…
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2334
9.12.19 17:06
@Sion píše:
Jelikož dělám každý rok asi 12 druhů cukroví, tak začínám už pře 1.adventní nedělí a to perníčkama.
No a včera jsem pekla první tři druhy - strojkové, sádlové koláčky a košíčky plněné krémem. Dnes se chystám napéct linecké a pak se vrhnu na ořechové - rohlíčky, košíčky,…
Prostě peču na co mám zrovna náladu.
Jako poslední dělám pařížské rohlíčky ze zbylých bílků :palec:
O víkendu promažu marmeládou, aby se vše hezky rozleželo a příští týden doplním krémem. Udělám balíčky pro babičky a je hotovo ;)

Mohla bych poprosit o recept na ty rohlicky? Me je tech zbylych bilku vzdycky strasne lito, ale pusinky fakt ne :nevim: Dekuji :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat