Vápník, hořčík a zinek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.04.18 20:45
Vápník hořčík zinek

Ahoj, máte někdo zkušenosti s přípravkem vápník hořčík zinek? Jak vám zabral a za jak dlouho jste se zbavily obtíží typu křeče ve svalech?( mám dlouhodobý nedostatek). Díky za odpovědi.

Reakce:
Murka
Ukecaná baba ;) 1729 příspěvků 17.04.18 20:49

Mám zkušenost od mámy, že vápník a hořčík se má brát s odstupem. Pokud se užívají zároveň nemají takový účinek, navzájem si snižují vstřebávání. (Máma měla po chemoterapii neustále nedostatek těchto minerálů, doktoři jen napsali vápník, hořčík a nazdar. Několikrát skončila máma v nemocnici pro nedostatek těchto minerálů a tam ji teprve jedna mladá doktorka řekla, že je má úžívat s odstupem a pak už byl klid. )

Takže doporučuju užívat každé zvlášť.

Hamouzka
Kecalka 240 příspěvků 17.04.18 21:04

Kdesi jsem jako menší vyčetla, že jsou dobré na ženské problémy. Užívám hořčík+vápník+zinek v jednom. A musím říct, že jsem netrpěla nikdy bolestmi před, při a po MS. Takže to účinek rozhodně mít bude. Kámošce jsem to doporučila na její bolesti a řekla mi, že cítila hroznou úlevu. Já bez toho nedám ránu.

Sisina_1234
Povídálka 44 příspěvků 17.04.18 21:48

A čeho máš nejmíň? Magnesium i zinek je v pohodě brát i denně, vápník bych brala třeba obden. Ten vápník Tě jako dospělou už moc nespasí, ale určitě je dobrý brát vit. D. ten je třeba pro kosti taky důležitý a tělo ho lépe přijme. V létě ho máme ze sluníčka, ale lze omezeně používat i přes léto ( pokud tedy nejsi celý den venku - to ho pak nepotřebuješ).

sepru
Kecalka 246 příspěvků 17.04.18 22:51

Na křeče ve svalech mi více pomohl draslík.. ;)

Váš příspěvek
Reklama