Váš názor na antikoncepci, poradíte mi?

8
3.10.20 15:28

Váš názor na antikoncepci, poradíte mi?

Dobrý den,
chci se zeptat jaký máte názor na antikoncepci? Je mi 21 let a nikdy jsem ji nebrala, ale teď nad tím uvažuji. Slyšela jsem, že některé typy jsou rakovinotvorné a že to rozhodí ženský organismus (začne se přibírat na váze, zlepší akné, zmírní bolesti při menstruaci atd..)… Docela se bojím do sebe cpát nějakou chemii. Ale co vím, tak hodně holek kolem mě ji bere.

Mám totiž opravdu hnusnou pleť a zkoušela jsem na ni snad už cokoliv, dále chci přibrat, protože se sama nelíbím, jak jsem hubená, ale i když jím hodně, tak to nejde a také mívám ob menstruaci šílené bolesti. Dítě chci počít až cca za 5-6 let a bojím se, že to bude pak problém.

Děkuji za odpovědi, Jolka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1237
3.10.20 15:36

Nebrala bych antikoncepci, a kdyz uz, tak kvuli zabraneni poceti, urcite ne kvuli bedarum nebo hubene postave, na tom se da zapracovat jinak nez huntovanim hormonalniho systemu v tele. Ja antikoncepci brala mozna tak tri mesice a nadelalo mi to tolik zdravotnich problemu, ze jsem se toho velmi rada zbavila. Mam dve deti, obe planovane. Za me zbytecnost, jeste k tomu zdravi skodliva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18835
3.10.20 15:41

Ja po ni zadrzovala vodu a vaha letela nahoru (ale byla to voda, ne svaly, ne tuk, takze docilis tak max oteklych koncetin), porad sem byla unavena, zle od zaludku, plet priserna a to ji jinak mam peknou a navic mi nesedla, takze sem prakticky non stop spinila. No brala sem ji dohromady asi pul roku a nikdy více, to budu mit radši 10 deti :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 15:44

Brala jsem HA velmi krátce a nikomu bych ji nedoporučila. Zejména mi dost zhoršila některé psychické potíže, které jsou mým zdaleka nejhorším zdravotním neduhem.

Pokud je pro tebe ale těhotenství zcela nepřijatelné a máš pravidelný sex, tak je to asi nejlepší řešení :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
110
3.10.20 15:48

Brala jsem 16 let, nepribrala jsem, bylo mi dobre fyzicky i psychicky, plet skvela, “menses” na den presne a kratka, zadne spineni atp. Po skonceni brani cyklus naskocil hned prvni mesic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
3.10.20 15:56

Za sebe už nikdy!!! Brala jsem prášky jako mládě, po těch jsem přibírala, byla unavená a bylo mi zle, tak jsem to přestala brát. Po pár letech se mi narodila dcera a já po šíleném porodu měla hrozný strach že znovu otehotnim a tak jsem šla a nechala si dát tělísko mirenu na 5 let. Rok jsem spinola, pak už dobrý. Po 5 letech se mi zachtělo miminka, mirena se vyndala. První tři ms ok, pak se to začalo zpožďovat, nakonec jsem to nedostavala. Verdikt - jste neplodná. Vaše tělo neprodukuje progesteron. Spousty testu, silenyho stresu. Ano dnes se to dá vše léčit, ale já byla do teď zdravá… Nakonec mi doktor řekl, že se to děje po antikoncepci, ale že se na to kolikrát ani nepřijde, protože ms probiha normálně jen je bez ovulace..po x měsících se to samo srovnalo, ale taky nemuselo… Nestalo to za to… Naštěstí jsem otěhotněla ihned jak jsem měla ovulaci :andel:, díky bohu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
3.10.20 16:07

Ještě studuji a nechci otěhotnět, ale také nechci, abych měla pak potíže s početím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5263
3.10.20 16:12

@Joli1212 je fajn, že jseš zodpovědná :potlesk:. Já ani nevím jaké jsou dneska pořádně možnosti, jestli není něco nového a pokud ne, tak bych si nějakou nejšetrnější možnost určitě vybrala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13598
3.10.20 16:18

Ja ji brala dlouho, 8let, pleť nezlepsila, nepribrala jsem, psychika ok, ms slabší.. za mne ok, ale na pleť primárně bych ji nebrala. Hlavně proti početí. Po vysazení jsem planovane otěhotněla 3.cyklus

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1582
3.10.20 16:21

Už nikdy. Brala jsem ji asi 6 let. A jsem ráda, že jsem se jí zbavila. Tloustnula jsem, zadržovala vodu, sice slabší menstruace, ale útlum v sexuálním libidu (za mě ohromné mínus).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2223
3.10.20 17:21

Je mi 22,beru ji 5 let, sedla mi hned první. Jediný co mi udělala je, že nejsem těhotná jak některé náctileté omylem, MS mám přesnou slabou krátkou a bezbolestnou. Na akne netrpím, nepribrala jsem ani jiné nechtěne účinky. Za mě nejlepší volba co jsem mohla udělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
3.10.20 18:21

Brala jsem chvíli, mně docela sedla, pleť se mi asi trochu zlepšila (nebyly výkyvy během cyklu, ale u mě to není nic hrozného)), já naopak spíš zhubla, protože jsem přestala mít ten strašný hlad kolem poloviny cyklu, jediné negativum byla nižší chuť na sex. Dneska je těch typů prášku dost, probrala bych to s gynekologem, případně změnila, když ti jedna nesedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
89
3.10.20 20:30

Uvažovala jsi také o zavedení nitroděložního tělíska? To by Tě také mohlo spolehlivě chránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5122
3.10.20 20:36

Brala jsem antikoncepci od 18 do 24 s otěhotněním nebyl problém. Pak jsem se k ní chtěla vrátit, ale nesedla mi zkusila jsem 3 druhy a na víc jsem neměla nervy. Je to zajímavé, že před dětma ok a po dětech to fakt nešlo. Než řešit potrat tak raději HA.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.10.20 21:40

Všechny antikoncepce zvyšují riziko rakoviny. Není třeba dobrovolně přijímat karcinogenní látky, obzvláště když jsou i tam, kde se jim ne vždy můžeme vyhnout.
Je to zbytečné.
Věř mi, studuji chemii a biologii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama