Varix v oblasti zevních rodidel ve III. trimestru

2311
12.6.11 14:19

Varix v oblasti zevních rodidel ve III. trimestru

prosím o radu,

jsem ve 32tt a už asi 2,5 měsíce mě bolí místo vpravo od spojení spony stydké (dle Mudr. to není rozestupující se kost pánevní, ale varix - křečová žíla v oblasti zevních rodidel). Není to v třísle. Nemám na povrchu kůže žádný křečák, jen to prostě strašně bolí při delším stání, chůzi zhruba tak od poloviny dne až do večera a strašně mě to omezuje, protože nebýt toho tak si užívám pohodové těhotenství. Měla jste to tak taky některá v těhotenství? Musím podotknout že mám žilní nedostatečnost III. typu :roll: (ale ani to mě nijak neomezuje a nohy ani nebolí ani neotékají - zatím)

Zajímá mě, jestli neexistují nějaká homeopatika nebo něco, co by mi ulevilio..

Děkuji za případné odpovědi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12071
12.6.11 14:24

Já měla varix v ústí pochvy ve třetím těhotenství. Dr říkala, že to nevadí, dostala jsem na něj nějaké léky, omlouvám se, už nevím co, ale stejně nepomohly, říkala, že se to zlepší, až porodím. Dost jsem se obávala, že to bude vadit spontánnímu porodu, podle ní ne, ale nakonec jsem rodila z jiných důvodů císařem. Varix se po porodu postupně zmenšil, ale dodnes (4 roky po porodu) ho mám. Ničemu nevadí, při sexu ok, ale vím o něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
12.6.11 14:28

Eliško - díky za reakci a ty ho vidíš? Já nevidím nic, zato ho pořád cítím :( já jsem se právě dočetla, že to může být problém při spontánním porodu, malý je hlavičkou dolů, tak bych nechtěla jen kvůli tomu rodit císařem.. A to že o něm víš i po několika letech tak tím myslíš, že to občas cítíš? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
12.6.11 14:33

Mifi, nahmatám ho. Jinak radši nekoukám :wink: Ale vidět asi je. A sám od sebe ho necítím. Ale v těhotenství jsem ho cítila, jak píšeš, nosila jsem dvojčata a bylo vedro.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
12.6.11 14:38

Eliško - no já žádný ani nehmatám, ale když si šáhnu na to místo, kde mě to bolí, tak to bolí i na pohmat - jako nějaká čerstvá modřina :zed: Tak snad to nebude v ničem vadit při porodu - já to jinak určitě nějak zvládnu… Děkuji za odpovědi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
12.6.11 14:41

Možná záleží i na místě, kde je. Držím palce, ať nevadí tvé představě porodu! Taky myslím pomáhá chladit, neradila ti to dr?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
12.6.11 14:58

Opravdu na to nic není. Může ti napsat Detralex, to je na křečové žíly. Sama papej 3× týdně pohanku. Ta obsahuje Rutin a posiluje žilní stěnu. Rodit spontánně můžeš a po porodu ti to hned splaskne. Tak jako na nohách i tam, ale ta žíla zůstane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
12.6.11 15:00

Moje dr. se s ničím neštve, prej tím trpí mnoho žen v těhu a nic víc. Já jsem sti totiž myslela, že je to rozestupující se pánev, nosila jsem stahovací pás když mě to bolelo a vůbec to nepolevovalo, tak jsem si ji zmínila a stejně nic z toho.. Ona je taková „domina“ že už se bojím na cokoliv se zeptat… :cert: Ale jdu tam ve středu tak se jí zeptám, co mi poradí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
12.6.11 15:02

Ženy mají křečáky na zevních rodidlech v těhotenství. Viděla jsem jich hodně. Jedna měla vulvu protkanou a až ke konečníku. Porodila normálně a druhý den skoro žádná žíla. Nevěs hlavu. Není to žádná tragédie. každá máme v těho svoje problémy. A že tě to omezuje v pohybu?
Mě zas tak bolí pánevní spoje, že neudělám krok do strany a ani z auta nemohu vystoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
12.6.11 15:03

Mifinko, buď ráda za takovou doktorku. Přesně tak, žádné ofukování. Dříve s tím ženské ještě chodily do práce a kolem noh měly kupu dětí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
12.6.11 16:16

Casi - detralex jsem jedla když mě bolely nohy, ale v těhu fakt nic (ťuk ťuk ťuk) a když píšete, že to nic není, tak to jsem v podstatě chtěla slyšet :palec: Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2214
12.6.11 16:48

Mě tedy můj mudr napsal Detralex,prý aby nedošlo k zánětu a to taky není z těch co by foukal každou bolístku,mám dvě a přímo ukázkový,radši se na sebe ani nekoukám,ale ráno když vstanu je to OK,tak doufám že to tak bude i po porodu :dance: :dance: ,jinak nwm :think: jednu mám hned u poštěváčku fakt není o co stát :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
12.6.11 17:56

OPravdu na to pomůže jen porodit. Děloha tlačí na dolní dutou žílu. Pomoct se dá jen poleháváním na levém boku. A s blížícím se termínem se to bude zhoršovat. Držím palce, ale myslím, že to zvládneš v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2150
12.6.11 18:46

tak moji zkušenost najdeš tady
https://www.emimino.cz/…vulvy-34574/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2311
12.6.11 20:40

Holky dík, myslela jsem že jsem snad jediná na světě :roll: Tak já to nějak doklepu a asi se budu muset prohlídnout, protože doteď jsem žádnou viditelnou žílu nenašla. Jen je to dole pěkně „nateklé“ to jo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama