Vánoční cukroví - udělat někomu radost

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12
29.11.21 20:36

Vánoční cukroví - udělat někomu radost

Krásný advent všem.

Jsem studentka (momentálně s přerušeným studiem žijící v zahraničí. Protože bych chtěla zažít tradiční vánoce, rozhodla jsem se, že začnu péct (začala jsem včera a předevčírem). S největší pravděpodobností budu trávit Vánoce tady, mimo Česko, tak jsem si říkala, že bych ráda udělala radost lidem, kteří třeba nemají čas péct, že bych to poslala. Pravda, nikdy jsem odsud nic neposílala, takže vlastně nevím, jak by to dopadlo a zda se to vůbec vyplatí, proto mi klidně napište, když to bude nereálné. Chtěla jsem jen udělat radost, když vím, že to nemáme šanci s přítelem sníst, pokud bych napekla, to, co mám ještě v plánu.

Hezké pondělí.

:mavam: :mavam:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9666
29.11.21 20:40

Rozdej to v místě, kde bydlite. Všechny přepravní společnosti mají před svátky na pilno. Takže zásilka přijde bůhví kdy a ve stavu drobků, rozlámané. A poštovné stojí nemalé peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12138
29.11.21 20:44

Rozdejte to kolegům/sousedům atd., oni budou vděční, posílíte si tím sociální síť (nikdy nevíš, kdy se to bude hodit) a nezůstane z toho hromada drobečků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
29.11.21 20:45

@mado Partner mi také řekl, abych to raději neposílala, protože je dost velká pravděpodobnost, že to nedojde vůbec a pokud tak v nepoživatelném stavu.

Přeju Ti krásný advent, v rámci možností v poklidu. :-)

Příspěvek upraven 29.11.21 v 20:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17460
29.11.21 20:47
@walexa píše:
@mado Partner mi také řekl, abych to raději neposílala, protože je dost velká pravděpodobnost, že to nedojde vůbec a pokud tak v nepoživatelném stavu. **Já právě nevím, co na to místní lidé, přece jen „zimní Vánoce“ tady nejsou. :-) **

A třeba budou zrovna rádi, že můžou ochutnat něco svátečního z jiné kultury :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
29.11.21 20:48

@Ba-stet Díky za reakci. Krásný advent, Tobě i Tvé rodině. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36381
29.11.21 21:10
@walexa píše:
Krásný advent všem.

Jsem studentka (momentálně s přerušeným studiem žijící v zahraničí. Protože bych chtěla zažít tradiční vánoce, rozhodla jsem se, že začnu péct (začala jsem včera a předevčírem). S největší pravděpodobností budu trávit Vánoce tady, mimo Česko, tak jsem si říkala, že bych ráda udělala radost lidem, kteří třeba nemají čas péct, že bych to poslala. Pravda, nikdy jsem odsud nic neposílala, takže vlastně nevím, jak by to dopadlo a zda se to vůbec vyplatí, proto mi klidně napište, když to bude nereálné. Chtěla jsem jen udělat radost, když vím, že to nemáme šanci s přítelem sníst, pokud bych napekla, to, co mám ještě v plánu.

Hezké pondělí.

:mavam: :mavam:

Já jsem si kdysi objednávala cukroví na mimibazaru a přišlo v pořádku. Bylo to naskládané na papírových táccích a pevně stažené potravinovou fólií. Přišlo to v pořádku. Někde jsem ale později četla, že teď už je touto cestou zakázáno posílat potraviny k okamžité spotřebě, protože potřebují určité skladování během přepravy(neověrovala jsem).

Jak ty lidi chceš hledat? Na inzerát? :mrgreen: Teď je blbá doba, ale myslím, že za cukroví budou rádi v azylových domech, jiných pobytových zařízeních sociálních služeb atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12
29.11.21 21:14

@Pears206 Díky za obsáhlejší odpověď, stejně tak za super nápad. Nevěděla jsem, jak to s tím posíláním vůbec je. Azylové domy a podobné sociální zařízení by o to mohla mít zájem a „můj účel“ by to splnilo. Myslím si, že by si lidé měli dělat jen tak radost, obzvlášť v této nepříjemné době. :-)

Krásný adventní čas přeji Tobě i Tvým blízkým. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9666
29.11.21 21:16
@Pears206 píše:
Já jsem si kdysi objednávala cukroví na mimibazaru a přišlo v pořádku. Bylo to naskládané na papírových táccích a pevně stažené potravinovou fólií. Přišlo to v pořádku. Někde jsem ale později četla, že teď už je touto cestou zakázáno posílat potraviny k okamžité spotřebě, protože potřebují určité skladování během přepravy(neověrovala jsem).Jak ty lidi chceš hledat? Na inzerát? :mrgreen: Teď je blbá doba, ale myslím, že za cukroví budou rádi v azylových domech, jiných pobytových zařízeních sociálních služeb atd.

Tam to nechtějí z hygienických důvodů. Slečna bude někde na druhé straně zeměkoule, to posilání přes půl světa je riskantní.
Obdarovala bych sousedy a kamarády v místě, s tím, že tohle je tradiční vánoční v České republice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36381
29.11.21 21:18

@walexa Díky. Tobě taky :kytka: A obdivuji Tě, že chceš takto pomoct. Myslím, že nejvíc to ocení zařízení pro muže. Tam, kde jsou ženy, tam si pečou v rámci aktivizačních činností.

Na děti bych se moc neorientovala. Ty, které mají vazby s rodinou, jsou většinou na Vánoce doma. A nevím, jestli by to z hygienického hlediska vzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
30.11.21 20:52

Minuly rok mi mamka posilala cukroví a už nikdy víc vše bylo rozmlacene a byly z toho jen drobky :/ tak je lepší to rozdat ve městě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat