Vánoční kolotoč dětem do dětských domovů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 20.11.10 21:49
Vanocni kolotoc detem do detskych domovu

stejne jako vanocni kolotoc by mohl vzniknout jeste jeden takovy pro deti z detskych domovu co vy na to?? ja myslim ze by do toho spoustu maminek slo. ja bych strasne rada darecek poslala! admini nechcete se toho ujmout??? :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 26555 příspěvků 20.11.10 21:56

Magdi, já bych taky ráda poslala dáreček do dětského domova, kojeneckého ústavu, kamkoliv. Ale po svých zkušenostech bych od toho dala ruce pryč a tolik bych si od toho neslibovala. Chtějí pokud možno nové a nepoužívané věci, dnes už děti v těchto domovech nejsou žádné „socky“, často neberou byť jen mírně použité oblečení, boty, hračky.Mají na to nějaké předpisy. Někde chtějí i visačku. Mají často sponzory. Není to pomluva, samozdřejmě to těm dětem přeju, ALE..

Co se týče splnění konkrétního přání nějakého dítěte - to je nad moje finanční možnosti. Protože tuším, co si děti tak asi mohou přát :-)

poki
Extra třída :D 13256 příspěvků 20.11.10 21:57

Já jsem taky pro!

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 20.11.10 21:57

No nechci ti brát iluze, ale děti v DD jsou na tom většinou tak, že je dárkem do 100 korun neohromíš :-? Navíc by se musel vybrat konkrétní domov a konkrétní děti, myslím, že by to bylo hodně složité. Pokud chceš pomoci funguje strom splněných přání, ale bývá většinou v Praze. Popravdě mě nenapadá jak to provést.

makina
Neúnavná pisatelka 15326 příspěvků 20.11.10 21:58
Sati píše:
No nechci ti brát iluze, ale děti v DD jsou na tom většinou tak, že je dárkem do 100 korun neohromíš :-? Navíc by se musel vybrat konkrétní domov a konkrétní děti, myslím, že by to bylo hodně složité. Pokud chceš pomoci funguje strom splněných přání, ale bývá většinou v Praze. Popravdě mě nenapadá jak to provést.

Sati, v podstatě cituješ to, co jsem tu chtěla napsat, doslova.
Hledala jsem odkaz na nějaký strom splněných přání, je jich spousta vztahujících se ke konkrétnímu DD.

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 20.11.10 22:04

Bezva je také projekt Terezy Maxové - Jarmark pro šikovné ručičky, bývá v Praze většinou v červnu a určitě stojí za to zajít si do ZOO a podpořit nákupem děti z DD. Odkaz zde:
 http://www.spoludetem.cz/…vne-rucicky/

magdicka
Extra třída :D 11574 příspěvků 20.11.10 22:08

aha.. :think: no ale male deti treba ohromim, ja nechtela davat veci z druhe ruky ale nakou drobnost, takovych hracek je spousta. kouknu na ten strom ale az zitra, ted uz jdu spat :-)

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 20.11.10 22:16

Víš ono nejde o to obdarovat jedno dítě. Buď musíš obdarovat všechny nebo nikoho. Tak to prostě je. Děti žijou ve skupině a je to klan, nejde protěžovat jedno na úkor druhého. Proto je lepší , když ředitel řekne přímo co chce. Většinou chtějí raději něco většího, aby to mohly užívat všechny děti - DVD přehrávač, herní konzoly, CD přehrávače, televizi a pod, pak by bylo lepší složit se na něco většího a udělat radost všem dětem v domově.
Nemusíš mít strach, že by nějaké dítě dárek nedostalo, každý DD má vyhrazenou částku peněz na každé dítě a vychovatelé se snaží dětem jejich přání v rámci možností splnit. Mladší chtějí hračky, starší značkové oblečení.

sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 20.11.10 22:20

navrhuju mrknout na stránky Č. rozhlasu, pořádají akci pod názvem Daruj hrač ku
 www.rozhlas.cz/hracky

sandrik
Neúnavná pisatelka 19820 příspěvků 20.11.10 22:27

jo a dá se najít i levnější dárek - jednou jsme posílali např osušku s koněm, nebo kostým princezny apod. - adresu dodání jsem zadala přímo v eshopu a domluvili jsme se, že napsali na balík i „heslo“ Daruj hračku a kterýmu dítěti to je určeno, takže to šlo rovnou do Č.Rozhlasu a nemuselo se tak ani platit dvojí poštovný

Sati
Extra třída :D 11522 příspěvků 20.11.10 22:29

No tak jsem se dívala na ten český rozhlas a jestli ježíšek přání vyplní tak to se Nike docela nabalí :wink:

anonymB
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.11.10 23:10

Ja kazdy rok trham ze stromecku prani ditete z DD,minuly rok jsem utrhla pranicko,kde si skoro dvoulety chlapecek pral auticko („teta“ zrejme dopsala znacku,jednalo se o nerozbitne)­.Osobne pak odnasim na Magistrat mesta,coz pro me je idealni,vim,ze se darek dostane do tech pravych rucicek a dela mi to ohromnou radost.
I kdyz jsem minuly rok brecela jak mala po otevreni pranicka.

A strom splnenych prani neni jen v Praze :wink: .

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 21.11.10 00:11

Přítelovo firma každý rok mezi zaměstnance rozhodí seznam dětských přání, oni mají domovy, které tak nějak pravidelně sponzorují. Kdo chce, tak si vybere konkrétní dárek a dítěti jej koupí. Někdy tam jsou přání, že se musí skládat víc lidí, skromné ty děti fakt nejsou 8-o , ale co, když jim to udělá radost. Každý rok se o ty děti zaměstnanci div nepoperou :mrgreen: tak uvidíme, co dětičky vymyslí letos. :dance:

Michaelakkk
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.11.10 00:18
anonymB píše:
Ja kazdy rok trham ze stromecku prani ditete z DD,minuly rok jsem utrhla pranicko,kde si skoro dvoulety chlapecek pral auticko („teta“ zrejme dopsala znacku,jednalo se o nerozbitne)­.Osobne pak odnasim na Magistrat mesta,coz pro me je idealni,vim,ze se darek dostane do tech pravych rucicek a dela mi to ohromnou radost.
I kdyz jsem minuly rok brecela jak mala po otevreni pranicka.A strom splnenych prani neni jen v Praze :wink: .

Jak to funguje a kde strom najdu?

Petta
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 21.11.10 10:24

Ahoj,
už pár let funguje akce Daruj hračku, kde se obdarovávají děti z různých dětských domovů. Je to akce pořádaná Českým rozhlasem, takže je záruka, že se dárky dostanou opravdu k těm kterým patří.

http://www2.rozhlas.cz/…ezentace.php?…

Posílám každý rok, lze si vybrat dárek za pár kaček i nákladnější podle možností.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >