Vánoční sebebičování. Taky to děláte?

Anonymní
16.12.20 21:38

Vánoční sebebičování. Taky to děláte?

Už to zase začíná. Sestra stresuje, tchyně stresuje, kámoška stresuje, kolegyně stresuje taky. Jsou tu totiž Vánoce. Zase nikdo nic nestíhá a nervují se předem. Že budou muset gruntovat, vařit a péct. Že nebude chvilka klidu a že by se na to nejraději…

DĚLÁTE TO TAKY TAK A PROČ?

Já tenhle přístup nesnáším. Trpěla jsem tím už jako dítě. Máti byla na nervy, že děláme bordel, že si zamažeme sváteční šaty, že ječíme, že se cpeme a neuvidíme prasátko… že, že, že. Z předvánočního úklidu na mě jdou dodnes mrákoty. Sestra to nesnášela taky a teď je úplně stejná, i na toho svýho ječí, že jí nepomáhá :lol:

Proč se musí extra uklízet, copak se neuklízí normálně, celej rok předtím? Proč musí péct x druhů, proč si to raději neobjednají? A jídlo. Vždyť se dá skoro vše připravit den předem. Já tohle nechápu. Honí se a pak říkají, že je ani nemají rády. Proč to tak je?

Miluju Vánoce ve svým vánočním pyžamu s dvěma druhy cukroví (jiný nežeru), hezký u pohádek a v klidu!

Jaké jsou ty Vaše?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2739
16.12.20 21:47

Tohle neznám, my měli vždy Vánoce na pohodu. A jsem za to našim vděčná. Kdo by se chtěl dívat na vystreslou mámu. Koukali jsme na pohádky, dlabali cukroví a užívali si, že jsme spolu pohromadě (babičky, dedove, apod). Jediné, co bylo na čas, byla večeře, vždy v šest a pak zase pohoda. Doma to máme s manželem nastavené stejně. Jeho máma prý vždy šílela a on to prý odmala nesnášel, jak byla nervózní. To samé říká jeho sestra.
V bordelu nežijeme ani přes rok, takže co s nějakým extra uklízením, když má někdo chuť na cukroví, tak ať si klidně vezme, nechápu takové to schovávání. Stačí talířek na stůl na Štědrý den.
Jsou to svátky klidu a ne honění se :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3347
16.12.20 21:47

Ne. Doma jsme před Vánocemi uklizeli, ale já mám to leštění svatecniho servisu jednou ročně ráda. Pekli jsme s mírou, všichni spolu, i slepovali cukroví a tak. Letos peču jen 3 druhy, zbytek dodá mamka, kterou to baví. Na Štědrý den jsme s našima, já dělám oběd, naši večeři. Užíváme si klidu, pohádek a jídla. Toho máme jako fakt hodně :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
907
16.12.20 21:48

Mám. to naprosto stejně. Jen já vždy ráda pekla cukroví, extra vánoční úklid nedělám. Cukroví peču klidně už od října abych ho dělala v klidu a užívala si to. Výzdobu dělám od listopadu, dárky taky těším a předstihem. Prostě vše tak abych si to užila. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1360
16.12.20 21:51

Hele já vánoční stres nemám vůbec. Dárky kupuji jen dětem, muži a pár lidem. Vše mám během listopadu. Cukroví upečeno co máme rádi a s úklidem to nepřeháním. Zrovna jsme na Kanárech s dětmi což je nej vánoční dárek pro nás všechny, teplo, slunce a klid. Příští týden muž sežene strom. Jo a vánočni pyžama všem donesl Mikuláš, tak v těch se budeme válet u pohádek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.12.20 21:53

Nikdy! Mám v živý paměti Vánoce u nás v rodině, kdy Máma byla v nervech už o prvním Adventu, a gradovalo to až do Štědrého dne. Doteď si s Vánoci asociuji vůni Ironu a zmrzlý ruce, jak se v prosinci leštily okna :zed: Takže na to kašlu, doma máme provozní nepořádek, upeču dva druhy cukroví, ať nejsme tlustý, a tím končím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 21:54

Vánoce máme přesně takové, jaké píšeš, pohoda v pyžamu, pár druhů cukroví, jak je uklizeno je mi srdečně jedno, manželovi ještě víc, soba na každém rohu opravdu nutně nepotřebuju. :pankac: Stejně mi ale připadá, že toho je dost, prostě x povinností navíc, což se s malými dětmi nakupí a doháním to jak jinak než po večerech. :nevim: Zase jako chci blízké potěšit hezkými a zabalenými dárky, chci těch pár druhů cukroví, ne jak moje matka jen nad vším mávnout rukou, pod stromeček vrznout spoďáry od Vietnamců a „užívat si pohodu“. :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
7628
16.12.20 21:55
@Anonymní píše:
Už to zase začíná. Sestra stresuje, tchyně stresuje, kámoška stresuje, kolegyně stresuje taky. Jsou tu totiž Vánoce. Zase nikdo nic nestíhá a nervují se předem. Že budou muset gruntovat, vařit a péct. Že nebude chvilka klidu a že by se na to nejraději…

Já tenhle přístup nesnáším. Trpěla jsem tím už jako dítě. Máti byla na nervy, že děláme bordel, že si zamažeme sváteční šaty, že ječíme, že se cpeme a neuvidíme prasátko… že, že, že. Z předvánočního úklidu na mě jdou dodnes mrákoty. Sestra to nesnášela taky a teď je úplně stejná, i na toho svýho ječí, že jí nepomáhá :lol:

Proč se musí extra uklízet, copak se neuklízí normálně, celej rok předtím? Proč musí péct x druhů, proč si to raději neobjednají? A jídlo. Vždyť se dá skoro vše připravit den předem. Já tohle nechápu. Honí se a pak říkají, že je ani nemají rády. Proč to tak je?

Miluju Vánoce ve svým vánočním pyžamu s dvěma druhy cukroví (jiný nežeru), hezký u pohádek a v klidu!

Jaké jsou ty Vaše?

Předcházím stresu plánováním. Všechny dárky chci mít zabalené do konce listopadu. Úklid nedělám. Výzdobu atd. nakoupím. Kolem poloviny prosince uděláme se synem stromek, peču průběžně celý prosinec, tak 6-8 druhů, jak se mi chce. Letos jsem těhotná v 8. měsíci, ještě pracuju, tak jsem nepekla. Cukroví jsem dostala a koupila. 23. prosince manžel přiveze a připraví mi kapra (filety na řízky, zbytek do polévky), udělám salát, rybí polévku a vánočku. To je jediný den, kdy je trochu více práce, ale všechno jednoduché věci. Na Štědrý den už jen oběd (děláme kubu), v rozehřáté troubě po kubovi dát opéct housky na polévku a večer osmažit kapra. Syn s manželem nachystají cukroví a připraví stůl. Pohoda a všechno se krásně zvládne.

Příspěvek upraven 16.12.20 v 22:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3239
16.12.20 21:56

Ahoj ja to nedelam…uklizim stejne jako po cely rok… tj když je potreba… varim taky stejne nebo spis mín protože víc chodime ven na jidlo… stedry vecer budem u nasich což je super že nemusim delat a varit nic,… pro mne osobne vanoce začínaj 24 a konci 25 rano :mrgreen: ozdobim akorat s detma umelý stromek a uválím s detma nepečený koule

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3876
16.12.20 21:58

Meli jsme to doma jako deti. Ja to nezavadim. Jako uklidim a neco napecu, ale stresovat se nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.20 22:01
@Pruhovaný_mýval píše:
Nikdy! Mám v živý paměti Vánoce u nás v rodině, kdy Máma byla v nervech už o prvním Adventu, a gradovalo to až do Štědrého dne. Doteď si s Vánoci asociuji vůni Ironu a zmrzlý ruce, jak se v prosinci leštily okna :zed: Takže na to kašlu, doma máme provozní nepořádek, upeču dva druhy cukroví, ať nejsme tlustý, a tím končím.

To snad není možný :lol: Iron a zmrzlý ruce:lol: Dodnes jak ho někde cítím, zvedne se mi automaticky žaludek. Krásný vánoční zvyk z dětství, jj :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
10113
16.12.20 22:03

8o Já tedy vygruntuju průběžně celý byt, ale to dělám několikrát do roka. Během prosince bez stresu upeču pár druhů cukroví, dárky kupuji průběžně už od září. Ještě mi je chybí zabalit, ale to je maličkost. Taky si z dětství pamatuji každé Vánoce stres a hádky rodičů a nechápu proč. Mě osobně jen malinko mrzí manželův celkový přístup k Vánocům. Nic moc ho nezajímají a letos je to úplně katastrofa. Jindy alespoň rád courá po vánočních trzích. Letos se mu ani se mnou nechtělo jít vybrat vánoční stromek, prý ví, že se na mě může spolehnout :roll: klasická výmluva- jen ještě dodatek. S mamkou jsme se na téma vánoční šílenství nedávno bavily a vyprávěla mi, jak to kdysi bylo na prd, většinou že zálohy nakoupili na cukroví, poplatili, co bylo potřeba. A v půlce měsíce pak obstarávali dárky. Proto ten stres byl trošku větší :nevim:

Příspěvek upraven 16.12.20 v 22:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
16.12.20 22:04
@Anonymní píše:

Jaké jsou ty Vaše?

nedočetla jsem Tvůj příspěvek celý, ale ne Vánoce rozhodně nehrotím. Proč taky. Když by záleželo jen na mě, tak Vánoce neslavím. Udělám si maximálně jen malou výzdobu, Štědrý den strávím procházkou zakončenou nakouknutím do kostela a vzpomínkou na ty, kteří už nejsou mezi námi a večer si pustím pěkný film či pohádku. Stresy kolem vůbec nechápu, honění za dárky už vůbec ne. Takže i přesto, že mám děti se u nás žádný vánoční stres nekoná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4077
16.12.20 22:06

My mame pohodu, uklizim prubezne. Vyzdobu i stromek uz mame. Cukrovi objednano. Na 24 chystam kapra a rizky. Salat privezou nasi. Uz se tesim na holcicky u stromecku. Sileni nesnasim a nevim z ceho vsichni sili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1540
16.12.20 22:13

Jak jsem procetla prispevky, tak to vypada, ze stresujici generace starne, odrusta a ted vladne generace pohody.
Je pravda, ze ja mam taky zazito stres, nestihacka, gruntovani jak kdyby mela prijet kralovna, omyvani sklenicek atd…
Darky kupuji od zari, pecu od konce listopadu nebo si cukrovi objednam, stromek zacatkem prosince, 23. Pripravim skoro vsechno jidlo a 24. pohoda v pyzamu do vecere. Letos jsem si vzala i volno pred Vanocema, tak to bude jeste lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat