Vánoční dárek pro děti ve škole (1.třída)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
4.12.21 16:14

Vánoční dárek pro děti ve škole (1.třída)

Dobrý den.
Potřebuji radu. Mé dítě je v první třídě a paní učitelka nám poslala email, že přemýšlí nad tím, co by měly děti najít ve škole pod stromečkem. A chce vyjádření, zda jsme ochotni zaplatit 230 Kč za pleteného medvídka. Údajně to plete nějaká paní a výtěžek jde na onkologicky nemocné. Nicméně není to zastřešené žádnou organizací. Mě to přijde docela dost peněz. Ráda bych paní učitelce třeba navrhla jiný levnější dárek, zdůrazňuje, že chce, aby to mělo charitativní přesah.
Prosím o anonym, nerada bych byla identifikována, kdyby sem paní učitelka chodila.

Příspěvek upraven 04.12.21 v 20:01

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
29729
4.12.21 16:27

No, to by se mi teda také nelíbilo, něco jako povinná charita? :zed:
a souhlasím s tebou je to hodně peněz a máš doma dalšího nadbytečného „plyšáka“, který není k ničemu,
nesouhlasila bych s tím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4.12.21 16:31

Myslím si že děti by nebyly moc nadšení s pleteného medvídka i ta cena je i dost. :nevim: u nás si děti ve škole dávají dárky mezi sebou plus paní učitelce maličkost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1322
4.12.21 16:33

Mne to prijde dost penez, nase ucitelka detem kupovala knihy Prvni cteni, z knizky pak cetli ve skole a pak si knizky odnesli domu.

A lepsi uz mi prislo, ze jsme loni koupili vytvarne potreby, hry a hracky a deti s pani ucitelkou nazdobily vanocne obri krabici, dali to do ni a potom to odvezli do detskeho domova (po predchozi domluve). Deti tak vylozene byly soucast nejakeho dobra a vedeli jsme, ze to slo presne tam, kam bylo treba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
4.12.21 16:34

Zase vnucovaná charita. Paní učitelce bych řekla, že s takovým dárkem nesouhlasím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2302
4.12.21 16:34

No mě by se to taky nelíbilo, jestli to není kšeft učitelky, záhadně zná paní která plete hm, a už vidím děcka jak jsou vydřený s pleteného medvídka kterého dostanou všichni. Netvrdím že nemůžou být pěkný ale děti to neocení. Přinesou to domů a poletí to do kouta. Nevím no, vyhodit 230 Kč, a navíc se mi nelíbí že by mě do toho někdo nutil, za mě ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27413
4.12.21 16:43

U nás učitelka říkala, že budou dostávat nějakou dětskou knížku, ale platit nebudeme nic. Tohle by se mi taky nelíbilo, charitu si můžu udělat sama a koupit něco, co využiju nebo přispět jen tak a syn by z pleteného medvěda zrovna nadšený nebyl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
4.12.21 16:59

S tím bych teda nesouhlasila. Dalšího plyšáka a podobně doma fakt nepotřebujeme.
Ať udělá něco typu secret Santa a děti se podaruji navzájem. Plus mít v zásobě pár drobností, pokud by se někdo z děti na to vyprdnul, aby dostal dárek každý.

U nás ještě dostávají děti každý rok pod stromecek nové hračky do družiny, na ty se vybírá od rodičů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
4.12.21 17:15

Nesouhlasila bych. Ostre bych se ohradila a konzultovala s ostatnimi maminkami, aby udelaly to same. 230kc je dost. Charitu si vybiram sama dle vlastniho uvazeni a provereni, co s myma penezi bude.
Ucitelka to moc nedomyslela.
U nas si losuji spoluzaka, ktery dostane darek do 100kc, i to mi prijde dost, jelikoz je to jeden ve tride, jeden ve druzine, pak neco nej kamaradkam…mam 2 holky a kazdy rok takto utratim nejmin 1000kc :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27767
4.12.21 17:18

@Zvonielka A proč to cele platíš? Ať si přispejou z kapesneho. A nemusí se dávat veledary. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29729
4.12.21 17:19

@Zvonielka a každý přitom dostane nějakou pitomost, protože do 100 kč plnohodnotný dárek ani nejde sehnat, jen vyhozené peníze a doma další pitominy, které zavazejí a za chvíli poletí do koše, ale peníze už byly utraceny (vyhozeny oknem),
také toto dárkování každý každému nechápu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17989
4.12.21 17:23
@Zvonielka píše:
Nesouhlasila bych. Ostre bych se ohradila a konzultovala s ostatnimi maminkami, aby udelaly to same. 230kc je dost. Charitu si vybiram sama dle vlastniho uvazeni a provereni, co s myma penezi bude.
U nas si losuji spoluzaka, ktery dostane darek do 100kc, i to mi prijde dost, jelikoz je to jeden ve tride, jeden ve druzine, pak neco nej kamaradkam…mam 2 holky a kazdy rok takto utratim nejmin 1000kc :nevim:

My oshlasovali 50kč.

Ja bych řekla, že nedám. U nás si děti (7.trida) vybírali dárek sami. A my nic neplatíme. Jestli to jde z třídního fondu nebo platí škola netuším.

Ale 230kč každé dítě tj skoro pět tisic 8o
To ani náhodou. A co s ním jako děti budou dělat? Prskat na něj kovid a při mazlení nanášet vši?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26743
4.12.21 17:26
@Zvonielka píše:
U nas si losuji spoluzaka, ktery dostane darek do 100kc, i to mi prijde dost, jelikoz je to jeden ve tride, jeden ve druzine, pak neco nej kamaradkam…mam 2 holky a kazdy rok takto utratim nejmin 1000kc :nevim:

Také vybírám charitu. Ale letos mám pocit, že je všude okolo vnucovaná charita. Už je to únavné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26319
4.12.21 17:29

Nesouhlasila bych s tím. U nás si děti dávají mezi sebou drobnost. U dcery je to formou losu - každý si vylosuje kamaráda, kterému něco dají. U syna si vybírají děti sami a je to hezké. Toto je dle mě zbytečné. Plyšáků máme doma taky až kam. A pokud chci někoho podpořit sama si vyberu koho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24405
4.12.21 17:34
@Anonymní píše:
Dobrý den.
Potřebuji radu. Mé dítě je v první třídě a paní učitelka nám poslala email, že přemýšlí nad tím, co by měly děti najít ve škole pod stromečkem. A chce vyjádření, zda jsme ochotni zaplatit 230 Kč za pleteného medvídka. Údajně to plete nějaká paní a výtěžek jde na onkologicky nemocné. Nicméně není to zastřešené žádnou organizací. Mě to přijde docela dost peněz. Ráda bych paní učitelce třeba navrhla jiný levnější dárek, třeba s vánoční tématikou, ona zdůrazňuje, že chce, aby to mělo charitativní přesah.
Prosím o anonym, nerada bych byla identifikována, kdyby sem paní učitelka chodila.

Proč je takový problém otevřená komunikace? Paní učitelka má návrh, prosí o vyjádření rodiče. Ti - místo aby normálně odpověděli - zakládají diskuze. Tak prostě ne a vyřešeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat