Vaříme a zavařujeme příkrmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 12.11.14 06:59
vaříme a zavařujeme příkrmy

Ahoj holky mam skoro 5měsíční dvojčata a už papame příkrmy ze skleniček, jen bych rada vařila domácí stravu ale nemám moc receptů, tak budu rada když mi sem nějaké napíšete.(hlavně mi de o ty masozeleninové, mám zdroj domácího masa-telecí, krůtí a zeleniny a chci si to zavařit do skleniček).čistý zeleninový příkrm si nechci vařit do zasoby, ten udělám vždy čerstvý. děkuji za rady lenka

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34548 příspěvků 12.11.14 07:01

Máš odvahu zavařovat maso pro děti? Já ji nenalezla, zavařuji jen zeleninu, maso davam z mrazaku.

Jinak v tom teda nehledej nejěkaou vědu, prostě svař různé zeleniny dohromady, rozmixuj a zavař - já v papiňáku 20 minut.

lucynka25
Echt Kelišová 8983 příspěvků 1 inzerát 12.11.14 07:06
@Pudloslava píše:
Máš odvahu zavařovat maso pro děti? Já ji nenalezla, zavařuji jen zeleninu, maso davam z mrazaku.Jinak v tom teda nehledej nejěkaou vědu, prostě svař různé zeleniny dohromady, rozmixuj a zavař - já v papiňáku 20 minut.
:pankac:
Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 12.11.14 07:07

Taky bych nezavařovala maso.
A jinak recepty… tam není moc co vymýšlet, prostě smíchat zeleninu, maso a když tak nějakou přílohu a je to.

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 12.11.14 07:17

@Pudloslava. @lucynka25: @Pipet. když ja sem si rikala ze ten výrobce dětských prikrmu to maso musí taky nejak zavařit a chemii tam dat nemůže když je to pro deti(nemel by).No mrazák uz je skoro plnej zeleniny ze zahrady a masa pro nas.(sem si rikala ze ty sklenicky by mi při dvojkách dost usetrily cas :nevim: ).jinak se pamatuji ze mamka tky zavařovala klobásu nebo uzené maso do sklenic, bez chemie a nikdy se nic nezkazilo.No tak ted mam docela strach to zkoušet

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 12.11.14 07:25

@Leenuska Ono se to musí zavařovat nějak 2×, já to fakt nezkoušela.
To vaření tolik času nezabere, hlavně na začátku. Všecko do hrnce a pak rozmixovat/roz­mačkat.
Nebo zavař jen zeleninu a maso uvař, rozmixuj/rozkrájej a dej zamrazit třeba do tvořítek na led, pak akorát vyloupneš každému dítku jednu kostičku a přidáš to do ohřáté zeleniny.
Akorát nepraktické na cestování.

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 12.11.14 07:43

@Pipet mamka mi rikala ze se to musí zavařit jeden den pak nechat vychladnout a ještě zavařit.(sem si právě rikala ze když je to v tech tvořítkách tak to pojima pachy).Ted sem koukala na stránky ezavarováni a třeba tam poradí jestli to de zavařit a jak nejlepe to udelat(jinak to zkouset nebudu-nechci otrávit decka a ještě vyhodit plno surovin)

Pipet
Generální žvanilka 24211 příspěvků 12.11.14 07:45

Já jsem vařila vždycky čerstvé - na dva dny. Tak neporadím.

a.n.o.n.y.m.n.í 2
Zasloužilá kecalka 567 příspěvků 12.11.14 07:46

Maso a zeleninu nezavařuju, připravím si třeba na dva dny.. to takovou práci nezabere a je to prostě čerství.. jinak recepty na nasozeleninový příkrmy ani nepotřebuješ, prostě smícháš různou zeleninku s nějakým masem, dáš do papináku a za 20 min. máš hotovo :) zavařuju jen ovocný přesnídávky :)

lucynka25
Echt Kelišová 8983 příspěvků 1 inzerát 12.11.14 07:47

@Leenuska JoJo musí se to na 2× a i tak bych k tomu neměla důvěru :think: nejlepší je pokud mas možnost to masicko čerstvé :nevim: tak to budu dělat já..
Možná by taky šlo, si ho uvařit a dat do kostek ledu jako zeleninu a vyklepnout si vždy kosticku, tak mám už připravenou nějakou zeleninu do začátku, když toho moc nesmí (začínáme za měsíc),s masem by to snad melo jít taky..pokud nemáš místo, tak bych vycházela zeleninu, tu zavarit můžeš a nacpala to masem :-)

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 12.11.14 08:05

Přesnídávky uz mame hotové, vždy je tam jablečný základ(jablka od babicky) a dochucené bud merunkou, bananem atd

rasataka
Závislačka 3893 příspěvků 12.11.14 08:11

@Leenuska omlouvám se, že se sem vtírnu ale zatím jsem nezavařovala nikdy nic. To rozvaříš jablka bez slupek asi v trošce vody, přidáš teda ještě jiné ovoce a pak do sklenic a zavařit?

Leenuska
Závislačka 2532 příspěvků 12.11.14 08:25

@rasatka: no přesně tak ja rozvařím v troše vody oloupaná jablka, když chci babanovou tak přidám banány, povařím, rozmixuji a zavařím. Kdyz je kyselejsi ovoce tak dosladím ryzovym sirupem, kupuji ho ve zdravé výživě(davam ho z toho duvodu ze prirodni a ryze je hypoalergení a lehce stravitelná)

lucynka25
Echt Kelišová 8983 příspěvků 1 inzerát 12.11.14 08:54
@Leenuska píše: @rasatka: no přesně tak ja rozvařím v troše vody oloupaná jablka, když chci babanovou tak přidám banány, povařím, rozmixuji a zavařím. Kdyz je kyselejsi ovoce tak dosladím ryzovym sirupem, kupuji ho ve zdravé výživě(davam ho z toho duvodu ze prirodni a ryze je hypoalergení a lehce stravitelná)

taky to tak delam :D
horke plnim do sklenic a otocim dnem vzhuru - necham prez noc/den a nikdy se mi nezkazily :palec:

rasataka
Závislačka 3893 příspěvků 12.11.14 09:21

@Leenuska Moc děkuju, i za tip na rýžová sirup o tom jsem neslyšela a to do zdravé výživy tak jednou měsíčně zavítám

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Falešná sestra Aťky Janouškové řádila i na pohřbu Zindulky: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >