Vaše příprava na miminka - kurzy, knihy atp.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MarkeTha77
Stálice 85 příspěvků 12.03.18 20:38
Vaše příprava na miminka - kurzy, knihy atp.

Milé prvorodičky :)

zajímá mě jak jste se připravovaly na Vaše první miminko? :) ;) Myslím po té stránce, abyste měly dost znalostí o porodu i péči o miminko. Já sama jsem prvorodička, jedináček, bez zkušeností s dětmi, která svého mimouše miluje a chce být připravená ;) Zajímá mě kde jste získaly nejvíc dovedností a znalostí? Chodily jste do kurzů a považujete je za přínos nebo jste se spoléhaly spíš na známé a maminku, které už odrodily a odchovaly děti a žádné kurzy za ně nebyly? A dále četly jste knihy a případně jaké? ;)Zatím zvažuju co číst a tak, abych byla připravená :D I když to prvorodička asi není nikdy…

Díky moc!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

ngauruhoe
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 12.03.18 20:41

Myslim, ze sposta veci naskoci automaticky a nema uplne smysl ze zahlcovat. Co ja povazuji za dulezite a hojne opomijene, je kurz prvni pomoci se zamerenim na miminka a male deti.

radkka
Generální žvanilka 20592 příspěvků 12.03.18 20:43

Spoléhala jsem se na instinkt a na to, co mi ukáží v porodnici. Jo a viděla jsem pár dílů Sama doma, jak tam ukazovali, jak se dítě drží :mrgreen: Ale měla jsem už dva synovce, spoustu přátel s dětmi, povědomí o tom, co se smí a co ne jsem měla :nevim: Občas jsem koukla na to, co by kdy mimi mělo umět, víc jsem neřešila. A světě div se, mám zdravá dvojčata, která ani ne v jedenácti měsících chodí kolem nábytku a zubí se na mě :dance:

Mongi
Povídálka 39 příspěvků 55 inzerátů 12.03.18 20:49

Budu mluvit teda už z pozice vícerodičky, ale u prvního mi nejvíce pomohlo těhotenské cvičení, kde se nejen procvičilo tělo, ale probírala se i různá témata nastávajících maminek. Za mě je kurz nadstandard, stejně na všechno přijdeš až praxí. Byla jsem akorát na schůzce v porodnici, to mi pomohlo si nějak přestavit, jak a kde to bude probíhat. Taky jsem četla kousek knihy na téma matka a dítě, ale na to nebyl moc čas. Když mi něco vrtalo hlavou, koukla jsem na net, ale hlavně to nepřehánět s pročítáním diskuzí..

neria55
Zasloužilá kecalka 688 příspěvků 12.03.18 20:49
@MarkeTha77 píše:
Milé prvorodičky :)

zajímá mě jak jste se připravovaly na Vaše první miminko? :) ;) Myslím po té stránce, abyste měly dost znalostí o porodu i péči o miminko. Já sama jsem prvorodička, jedináček, bez zkušeností s dětmi, která svého mimouše miluje a chce být připravená ;) Zajímá mě kde jste získaly nejvíc dovedností a znalostí? Chodily jste do kurzů a považujete je za přínos nebo jste se spoléhaly spíš na známé a maminku, které už odrodily a odchovaly děti a žádné kurzy za ně nebyly? A dále četly jste knihy a případně jaké? ;)Zatím zvažuju co číst a tak, abych byla připravená :D I když to prvorodička asi není nikdy…

Díky moc!

Termín mám za nějakých 19dni a spoléhám se na mateřský instinkt a to co mi v porodnici ukážou. Na žádné kurzy jsem nechodila. Zvládli to v pravěku, zvládnu to taky :mrgreen:. A co mě zajímalo, tak jsem si přečetla na netu.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1974 příspěvků 2 inzeráty 12.03.18 20:52

Nic jsem necetla a na zadny kurzy jsem nechodila. Max nejake clanky na internetu a mistni diskuze.. A dite mam jak ze zurnalu :mrgreen: Ucila jsem se starat o mimino za pochodu a myslim, ze jsem to zvladala dost obstojne. Zadne jine male deti kolem me nejsou. Na to podle me stejne neda pripravit :nevim:

MarkeTha77
Stálice 85 příspěvků 12.03.18 20:54

Pravdou je, že mi vícero lidí říká, že kurz je spíš job a že celé generace vyrostly a žily bez kurzů, ale zajímají mě Vaše zkušenosti s kurzy. Jinak s tím netem a diskuzemi je to fakt, hodně lidí říká, ať mám po porodu radši literaturu a číslo na laktační poradkyni než diskuze na netu :D :D

Heivka
Závislačka 3198 příspěvků 12.03.18 20:55

@MarkeTha77 Jediné co jsem četla bylo na doporučení kamarádky Nejšťastnější miminko v okolí, je to výborný návod jak utišit a uspat kojence, v okolí to zatím fungovalo všem. Od švagrové jsem dostala školení první pomoci kojence a batolete, naštěstí jsem to ještě nepotřebovala, ale i tak vědět co dělat aspoň teoreticky je hrozně uklidňující.

Na předporodním kurzu a prohlídce porodnice jsem byla, pro mě to byl veliký přínos, viděla jsem to prostředí, na kurzu nám vysvětlili mechaniku porodu. Manžel tam byl se mnou. Sice jsem nakonec rodila vyvolávaně, takže rychlý příjezd do porodnice se nekonal, ale i tak by manžel nebloudil.

Travelerka
Stálice 76 příspěvků 12.03.18 20:59

Dopředu jsem nechtěla o porodu nic vědět. Spoléhala jsem na rady porodních asistentek v nemocnici a doporučení sestřiček, které mi pak ukázaly manipulaci s miminkem a tak. Těhotenství pro mě bylo peklo a měla jsem těžké celodenní nevolnosti, takže na nějaké cvičení jsem neměla sílu ani náladu. A když už jsem chtěla něco zjistit, našla jsem to na netu.

hani28
Ukecaná baba ;) 1152 příspěvků 12.03.18 21:21

Byla jsem na predporodnim kurzu, ale to spis proto, ze byl zadarmo a abych si prohlidla porodnici, coz bylo soucasti kurzu. Na placeny kurz bych nesla. Koupila jsem knizku o tehotenstvi… Jinak jsem se nijak nechystala, v porodnici me nic neucili (jsem v zahranici, den poporodu jsem sla domu). Cele tehotenstvi jsem teda sledovala takove porady o tehotnych jak rodi at mam predstavu :lol: ale co se tyce pece o miminko to jsem nijak nestudovala, mam jednu knizku od mamky, pak diskuze na netu, ale vetsina veci naskocila sama instinktivne.

zudina
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 12.03.18 21:22

Ja necetla nic, mam prvni. Vsechno se naucis prubezne

Capretta
Kecalka 393 příspěvků 12.03.18 21:26

Na predporodnim kurzu jsem uvitala, ze jsem dopredu videla sal, pokoje, novorozenecke oddeleni, doktory a ze shrnuli, jak k porodu pristupuji.

Z ostatnich informaci pro me bylo nejprinosnejsi, ze jsem dopredu vedela, jak probiha rozkojovani a pripravila se na mozne komplikace - kdyz to slo pomaleji, nestresovala jsem se, vedela co a jak a diky tomu to dopadlo skvele.

dickys
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 12.03.18 21:32

Já jsem žádné kurzy neabsolvovala, během těhotenství jsem si přečetla asi 2 knížky - zmiňovaného Karpa a ještě jsem dostala takovou velkou knihu O matce a dítěti (lehce zastaralá, ale je v ní všechno od těhotenství, porod, péče o novorozence, učení na nočník, dětské nemoci…) Všechno ti ukážou v porodnici a co nebudeš vědět si hned vygooglis.

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 12.03.18 21:32

Absolvovala jsem predporodni kurz v porodnici, za sebe muzu vic nez doporucit, po nem jsem se prestala porodu bat a zacala se vlastne i tesit. Ja prave chtela mit co nejvic informaci, abych se nebala „neznameho“ (jako ono si to clovek uplne predstavit neumi, ale videla jsem prostredi, vedela, jake budu mit moznosti tlumeni bolesti a pod, diky tomu a diky pristupu personalu jsem pak mela podstatne vetsi pocit kontroly).
Primo ohledne pece o dite - castecne to bylo pokryto v tom predporodnim kurzu, aspon zaklady o kojeni/krmeni, bezpecnem spanku a pod, pak po porodu nam nabidli takova „moderovana setkani“ prvomatek s detskou sestrou (asi 6), kde nam ukazovali veci jako masaz mimin, probirali jsme zavadeni prikrmu a tak nejak co nas zajimalo (zijeme v zahranici).
Precetla jsem par knih, ale tak nejak jsem si z nich vybirala, co mi davalo smysl. Jenze taky jsem „stara“ matka, takze krome mladsiho brachy (narodil se, kdyz mi bylo 8, takze uz jsem se I zapojovala) a sestrenek a vubec deti v sirsi rodine jsem videla odrustat i deti kamaradek, nebo minimalne vsechno mozne slysela a cetla…na emiminu jsem uz taky dlouho :mrgreen:, takze nejakou tu predstavu jsem mela a deti uz jsem taky par drzela (jako vlastni to sice neni, ale jako aspon trochu no).

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 12.03.18 21:41

Ted jsem zacala cist Koncept kontinua, precti si to a zjistis, ze vlastne neco cist nejenom ze neni potrebne, ale je to vlastne na skodu :lol:
Ale nevim no, ja o tom zrovna premyslela…takove to „zvladly to matky v praveku atd“…podle me donedavna kazda prvomatka mela aspon tucha, lide zili ve vetsich skupinach, meli hodne deti, ty starsi videly matku pecovat o mladsi, ti mladsi pak mozna uz starsi sestry o jejich deti…nebo sestrenky, sousedy, jine cleny „tlupy/rodiny/ves­nice“…mely po ruce matky, babicky, teticky…dnes zijeme tak izolovane, ze nekdy matka fakt drzi a vubec vidi svoje dite jako prvni mimino v zivote…no, mame ty instinkty, ale nevim.no…ja byla docela rada i za tu trosku zkusenosti, co jsem mela, pac rodinu mam fakt daleko, byla jsem na to sama (teda s jeste vyjukanejsim manzelem :mrgreen: ). Vygooglit se vsechno da, jenze kdyz clovek googli hodne, tak se z toho taky muze zblaznit, vetsinou najde spoustu naprosto si odporujicich doporuceni a nazoru.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >