Váš názor na jednorázové EKO pleny?

104
1.5.17 13:40

Váš názor na jednorázové EKO pleny?

Ahoj,

prosím je tu někdo, kdo má zkušenost s jednorázovými EKO plenami? My budeme látkovat, ale přecejenom do porodnice nějaké jednorázovky vzít musím, také pro případ dovolené, nebo kdyby hlídala babička. Tak se chci poptat, jestli mi nějaké nedoporučíte. Nejsem žádná bláznivá EKO matka a většinou ty EKO/BIO dětské věci neuznávám, ale u těch plen v tom opravdu vidím smysl a nechci podporovat klasické firmy jako Pampers, Huggies atp…

Příspěvek upraven 01.05.17 v 13:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

70049
1.5.17 13:46

@aluisina Ja byla spokojena s anala z dm, teď už maji myslím babylove nature, jestli je to uplne to same nevim, jen tedy za me byl problem sehnat novorozeneckou velikost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14316
1.5.17 13:59

V porodnici se poptej jak to maji, u nas teda byli k dispozici jak latkovky tak jednorazove takze sem si mohla vybrat s nic sem sebou netahala. Jinak eko pleny nekupuju, ale ani nekupuju paperky huggies atd, jsou to predrazene smejdy, hodne beru z lidlu, nebo sem novorozenci bralava bella happy. Ono jestli koupis jeden balik kdyz bude hlidat babicka, tak je celkem jedno kde to vezmes :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7271
1.5.17 14:08

@aluisina Já měla pro novoše Bella Happy, několik typů eko jednorázovek jsem viděla u kamarádky a ty Bella Happy mi přišly srovnatelně dobré za mnohem nižší cenu. Možná teda nebudou tak rychle rozložitelné a tudíž šetrné k přírodě, ale z toho pohledu nezávadnosti pro dítě mi přišly dostatečně dobré (byly velmi kladně hodnocené v nějakém testu plenek, myslím, že to bylo v A Dost!). Dál už jsme pak jen látkovali, většinou i na cestách. Když jsme výjimečně jeli na delší dobu a nebylo kde prát, posbírala jsem po kamarádkách přebytky jejich nespotřebovaných jednorázovek, na tyhle výjimečné akce jsem to až tak neřešila. Babičkám jsem nekompromisně nacpala látku. Zvládly to před 30 lety, zvládly to i teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 14:10

Mám už druhédítě na látce a když je potřeba, koupím Bella Happy - jako jediné nesmrdí chemií…eko papírové jsou fajn ale drahé strašně moc :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1195
1.5.17 14:12

Za me Muumi, jsou super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49130
1.5.17 14:16

Koukla bych, aby to nebylo belene chlorem, pro me bylo to zdravotni hledisko asi na prvnim miste. Popravde nasledna rozlozitelnost uz me tak netrapila, vzhledem k tomu, jak malo jsem jich spotrebovala. A ty „uplne nejvic eko“ staly majlant. Byla jsem spokojena s temi nature z DM, solidni pomer cena/vykon a hlavne chlorem nebelene.
Jinak Bamboolik dela jednorazova jadra, ktera nacpes do klasickych svrchnaku na latkovky, tudiz je to prodysnejsi a vyhazujes toho o dost mene nez celou jednorazovku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3391
1.5.17 15:13

BAMBO Nature z lékárny, cena trochu vyšší, ale nesmrděly a sály v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
1.5.17 19:30

Dobře, díky všem - podívám se na ty pleny. Je pravda, že těch pár balíků, co koupím (a ještě nejspíš vždy to nejmenší balení - koukala jsem, že se dají koupit plenky i po 2ks, asi jako vzorky)asi nemusím tolik řešit. Ale říkám si, že když už, tak aspoň ať jsou to ty, které se lépe rozloží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49130
1.5.17 20:37

Našla jsem tenhle článek:
http://www.magazin-lohas.cz/…ny---ZNAcKY/#…
Něco, o čem tam píšou, jsem tady ani nepotkala, něco už se nedováží (Grovia) a něco tam není (Bamboolik jednoráz jádra), ale obecně mi to přijde jako solidní přehled.
Ty Bambo jsem vlastně měla taky, kupovala jsem je v lékárně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama