Vaše rady pro novou paní učitelku v MŠ

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 18.07.18 10:56
Vaše rady pro novou paní učitelku v MŠ

Hezký (i když deštivý) den. Od září nastupuji jako nová paní učitelka do MŠ. Samozřejmě jako každý mám obavy z nového zaměstnání hned po škole. Absolvovala jsem nespočet praxí ve školkách, ale přeci jen pracovat oficiálně není stejné jako praxe pod vedením učitelek. Proto bych se vás ráda zeptala, kdo jste také začínal pracovat jako učitelka v MŠ: jaké byly vaše začátky, na co se připravit, z čeho lze mít obavy, jak se představit dětem atd. Budu ráda za každý příspěvek :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Huk
Zasloužilá kecalka 614 příspěvků 18.07.18 11:10

Kde prší? U nás Sahara :-(

Ničeho se neboj, děti učitelky v MŠ milují. :srdce: Spíš se představ rodičům.

Roker
Ukecaná baba ;) 1489 příspěvků 18.07.18 11:14

Tak pak 4.9. napis jak sjou dnesni deti v MS zpusobne, vychovane a vyspele, to me zajima :potlesk:

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 18.07.18 11:25

@Huk Na Chrudimsku leje od rána. Na rodiče určitě budu pamatovat :)

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25041 příspěvků 18.07.18 11:33

Pozeptej se na FB ve skupině učitelů.

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 18.07.18 11:37

Já bych radila hlavně komunikaci s rodičema, jak tu negativní tak i pozitivní… To mi u našich učitelek chybí… Žádná zpětná vazba jaké dítě ve školce je… A taky myslet na to, že děti ve vás uvidí vzory. Třeba mi u naší učitelky chybí takové lidský přístup… Např. že dítě ráno neprivita i když prostor k tomu má. Je to detail, ale mě to třeba vadí.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22855 příspěvků 18.07.18 11:42
@kavulenka píše:
Já bych radila hlavně komunikaci s rodičema, jak tu negativní tak i pozitivní… To mi u našich učitelek chybí… Žádná zpětná vazba jaké dítě ve školce je… A taky myslet na to, že děti ve vás uvidí vzory. Třeba mi u naší učitelky chybí takové lidský přístup… Např. že dítě ráno neprivita i když prostor k tomu má. Je to detail, ale mě to třeba vadí.

Přesně tak. Naše školka je super, učitelky taky, ale pokud se nezeptám a nebo není nějaký průser, tak se nic nedozvím…Takže zpětná vazba s rodiči.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 18.07.18 11:57

U nás ve školce si děti podávají s učitelkou ruku, jak při příchodu tak při odchodu ze školky. Pokud je nějaký problém, je lepší hned řešit s rodiči.

ka2ka
Extra třída :D 12937 příspěvků 1 inzerát 18.07.18 12:03

hlavně se chovej ke všem dětem stejně, né jako jsem zažila že jedno brečící dítě vzali do náručí a uklidnovali a druhé né a ještě dostal rodič přednášku že ho nevezmou do školky

Zorbas
Ukecaná baba ;) 1854 příspěvků 18.07.18 12:14

Jj, to je pravda- komunikace s rodici. Treba nase predskolni dcera je bezproblemova, sikovna a tak jedine, co jsem s ucitelkou prohodila bylo “dobry den” a “nashledanou”. Jakmile dite zlobi a je problemove, tak ucitelky s rodicema mluvi, o hodnych se rodice nic nedozvi :mrgreen:

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 18.07.18 13:09

Takže byste uvítaly, aby s vámi učitelky více komunikovaly? aby vám dávaly každodenní zprávy o svém dítku? :)

zrcadlo
Kelišová 6858 příspěvků 18.07.18 13:17
@Oblecenikl píše:
Takže byste uvítaly, aby s vámi učitelky více komunikovaly? aby vám dávaly každodenní zprávy o svém dítku? :)

Každodenní ne, ale bylo by fajn třeba jednou za pololetí nabídnout rodiči třeba 10min. během kterých učitelka shrne jak dítě vnímá ona, co mu jde a na čem by mělo zapracovat. U nás dělají jednou ročně schůzku, na které podepíšeme vše potřebné, řeknou si o donesení toaleťáku a padnou tam obecné věci jako „nedávejte dětem prstové rukavice, snažte se je naučit oblékat“, ale jestli se samo obléká moje dítě (doma to dělá) jsem se za dva roky nedozvěděla.

Oblecenikl
Povídálka 44 příspěvků 1 inzerát 18.07.18 13:19

@zrcadlo Jasně, naprosto chápu :)

Enmamma
Závislačka 2991 příspěvků 18.07.18 13:35
@Oblecenikl píše:
Takže byste uvítaly, aby s vámi učitelky více komunikovaly? aby vám dávaly každodenní zprávy o svém dítku? :)

Aby se mnou komunikovaly a abych v nich měla jistotu, že nedovolí, aby mému dítěti někdo z dětí ubližoval. Je velký citlivka a teď nastupuje v září do MŠ a mám z toho přímo hrůzu, jestli to učitelky dokáží ošéfovat. Jak ne, tak budu zlá.

zrcadlo
Kelišová 6858 příspěvků 18.07.18 13:44

@Oblecenikl A ještě teda jedna rada - co nejvíc věci konkretizuj. Když si mají děti donést batůžek, upřesni např. že jsou nevhodné látkové sáčky na šňůrkách, ale měl by to být batůžek s pevnými popruhy, kam se vejde 0,5l lahev s pitím, svačina a pláštěnka. Když pojedete na výlet, napiš předpokládaný termín příjezdu a co nejvíc informací. Já jsem konkrétně k těmto dvěma věcem vyslechla nechtěně, jak učitelky drbou „ta ženská nemá rozum, ty šňůrky se mu úplně zařezávaly do ramen..... Z výletu jsme se vrátili ve 13h a ona ho tu nechá do čtyř a přitom jde s kočárkem okolo“ a v duchu jsem si pomyslela, že ta maminka třeba předpokládala celodenní výlet a netušila, kdy se vrátí (já kdybych se nezeptala ráno mezi dveřmi, tak to taky nevím a doma přemýšlím, kdy už asi tak můžu pro dítě jít). Spoustě lidí spousta věcí nedocvakne a je zbytečné, aby vznikaly třecí plochy, když to jde vyřešit co nejpřesnějšími informacemi. Já třeba ve školce problémy nemám (mám nekonfliktní dítě), ale z práce jsem zvyklá na jasnou a přesnou komunikaci, a když vidím ve školce tu zmatenost v přenosu informací, tak občas nevěřícně kroutím hlavou.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >