Vaření, vaření a pořád to vaření

411
3.12.19 19:53

Vaření , Vaření a pořád to vaření.

Ahojte, taky to tak máte, že vařite každý den či ob den a už dochází fantazie? Ráda vařím nové věci a experimentuji. Máte nějaký svůj vlastní výmysl a je to mňamka? Přemýšlím co zítra uvařit a už mě nic nenapadá :-) Děkuji předem za typ :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
394
3.12.19 20:07

Já miluju věci z trouby - zapečené brambory, těstoviny, lasagne, musaka, pizzu, slané koláče,… Asi je to tím, že ráda peču sladké a když musím dělat oběd, tak to zase nejraději šoupnu do trouby, haha :andel:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.12.19 20:09

Taky ráda peču sladké :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
3.12.19 20:14

@Lucie.Kusa Můj výmysl je rizzoto na čínský způsob : kuřecí s oblíbeným gril. kořením osmahlé na pánvi, míchaná zelenina vařená na páře, rýže, smažená vejce vše dochucené lžící sojovky, rybí omáčkou, lžičku kurkumy a na špičku lžičky kajenského pepře a sůl. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.12.19 20:22

@potvurka89 to zní moc zajímavě :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
3.12.19 20:48

Také ráda experimentuji, ale celý zbytek rodiny je bohužel hodně konzervativní. :? A výmysl? Nevím, jestli bych to pojmenovala zrovna jako můj výmysl, ale je to celkem povedené a dobré. Nakrájet brambory a květak, okorenit dobrým kari kořením, osolit, přidat trochu oleje, promichat, nasypat do pekáče, zalít smetanou a péct do mekka. Pokud máš po ruce sýr (ideálně nivu nebo emental), můžeš ho tam přihodit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
411
3.12.19 20:51

@modravlocka děkuji za typ ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1766
3.12.19 20:55

Taky už nevím, co vařit a přijde mi, že jíme furt pár jídel do kola a mě to nebaví vůbec vařit :mrgreen: ale s chlapem je to těžký, on má nejradši par jídel, takže když se ho zeptám, co by si dal, je 99% šance, ze řekne něco z toho. Jinak naposledy se mi povedly takový zapeceny spagety co dům dal :D zvlášť jsem si uvalila spagety, vedle na pánvi jsem si nachystala omáčku z osmahlý cibulky a kousek slaniny, zarestoval s rajským protlakem, zalila loupanýma rajcatama, přidala sušený rajčata, černý olivy, nějaký kořeni - bazalka, tymián, co mi přišlo pod ruku :mrgreen: chvíli povařila, pak smýchala s testovinama, nahoru posypala sýrem, co doma byl - zbytek goudy, parmazanu a dala zapect :) bylo to dobrý, příště chci zkusit s tuňákem a přidat třeba kukuřici ještě :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46492
3.12.19 20:56

A ja bych potřebovala tip na neco maximálně z kuřecího masa, jinak bez masa.. A aby tam nebyla moc varena zelenina :mrgreen: jakoze cibule a tak.. Maximálně asi mrkev zkousnu :mrgreen: nebo kdyz je ta zelenina rozmixovana, nebo treba omacka se da precedit..
Tak treba nějaký testovinu, omáčku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
3.12.19 20:57

@PepiKo já bych tam přidala mleté maso tak to miluje můj muž, jen u nás odpověď na otázku co mám uvařit je " to je jedno" jediné štěstí je že sní vše co uvařím :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46492
3.12.19 20:59
@PepiKo píše:
Taky už nevím, co vařit a přijde mi, že jíme furt pár jídel do kola a mě to nebaví vůbec vařit :mrgreen: ale s chlapem je to těžký, on má nejradši par jídel, takže když se ho zeptám, co by si dal, je 99% šance, ze řekne něco z toho. Jinak naposledy se mi povedly takový zapeceny spagety co dům dal :D zvlášť jsem si uvalila spagety, vedle na pánvi jsem si nachystala omáčku z osmahlý cibulky a kousek slaniny, zarestoval s rajským protlakem, zalila loupanýma rajcatama, přidala sušený rajčata, černý olivy, nějaký kořeni - bazalka, tymián, co mi přišlo pod ruku :mrgreen: chvíli povařila, pak smýchala s testovinama, nahoru posypala sýrem, co doma byl - zbytek goudy, parmazanu a dala zapect :) bylo to dobrý, příště chci zkusit s tuňákem a přidat třeba kukuřici ještě :)

No, u nas je prave problém, ze chlap neji maso takze slanina atd. Vubec a ja zas nemusím varenou zeleninu :mrgreen:
Takže co varit, ze jo :nevim: :mrgreen:
Tak prave taky tocime furt dokola stejny jidla :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
3.12.19 21:02

@a12 tak na rychlovku kuřecí maso ve smetanové omáčce s houbami a gnocchi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2679
3.12.19 21:03

@a12 No já nevím…bezmasych jídel dělám poměrně dost, ale všude cpu zeleninu a hlavně tu cibuli, ta je v mé kuchyni základ. :mrgreen: Třeba nějaká zampionova omáčka k testovinam? Klidně můžeš ty žampiony rozmixovat, mě to tak chutná i víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
a12
46492
3.12.19 21:06

Prave smetanový omacky jsou u nas celkem casto :roll: se zampionama omacka taky, ale je pravda, ze ta ne smetanova :lol:
Ale třeba hrasek, kukuricka a tak mi taky nevadi, spis hlavne ta cibule no :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4658
3.12.19 21:06
@a12 píše:
No, u nas je prave problém, ze chlap neji maso takze slanina atd. Vubec a ja zas nemusím varenou zeleninu :mrgreen:
Takže co varit, ze jo :nevim: :mrgreen:
Tak prave taky tocime furt dokola stejny jidla :roll:

tak já jednou za čas dělám takovou "prasečinku " :mrgreen: něco jako buřt guláš s brambory ale přidávám tam fazole z konzervy, česnek, majoránku, nakrájenou papričku chalapeňos, trochu laku z těch papriček a nakonec zakysanou smetanu a při podávání strouhaný sýr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat