Vaření kaší pro půlroční- mléko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
P4ja
Kelišová 7199 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 16:24
Vaření kaší pro půlroční- mléko

Ahoj holky, asi to moc hrotím, ale chtěla jsem se zeptat. Malá už může lepek a doktor říkal, že může různé kaše. Sama mám ráda třeba rýžovou, ale klidně i krupicovou. Jen pořád přemýšlím, čím je zalít. Kojeneckou vodou a nebo může klasické mléko? Kojím, takže těžko odstříkám, ale nechci kupovat drahé krabice Sunaru a stejně tak ty kaše v krabicích. Přijde mně jednodušší uvařit jenom kaši a potom dochutit třeba ovocem.
Z čeho vaříte kaše vy?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7097 příspěvků 11.01.19 16:26

Klasickou krupicovou bych nedavala ta je tuším od roka :think: já teda kupovala, ta krabice stojí kolem 50kc, to člověka nezruinuje, kupovala jsem už mléčnou a zalila jenom vodou :nevim:

P4ja
Kelišová 7199 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 16:29

@Kriss Tina Já právě koupila taky ty, ale dorazilo mně když ve složení banánové kaše ten banán vůbec nebyl :( Není to o penězích, ale sama bych si tyhle obarvené věci nekoupila. Stejně tak příkrmy. Malé to prostě nechutná, tak vařím.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 11.01.19 16:31

Já klasickou krupicovou ještě nedala ani ve dvou a pul, je to prostě mouka…jen zaplácnutí žaludku. a jinak celkové kaše jsem začla kolem 8m, a dělala jsem si domácí. Rýžové, ovesné. Nebo ve zdravé výživé koupila čistou pohankovou. Nedávala jsem ty slazené. Osladila jsem přesnidávkou, nebo banánem. Do roka z vody, pozdějí z normalního mlíka. A dávala jsem ráno, nebo dopoledne. Jsou to sacharidy, těžko stravitelné. Hodně energie na večer.
Ale toť jen můj názor, vím že se dávají kaše dříve a večer.

P4ja
Kelišová 7199 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 16:34

@Veru1987 A ta voda v tom nevadila ?? Taky právě chci ty neslazené ze zdravěnky. Jinak souhlas, taky sacharidy jím spíš dopoledne. Co jsi místo nich dávala večer?

Emisis
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 11.01.19 16:34

Já jsem delala kase z ovesnych vlocek a vody. Ochutila třeba jablkem nebo bananem, špetku skořice, zdibek másla a pak rozmixovala. Nebo jsem je delala třeba s ryzovym mlekem, ale to až pozdeji, i když tam není cukr tak to mléko je prirozene sladke.. Obě děti to určité období měly moc rady. Ty instantní kase taky nemám rada.

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 11.01.19 16:37
@P4ja píše:
@Veru1987 A ta voda v tom nevadila ?? Taky právě chci ty neslazené ze zdravěnky. Jinak souhlas, taky sacharidy jím spíš dopoledne. Co jsi místo nich dávala večer?

Dávala jsem na večeři teda dlouho mlíko, od půl roku byla dcera na UM, možná do 9m, už nevím. A později jsem dělala na večeře zeleninové polévky, různého druhu. Někdy zbytek od oběda když nebylo maso. Nebo i zeleninové placky. Do teď dceři tak 3× do týdne udělám na véču polévku, má to ráda. Zahuštuji rýži, červenou čočkou někdy jen zelenina mix polévková, nebo jednodruhová, krémové…

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1857 příspěvků 11.01.19 16:38

@P4ja vařím - rýžovou, ovesnou, jáhlovou, kukuřičnou a všechny dělám ve vodě, pak do nich dám buď ovoce nebo přesnídávku na ochucení a malá to krásně baští :-) Kupované UM bych do toho nedávala (a to je malá na UM).
Dávala jsem jí tedy i kupované, když jsem nestíhala nebo jsem jí je balila na svačinku na hlídání, aby měly babičky co nejméně práce :lol:

Veru1987
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 11.01.19 16:38

@P4ja A ve vodě v pohodě, ona to prostě jinak neznala do roka, takže ji to nepřišlo :-). Pak jsem už vařila v mléce čerstvém po roce.

lisma
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 11.01.19 16:43

Kojím a do kaše dávam UM, kúpila som z dm to ich. Jedna krabica vydrží nekonečne dlho :lol: kaše robím instatné ryžovú, pohankovú atď.

Evulina
Neúnavná pisatelka 15805 příspěvků 11.01.19 16:56
@P4ja píše:
Ahoj holky, asi to moc hrotím, ale chtěla jsem se zeptat. Malá už může lepek a doktor říkal, že může různé kaše. Sama mám ráda třeba rýžovou, ale klidně i krupicovou. Jen pořád přemýšlím, čím je zalít. Kojeneckou vodou a nebo může klasické mléko? Kojím, takže těžko odstříkám, ale nechci kupovat drahé krabice Sunaru a stejně tak ty kaše v krabicích. Přijde mně jednodušší uvařit jenom kaši a potom dochutit třeba ovocem.
Z čeho vaříte kaše vy?

Dělám kaše takto (i když tedy já zaváděla obiloviny až někdy po roce, dítě do min. roka nemá dostatek enzymu amylázy k trávení obilovin, takže my s tím vůbec nespěchaly - do roka mat. mléko, zelenina, ovoce, vejce, maso a trocha jogurtu):
Obilovinu (rýži nebo jáhly, oves. vločky, pohanku, často míchanice s přidáním trochy quinoi nebo amarantu) jsem den předem propláchla a zalila teplou vodou s přidáním citronové šťávy nebo čerstvé syrovátky a nechala asi 12 hodin odležet v pokoj. teplotě. Tím se odbourá kyselina fytová a obiloviny jsou stravitelnější a živiny z nich využitelnější. Pak jsem to uvařila. Do uvařené obiloviny jsem přidala trochu másla, ovoce a jogurt. Pro více než roční dítě možno dosladit trochou medu. Rozmixovala a bylo to. Teda asi takhle - dělám tyhle kaše pořád, pro celou rodinu, často ke snídaním.
Průmyslově zpracované instantní kaše, i různé křupky a pufované chleby nepovažuju za zdravou stravu, byť jsou koupené ve zdravé výživě. Enormní teploty a tlak, pod kterým jsou obiloviny při tomhle způsobu úpravy zpracované, nejsou nic dobrého.

Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7097 příspěvků 11.01.19 17:02

@P4ja tak nekupuj obarvené, já kupovala jenom čistě rýžovou mléčnou, naky ty barevný banány a jahody jsou jenom chemie no. Nebo koupit nějakou obyč třeba ve zdravé výživě ale ředit ji UM, krabice v dm vyjde tak na 100kc a když s tím jenom ředíš kaši tak vydrží dlouho.

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 11.01.19 17:02

Používám kaše Kendamil a ty jsou perfektní a bez nějakých náhražek, přidaných cukru atd. Ryzovou kaši rozpoustim v ryzovem nebo ovesnem mleku, které kupuju v DM v bio kvalitě… :)

P4ja
Kelišová 7199 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 17:02
@lisma píše:
Kojím a do kaše dávam UM, kúpila som z dm to ich. Jedna krabica vydrží nekonečne dlho :lol: kaše robím instatné ryžovú, pohankovú atď.

No já ho cpát nechci, když má MM.

P4ja
Kelišová 7199 příspěvků 1 inzerát 11.01.19 17:04
@Kriss Tina píše:
@P4ja tak nekupuj obarvené, já kupovala jenom čistě rýžovou mléčnou, naky ty barevný banány a jahody jsou jenom chemie no. Nebo koupit nějakou obyč třeba ve zdravé výživě ale ředit ji UM, krabice v dm vyjde tak na 100kc a když s tím jenom ředíš kaši tak vydrží dlouho.

Díky za tip, ale u dělám to, jak píšou holky, koupím normální kaši a dám do toho vodu. Ty mléčné měli právě jen obarvené. Cheické UM fakt ne. Jsem ráda, že mě toho příroda ušetřila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Impotentní chlapák Eda z Mostu zlomil Čechy v pase: Co víte o Isteníkovi?

Vypadá, že byste mu dali korunu a klidně byste strčili ruku do ohně za to, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >