Vánoční stromeček a podlahové topení

33
14.12.19 08:37

Vánoční stromeček a podlahové topení

Zdravím vás, máme doma podlahové topení a řešíme jak prodloužit život Vánočnímu stromečku. Jak to, prosím, řešíte aby vám na podlahovce stromek vydržel co nejdéle hezký? :) děkuji :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

110
14.12.19 08:41

@Kamuli
Ahoj. Stromeček máme ve stojánku na vodu a pravidelně vodu doplňujeme, :blush:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5113
14.12.19 08:56

@Kamuli máme taky stojánek na vodu a navíc jsem slyšela vychytávku, dát pod stromeček misku s vodou. Jinak loni nám smrček vydržel asi 4-5 týdnu. Uvidíme letos, včera jsme ho stavěli, syn se hrozně těšil :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12557
14.12.19 10:11

Voda je k ničemu, smůla okamžitě po uříznutí stromku zalepí cévy a vody se do stromku dostane úplný minimum. Předně je potřeba koupit čerstvě uříznutý stromek, ne ten, co se u obchoďáku válí už měsíc a v druhé řadě se pod stromek umístí termo folie, která je v autolékárničkách. Ta odstíní teplo z podlahy a stromek tak rychle nevysychá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
14.12.19 11:38

Budeme mit poprve zivy stromek. My sice topime primerene, ze nemame radi saunu. Ale jsem zvedava, jak bude stromek snaset podlahovku.
Pristoupila jsem na zivy, ale moje podminka byla, ze nebude pod nim porad bordel napadany.
Ted jsem si v Mountfieldu koupila kosik pod nej, at neni videt stojan, tak se i tesim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
14.12.19 21:29

Děkuji všem za odpovědi :kytka:, stojánek na vodu máme a s tou fólií to určitě zkusíme… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
394
14.12.19 22:17

Nebo trošku stáhnout kohoutky v místnosti, kde máte stromek… My máme podlahové a teda nikdy jsem si nevšimla, že by to tomu stromku nějak ubližovalo. Ale možná tolik netopíme :think:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
15.12.19 12:18

Dva roky bydlíme v dome s podlahovym topením a oba dva roky nám jedle svesila jehličí už pri zdobení. Topime na 22 stupnu. Letos zkusime dat stromek na nějaký stolek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47817
15.12.19 13:52

Chlap koupil Kavkazskou jedli.
Dostal v Mountfieldu radu, ze napred ma byt venku ve vode, pak ji dat par dni do garaze, at se aklimatizuje a teprve domu. Vcera dal strom do garaze a asi ve ctvrtek budeme doma zdobit.
Az vcera jsem strom videla prvne a vypada krasne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33
15.12.19 15:15

@HrozTaj jasně, je to možné, my budeme v domě s podlahovnou první rok tak jsme si říkali jestli to nebude nějaký rozdíl oproti normálnímu topení. Jinak topíme na cca 22/23 stupňů. :)
@Moona1984 Tak nějak topíme taky, tak jsem zvědavá jak bude reagovat náš stromek :D
@Kelsey Taky jsme zahajili „aklimatizaci“ a mame stromek zatím venku v kýblu s vodou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
192
15.12.19 16:03
@Kelsey píše:
Chlap koupil Kavkazskou jedli.
Dostal v Mountfieldu radu, ze napred ma byt venku ve vode, pak ji dat par dni do garaze, at se aklimatizuje a teprve domu. Vcera dal strom do garaze a asi ve ctvrtek budeme doma zdobit.
Az vcera jsem strom videla prvne a vypada krasne.

To jsme vsechno udělali, ještě jsme ji serizli, ale stejne to holka nedala a vypadala fakt uboze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama