Váš názor na naši situaci - stěhování

Anonymní
6.4.16 08:38

Vas nazor, na nasi situaci- stehovani.

Dobrý den, předem prosim o zachovani anonymu. :kytka:

Potrebuju nutne názor, který nebude z rodiny, ci kamaradu. Nekoho naprosto cizího.
Mame dve deti, skolni. Bydleni s rodici, kde mame tedy minimum mista, ale venkovni zahradu, bydlim tu jiz 8 let, tudíž vse zarizene. Ovšem vztahy velmi napjate, konfliktni. Nyní mam tretim rokem nového partnera, který chce abych s nim a s dětmi sla do pronajmu.Do bytu. Byt krasny, velky, prostorny, slunny. V miste, kde syn bude nastupovat do skoly, vse k ruce, lekari, skolka, skola,obchody.Nyni zijem na vesnicce, kde nic není, ale zase je zde nadherna priroda.

Zacinam mit z toho obavu, na jednu stranu se tesim, ze konecne budu mit svoje, klid a snad pohodu, na druhou stranu si nedovedu představit bydlet v byte, v uplne neznamem prostředí a „odvléct“ deti z toho svého. Vůbec nevim co delat, pokud odmitnu, mozna o partnera prijdu, pokud prijmu, co když budu nestastna? Co myslite? Musim ještě dopsat, ze byt by byl docasny, urcite planujeme zpet do domu, ovšem svého.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

822
6.4.16 08:41

Já bych to zkusila, třeba jen na zkoušku, bez trvalého přihlášení atd. Zkusit to a když Vám to bude vyhovovat, proč ne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4603
6.4.16 08:44

Byla bych pryč už dávno, máš už dávno svoji rodinu, proč bydlet u rodičů? Děti si zvyknou, spíš mi z tvého příspěvku vyznívá, že ty nechceš ze zajetých kolejí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6334
6.4.16 08:45

Myslim si, ze jsi se jeste poradne neodstrihla od rodicu. Ja bych nevahala a sla do pronajmu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
6.4.16 08:46

Určitě to zkus. Nech si otevřená zadní vrátka, kdyby to nešlo. Pokud s tím rodiče budou souhlasit. Na víkendy můžeš jezdit domů, do přírody. Skvělá kombinace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
513
6.4.16 08:46

Já bych šla do bytu s přítelem. Sama říkáš že do baráčku stejně pak půjdete. Teď píšeš že vztahy s rodiči jsou napjaté, jste na vesnici, takže dojíždění děti do školy atd. No šla bych do bytu a těšila se na baraček :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1730
6.4.16 08:50

A co na to říkají děti? Pokud by byly pro, šla bych, do přírody můžete jezdit o víkendech na výlety za peníze ušetřené, když odpadne dojíždění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
6.4.16 08:54

Riskla bych to. Ale hlavně bych to probrala s dětmi co ony na to. Já jsem se přestěhovala Z Brna do Prahy za chlapem a nelituju. I přesto, že je to moje rodné město tak jsem se tam necítila šťastná, věděla jsem, že syna budu vytrhávat z prostředí, které zná, kde vyrostl. Zvykli jsme si a jsme sťastní, nový vzduch, přátelé. Obavy jsem měla, ale věděla jsem, že jdu za chlapem se, kterým chci být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5225
6.4.16 08:55

Šla bych hned.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.4.16 09:01

Holky diky moc za názory! Ja myslim, ze deti jsou nejak smirene, vi, ze muzou kdykoliv za babickou a dedou, ono to není daleko.Asi je to spis opravdu ve mne, tady mam takovou „jistotu“ a najednou budu s chlapem sama.Co když me necha? Co když založíme rodinu a utece, jako ten první? Klasicke obavy. I když vim, ze lepšího chlapa mit nemuzu, cele tri roky se o nas staral… Trosku me mrzi ten pocit, ze si rano vylezu na zahradu, dam si kafe..chjo.Nebo ze uz tu proste zname všechny a mame tu pratele. A ted budem jak cizinci… Proste se vnitrne bojim, ale nechci prijit o chlapa. Chceme rozrust rodinu a ja vim, ze tady doma to nepujde. Musime byt sami.

• Nahlásit
  • Citovat
15534
6.4.16 09:02

Stěhovala bych se co nejdříve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2834
6.4.16 09:04

Urcite bych se prestehovala.Ja bych u rodicu tak dlouho nevydrzela ani za nic :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15507
6.4.16 09:11

Lepší teď zkusit žít společně v bytě, než si spolu pořídit na hypotéku barák a pak zjistit, že se spolu nedokážete na jednom místě porovnat. Není nač čekat, protože u vašich přeci na vždy bydlet nebudete. Jednou to stěhování přijít musí a byt na dobu přechodnou je rozhodně menší závazek, než společný barák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3925
6.4.16 09:15

Už bych byla pryč :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.4.16 09:21

Ano, každý člověk by měl v určité životní fázi bydlet sám s partnerem a ne mít rodiče na „dostřel“. Takže bych se odstěhovala. Jenom prosím tě, dávej si pozor, na to „mít svoje“ - je to pronájem, přítel?, takže na psí knížku, a projdi si tady nějako diskuse, kdy se pak v případě průseru řeší majetek..Láska je krásná věc, ale do hrnce ji nedáš a dětí s ní nenakrmíš. Čí je teď ten dům? rodičů? jak to bude, až rodiče nebudou? Kdo dům zdědí? Je to s rodiči tak kritické, to soužití, abys pak nebyla vyděděná, oni staří lidé ty nové přítele/partnery moc nemusí, a abys pak nměla nic opravdu svého. Jsem praktická a po zkušenostech tady, kdy jsem tu včera četla, jak paní po několika měsících prodala svůj dům!!! a šla k milcovi, z prodeje dvého domu mu uhradila jeho dluhy a ještě mu platila půlku hypu na milcův barák…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama