Reklama

Vaření cukrové pasty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

18verca
Stálice 81 příspěvků 31.03.18 17:19
Vaření cukrové pasty

Ahoj holky, potrebuju radu. Vaří si některá z vás doma cukrovou pastu? Chtěla jsem si ji koupit, ale když jsem viděla tu cenu, řekla jsem si, ze si ji uvarim doma, ale nevedela jsem, ze to bude takový oříšek :D včera jsem ji varila, vypadala ze má fajn konzistenci, ale byla celkem tmavá, jenomže když vystydla, tak bych s ni rozbila okno :think: teď jsem ji varila znova a nevarila jsem ji tak dlouho, má takovou světlou barvu ale vypadá celkem vodnata, tak uvidíme co bude až ztuhne, ale nedavam tomu velké nadeje :D prosím napište jak ji vaříte vy, nechce se mi utracet tolik peněz za kupovanou 8o
Jo a ještě.. když jsem ji včera uvarila tak jsem zkoušela natřít na kůži, jenomže vůbec nelepila, koulela se po špachli, ale na kůži ne a ne se přichytit..snad mi pomůžete :(

Reklama

Reakce:

Sailah
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 31.03.18 20:20

Ahoj jo varila jsem si ji roky. Musi mit medovou barvu je to fakt na hranici te tmave co brzy tuhne a te tekute. Pak je optimalni teplota vs tekutost a nanaseni. Ale nikdy mi to teda nefungovalo na to strhavani s namotavanim pasty do ruky. Pouzivala jsem nastrihane prosteradlo na pasky a strhavala po smeru. Ndavno jsem si z lenosti v dmku koupila a teda nic moc ta moje varena byla lepsi. Davas do ni citron?

18verca
Stálice 81 příspěvků 31.03.18 20:44

Ano citron do ni dávám.. a teď jsem se koukala na tu co jsem varila dneska a je zase moc tekutá, krásne se nanese na ruku ale je fakt spíše jako med, nic společného s pastou :,(

Sailah
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 31.03.18 20:46

No ono to ma byt jako med tahnout se to v te spravne teplote kdy ti to neuskvari kuzi :D a pak kdyz ztuhne je tvrda jde znovu rozehrat ale lepsi je cerstva pokud je moc mokra a tepla akorat pak je malo uvarena

Sailah
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 31.03.18 20:47

Ale co si pamatuju tak je to takove lehce tekutejsi.. nechas to chvili na kuzi zaschnout a pak strhnes;) je fakt ze s pastou jsem mela nohy hladke 3 tydny

18verca
Stálice 81 příspěvků 31.03.18 21:23

No ani jedna se mi nepovedla, tak zkusím ještě do tretice.. ona prý nemá být tmavá ale zase když ji budu vařit dlouho aby chytla nějakou konzistenci tak vždycky ztmavne :( tak já nevim 8o

Sailah
Ukecaná baba ;) 1023 příspěvků 31.03.18 22:47

Jn tenhle technologicky problem jsem vyresila tim ze jsem ji lehce tmavou sundala ze sporaku a prudce zchladila ve studene vode.. aby se zastavil proces dalsiho karamelizovani;) az se na okrajich hrnce zacne srazet vytqhnout z vody.. obcas i po x letech vareni se mi nepovedla:)

18verca
Stálice 81 příspěvků 01.04.18 07:24

A myslíte ze mužů ještě více uvařit tu co jsem varila včera? Přijde mi malo, tak ze bych ji dala do hrnce a dovarila :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

S menopauzou přichází únava, návaly i zvýšené riziko vážných nemocí

Pouze třetina žen pociťuje nástup menopauzy jen odezněním menstruace. Zbylé... číst dále >

Reklama