Vaření přesnídávky v tlakovém hrnci

2.8.13 16:00

vaření přesnídávky v tlakovém hrnci

Ahoj, dostala jsem nějaké ovoce od známého ze zahrádky. Chtěla bych malé udělat přesnídávku a napadlo mě použít tlakový hrnec. Nemáte někdo zkušenosti s vařením ovoce v tlakáči?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31603
2.8.13 16:03

To je opatření, aby náhodou nepřežil ani jeden vitamín? :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
2.8.13 16:06

Ovoce jsem v tom tedy nevařila, to je docela měkké samo o sobě, nač ještě papiňák :think: To už bych raději použila pekárnu a program marmeláda :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5130
2.8.13 16:08

@Gladys právě že v tlakáči vitamíny zůstanou…teda rozhodně víc než dlouhým vyvařováním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 16:08

@Gladys to asi není dobrý nápad že…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 16:09

Tak teď teda nevím :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
700
2.8.13 16:11

Normalne v hrnci chvilicku povarit.Ja jakmile to zavre tak vypinam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 16:33

Pokud vařit, tak bych to pokrájela a hodila na páru a nechala chvilinku napařit, změkne to celkem rychle.
Ale jinak mi to přijde škoda tak velkému dítěti vařit ovoce, pochopila bych to pro maličké miminko (ale i tomu jsem jablíčko raději nastrouhala na skleněném struhátku a bylo to hezky čerstvé)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 16:40

No malá je zvyklá na přesnídávky ze skleničky. Občas jsem jí vařila třeba jablíčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
2.8.13 16:52

Jestli chceš přesnídávkovou konzistenci, tak minutka dvě na páře stačí, aby jabko na menšíkousky změklo, pak jde rozmixovat do hladka (syrové udělá takové pidikousíčky v tom mixu, které dráždí krk ke kašli).
Chápu, že je zvyklá na přesnídávky, ale zkusila bych nabídnout jablíčko jemně postrouhané syrové, je to levnější, zdravější a taky v rámci zvykání na kouskovitou stravu. Když nebude chtít, tak fajn, jablíčka bych uvařila na páře a přidala k tomu třetinu váhy banány, hezky to osladí a přitom nepřidáš žádný cukr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.8.13 17:04

@Gladys Díky. To jablíčko zkusím. Mám tu meruňky, broskve, pár jablíček a maliny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
2.8.13 17:20
@Gladys píše:
Pokud vařit, tak bych to pokrájela a hodila na páru a nechala chvilinku napařit, změkne to celkem rychle.
Ale jinak mi to přijde škoda tak velkému dítěti vařit ovoce, pochopila bych to pro maličké miminko (ale i tomu jsem jablíčko raději nastrouhala na skleněném struhátku a bylo to hezky čerstvé)

Syn snědl takto upravené jablko až tak ve dvou letech, jsem se lekla, jak má zakladatelka velké dítko :mrgreen: V téhle době ještě ani přesnídávky nejedl :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
2.8.13 17:40
@kozisek píše:
Ovoce jsem v tom tedy nevařila, to je docela měkké samo o sobě, nač ještě papiňák :think: To už bych raději použila pekárnu a program marmeláda :lol:

a prosim Te, kdyz pouzivas na toto pekarnu, co tam jeste pridavas k ovoci? Respektive mas nejaky recept, co by se hodil? Dostala jsem ted nejake merunky a chtela bych do toho pridat jeste banany a jablka apod.

Jenom nevim, jestli se to potom ma jeste zavarovat (kdyz naplnim sklenice) nebo nechat tak a otocit vicky dolu. (nikdy jsem ji nedelala… :( ).

(omlouvam se zakladatelce, ze ji nabouravam diskuzi, ale jsem uz nestastna co s ovocem… ;) Nejake mrazim, ale nemam nafukovaci mrazaky… :D).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35545
2.8.13 19:07

Z pekárny to ale není úplně rozvařené, to je spíš takové nahrubo a teď jsem třeba přislazovala meruňky třtinovým cukrem. Ale nemusím to tam hlídat, víš. Lze pak domixovat. Dávám pak zavařit do myčky - to si najdi tady diskuse, abych měla jistotu, že je to zavařené :mrgreen:
Vařím si jen tak, co mám, to dám :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20386
2.8.13 19:16
@kozisek píše:
Z pekárny to ale není úplně rozvařené, to je spíš takové nahrubo a teď jsem třeba přislazovala meruňky třtinovým cukrem. Ale nemusím to tam hlídat, víš. Lze pak domixovat. Dávám pak zavařit do myčky - to si najdi tady diskuse, abych měla jistotu, že je to zavařené :mrgreen:
Vařím si jen tak, co mám, to dám :mrgreen:

super, diky :) Zkusim, protoze se mi to prave taky nechce moc hlidat (dve deti a do toho jeste hlidat ovoce, to by mi asi udelali z bytu kulnicku na drivi… :D ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama