Váš názor na těhotenské kurzy - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sju.Zzz
Kecalka 116 příspěvků 03.01.18 22:34
Váš názor na těhotenské kurzy - zkušenosti

Zdravím zkušené mámy a rodičky ;)

já 25 let prvorodička zcela bez zkušeností s dětmi i s mimčama, která do těhotenství vlítla rovnýma nohama a neplánovaně a teď řeším jak se na miminko připravit. Hodně jsem slyšela o kurzech a tak. Můj problém je v tom, že jsem jedináček, nemáme zatím žádné mimča v rodině, kamarádky ještě nerodí a tak jsem neměla nikdy možnost nějaké miminko hlídat, přebalovat a všechno je pro mě nové. Kurzy zvažuji co mi mohou nabídnout, ale zase nechci vyhodit zbytečně prachy. Máma mi říká, že se všechno naučím, že mi pomůže a že každá žena do toho padne a pak ji čas naučí.

Když zvážím ty oblasti - kojení mi přijde asi zbytečné se učit na kurzu. Kojit chci určitě, ale prý mi to v porodnici taky vysvětlí a budou pomáhat, plus návod mám v knížce a kdyby byl problém, zavolám si po porodu domů dulu.

Koupání a přebalování - opět pomůže kniha, v porodnici, plus máma bude první dny se mnou a bude mi asistovat, takže to snad taky půjde, ale jde mi o ty ostatní oblasti jako probírání různých výchovných témat a tak a hlavně porodní přípravu, nácvik dýchání k porodu atp.

Myslíte, že je to užitečné se učit speciálně na kurzu nebo pomohou rady zkušených plus knihy? Jak vy sami jste se připravovaly na výchovu dítěte?

Která z Vás chodila na kurzy a co jí to opravdu dalo? Jak zpětně hodnotíte přínos kurzu?

Děkuji za názory :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineLekninka91
Extra třída :D 10423 příspěvků 03.01.18 22:45

Za me je to blbost. Ale pokud z toho ma nekdo lepsi pocit, proc ne. :nevim:

zuzanx
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 22:49

Doporučuju tady na emiminu pročíst různé diskuze v kategoriích těhotenství, miminko, výživa dětí, výchova atd. :-) Tak získáš víc informací než na kurzech. :-)

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 03.01.18 22:51

Já si myslím, že navštívit kurz není špatné, samozřejmě záleží na tom, kdo ho vede.

Heivka
Závislačka 3263 příspěvků 03.01.18 22:57

Mě celkem pomohl a uklidnil předporodní kurz ve mnou vybrané porodnici. Prohlédla jsem si prostřední a obhlédla si personál. Zbytek jsem neřešila, jediná kniha, kterou jsem na doporučení kamarádky přečetla byla Nejšťastnější miminko v okolí od dr. Karpa (a ta mi zachránila hodně bezesných nocí). Myslím, že v současnosti je tolik protichůdných informací a názorů, že jediné rozumné, co každý rodič může udělat je spoléhat na své instinkty a doufat, že to bude dobré.

Naay
Stálice 74 příspěvků 03.01.18 23:03

Také jsem chodila v porodnici, kterou jsem si vybrala a bylo to fajn, protože jsem aspoň trochu věděla, jak to zrovna u nich chodí a poznala personál. Porodnice také pořádala cvičení pro těhotné vedené porodní asistentkou a ta nás vždy v poslední fázi učila dýchat a tlačit. Nevím, zda to pomohlo, ale dýchala jsem, jak mě to naučili a nemůžu si nijak stěžovat :) po narození malé jsem hodně googlila a přijde mi, že jsem to až moc řešila. Teď se spíš řídím sama sebou a potřebami malé

Petule030
Kelišová 5778 příspěvků 03.01.18 23:24

Jsem ráda, že jsem na předporodní kurz nechodila. Chtěla jsem, ale potom mi to nevyšlo a jsem ráda. Akorát by mě vystrašil a na konec to nebylo tak hrozné. Při porodu ti řeknou, co zrovna máš a nemáš dělat, jak dýchat a prodýchávat ;) Jinak pokud budeš potřebovat pomoc, emimino je tady pro všechny, existují stovky diskuzí na různou problematiku.

ElisC
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 111 inzerátů 04.01.18 00:11

Moje sestra rodila v 19, bez kurzu, také první dítě v rodině a vše zvládla.
Já už pak s dětmi zkušenosti měla, před porodem jsem akorát zkoukla pár videí na youtube. O koupání, nošení podle Kiedroňové a techniky kojení. A úplně v pohodě.
Ale třeba se mnou na pokoji v porodnici ležela maminka, která nevěděla o dětech absolutně nic, neměla ani snahu, ale vyžadovala neustálou přítomnost sester a pokud neměly hned čas, hrozně na ně nadávala. V takovém případě bych kurz doporučila.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 04.01.18 07:48

@Sju.Zzz za mne zbytečně vyhozené prachy.. takže asi tak..

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15556 příspěvků 04.01.18 07:53

Nechodila jsem, nechtela jsem se zbytecne vydesit. Nic mne neuslo, porod stejne nenaplanujes, zbytek vyctes v diskuzich a peci o novorozence nam ukazali moc pekne v porodnici po porodu.

bublinek
Kelišová 5208 příspěvků 04.01.18 08:22

Já jsem chodila, byla jsem zvědavá jak popíšou porod a dýchýní při něm.
Měly jsem tam i prohlídku porodního sálu a tak.
Takže proč ne

dickys
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 04.01.18 09:05

Podle mě je to zbytečnost, přebalování, kojení, koupání ti ukážou v porodnici, popřípadě poradi internet, pediatr, babičky a podobně. Já byla taky total bez zkušeností s miminkama a zvládla jsem vše bez problémů.

dickys
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 04.01.18 09:06

A dýchání při porodu mi ukázala porodní asistentka, na sál a do porodnice se u nás dá jít podívat i jen tak, ale já jsem nešla, neviděla jsem důvod.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1453 příspěvků 04.01.18 09:24

Taky jsem byla v 25 prvorodička a na kurz jsem chodila do porodnice, kde jsem chtěla rodit. Nelituji, kojení vysvětlily mnohem lépe než v nějakých knížkách a v porodnici na to už nebyl tolik čas. Také nám tam poradily ohledně vyřizování všech formalit. I vysvětlení porodu a věcí okolo bylo od zkušených PA záživnější. Plus k tomu byl i bazén, což ke konci těhotenství bylo moc příjemné :).
Suma sumárum, kdybych si hledala všechny informace na netu, strávila bych nad tím mnohem více času než na kurzu a taky bych si nedokázala vybrat z mnoha protichůdných informací, které jsou ty správné.

HandulkaK
Ukecaná baba ;) 1616 příspěvků 7 inzerátů 04.01.18 09:29

@Sju.Zzz Ahoj ja s manželem byla na kurzech v nemocnici, kde jsem chtela rodit.
Nejvíc mi pomohlo to, ze jsem viděla “ do čeho jdu” :lol:
Ukazovali nám sál, pokoje, mluvili jsme o porodu.
:mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Nemá ruku a chce 63 milionů korun! Za dublérku Milly Jovovich se modlí i Milla

Přežila skoro vlastní smrt, teď žádá odškodné! Krásná kaskadérka Olivia... číst dále >

Mámu mu vzal terorista: Syn Nadi Čižmár má problémy ve škole, pomáhá mu psycholog

Horší teroristický útok Německo nezažilo. Když radikální islamista Anis Amri... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >