Vaše první jízda po autoškole

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21
22.1.22 15:02

Vaše první jízda po autoškole

Úspěšně jsem dokončila autoškolu, a teď se chystám na svoji první jízdu. Mám z toho celkem obavy, a tak se ptám, jaká byla Vaše první jízda? Jely jste s někým, kdo už řídí, a nebo jste jely samy? U mě je problém, že v mém okruhu lidí, nemám nikoho, kdo by řídil.. takže to vypadá, že pojedu sama :D
A jely jste v provozu, a nebo mimo provoz? Já bych preferovala okolo jedenácté večer, ať nebrzdím zbytečně provoz, a ať jsem víc v klidu :D
Byla bych ráda za jakékoliv typy, jak se na první jízdu připravit. Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1484
22.1.22 15:05

Autoškolu jsem dělala ve starým golfu a měla jsem řídit v novějším Fordu. Můj táta si na mě udělal čas a vzal mě, kde není moc provoz, abych se procvičila spojku. Cestu zpátky jsem odřídila ve městě.
Jinak doporučuju pro začátek Zetko na zadek, aby byli lidí aspoň trochu ohleduplní, pokud si nejseš jízdou jistá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1067
22.1.22 15:06

Na tachometru dvacet, v očích smrt.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11916
22.1.22 15:09

V den kdy jsem si vyzvedla řidičák jsem sama jela sama cca 10 km po Praze. Nebylo to úplné centrum, ale provoz byl, navíc už tma a pršelo. No a od té doby jsem jezdila prakticky denně. Ve většině případů sama, to mi na začátku vyhovovalo víc, než s někým.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3032
22.1.22 15:20

Ja zezacatku jezdila v noci, po 10. Provoz byl slaby, naucila jsem se tak nejak se v aute orientovat po Praze, malo chodcu. Pomohlo mi i jezdit za tmy..akorat pozor, nejake semafory, kdyz neni vytizeno jen problikavaji a u par mist, kdyz jsem jela za dne jsem skoro zapomnela, ze jsou rizene svetly :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19416
22.1.22 15:21

Jela jsem v největším provozu do práce. Kolony, semafory.. vedle seděl taťka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3032
22.1.22 15:22
@Wenn.Nox píše:
Autoškolu jsem dělala ve starým golfu a měla jsem řídit v novějším Fordu. Můj táta si na mě udělal čas a vzal mě, kde není moc provoz, abych se procvičila spojku. Cestu zpátky jsem odřídila ve městě.
Jinak doporučuju pro začátek Zetko na zadek, aby byli lidí aspoň trochu ohleduplní, pokud si nejseš jízdou jistá.

U nekterych je to jak cerveny satek pro byla, nechapu..ale setkala jsem se s timy jako jsi zacatecniky tak si to sezer, blbci no…

Jinak zakl, kratka a znama mista jsem jezdila sama, vzdalenejsi a kde jsem se neorientovala s nekym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7423
22.1.22 15:27

Ja jela poprve sama k sestre a frajerka velika, ze zacouvu do cca 4 m vjezdu. No nevesla jsem se :nevim:. Promackla jsem kufr od hlavniho uzaveru plynu. Promacklej kufr mi to jeste hodne dlouho pripominal :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1130
22.1.22 15:34
@terka0907 píše: Úspěšně jsem dokončila autoškolu, a teď se chystám na svoji první jízdu. Mám z toho celkem obavy, a tak se ptám, jaká byla Vaše první jízda? Jely jste s někým, kdo už řídí, a nebo jste jely samy? U mě je problém, že v mém okruhu lidí, nemám nikoho, kdo by řídil.. takže to vypadá, že pojedu sama :D
A jely jste v provozu, a nebo mimo provoz? Já bych preferovala okolo jedenácté večer, ať nebrzdím zbytečně provoz, a ať jsem víc v klidu :D
Byla bych ráda za jakékoliv typy, jak se na první jízdu připravit. Děkuji :)

První jízdy jsem jezdila v přítomnosti rodičů, za normálního provozu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1484
22.1.22 15:35

@astoret
Tak to se divím. Nemám řidičák moc dlouho, cca 3 roky a i já dávám prostě o trochu větší pozor, když má někdo Zetko. Sama jsem ho neměla. Mám teda v okolí lidi, který mají stejný názor. Od čeho jinýho je a jak se má člověk naučit řídit než v provozu. Bohužel se může stát, že to není auto jako autoškole, tak to může víc chcípat, no.. ale to k tomu patří. :lol:
Jenže na silnicích je spousta b*bců a chovají se neohleduplně, ať už to Zetko člověk má nebo ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10680
22.1.22 15:47

@terka0907 jezdím mnoho roků a v poslední době mám také dost velké obavy
musím myslet za lidi na přechodu - strčí tam ten kočár, nebo ne?

za lidi co jedou přede mnou - zabrzdí, odbočí, pojede?
za lidi za mnou, najede mě do kufru?

k tomu hodně špatné silnice a nemám ráda šero

Jezdím ráda, je to adrenalin a někdy velká nuda, když poskakuješ v koloně, nebo stojíš hodiny na dálnici.

Ráda jezdím v zahraničí, kde je ohleduplnost, když dám blinkr všem je jasné, že tam chci, ne jak tady, že mě zablokují a pak už nestihnu zařazení do správného pruhu, což se děje běžně. Kde je jízda plynulá, rychlá, přehledná.

Hodně štěstí a pevné nervy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3128
22.1.22 15:48

První jízdu asi 10 km jsem jela v odpoledním provozu mimo špičku s dobrou řidičkou vedle sebe. Dalších pár už samostatných jízd jsem pak jezdila nejprve naším městem, pak i dál. V tom období čerstvého řidičáku jsem do práce vzdálené 80 km jezdila s klidným kolegou a ta možnost, že mi poradí, vysvětlí, když si nebudu v nějaké situaci jistá, mi v začátcích hodně pomohla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10680
22.1.22 15:48

@Wenn.Nox

tento týden jsem po dlouhé době viděla nalepené zetko, byla to taková úsměvná nostalgie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
22.1.22 16:05

Já sem byla tak natěšená, že moje první jízda, mimo město, a hned jsem překročila rychlost :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
587
22.1.22 16:13

Po vydání ŘP jsem jezdila tak 3 týdny-měsíc s mým blízkým, co má velké zkušenosti (25+ let aktivní denodenní řízení, řízením se i živil). Myslím, že mi to pomohlo na tu počáteční nejistotu – sice neměl pedály jak v autoškole, ale furt tam fyzicky byl, upozorňoval na problematické situace, připomínal, říkal kudy mám jet, protože zezačátku jsem soustředění se ještě na GPS absolutně nedávala :lol:
Kdyby nemohl nebo bych nikoho takového v okolí neměla, přemýšlela bych, že si doplatím pár kondičních jízd s instruktorem z autoškoly (pokud byl fajn) už v mém novém autě.
Základ, pokud chceš jezdit s někým, tak hlavně ať to není nervák a panikář, to už mi přijde lepší jezdit sama, nepotřebuješ ještě někoho, kdo tě „dodatečně“ vynervuje.
Pak jsem už jezdila sama, žiju v Praze, v centru, a večer / v noci se mi nechtělo a nevěděla jsem, kam bych jela, takže jsem jezdila za plnýho provozu, se zetkem na zadku, a párkrát mě někdo vytroubil, párkrát jsem si zažila dost slušný bušení srdce, ale zvládla jsem to. Na velkých městech mi všeobecně horší přišlo vždycky parkování, než samotná jízda v provozu (ono v centru Prahy stejně většinou víc stojíš, než jedeš, a tipuju, že třeba centrum Brna nebo Plzně to bude mít podobný). Ale při tom parkování, když se do vytipovanýho místa snažíš vejít a nejde to na první dobrou, a ostatní pak nervy, troubení, to jsem nenáviděla teda.
Jinak ten můj blízký říkal, že on po autoškole řídil přesně tak, jak to plánuješ ty – zezačátku večer / v noci, nebo o víkendech, prostě za minimálního provozu.
Asi deset dní po tom, co jsem jezdila sama, jsem jela 150km daleko – a jak jsem se bála, jaká to bude zkouška, tak oproti centru velkého města nakonec byla dálnice a pak vesničky úplná pohodička, i ti lidi mi přišli nějak ohleduplnější na malém městě / vesnicích.
Neboj se, to zvládneš :kytka: držím palce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat