Vaše zkušenosti s lidmi s Hraniční poruchou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
30.4.22 15:39

Vaše zkušenosti s lidmi s Hraniční poruchou?

Maminky, mate někdo osobní zkušenost s lidmi s touto poruchou zejména se ženami? :( Já o tom nikdy předtim neslysela a teď se takový člověk vyskytl okolo malé dcery tak bych chtěla znát vaše zkušenosti ať se ukldnim :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
41149
30.4.22 15:51
@Anonymní píše:
Maminky, mate někdo osobní zkušenost s lidmi s touto poruchou zejména se ženami? :( Já o tom nikdy předtim neslysela a teď se takový člověk vyskytl okolo malé dcery tak bych chtěla znát vaše zkušenosti ať se ukldnim :andel:

vzdyt už máš jednu diskusi, to ti nestačí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.22 16:03

@vokishka všichni psali ať si o tom něco zjistím, tak zjistuju :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
4509
30.4.22 16:22

Ja ji mam. Co chces vedet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
30.4.22 16:38

Ja take:-D A jeste histrionskou. Jako udajne Amber Heard :lol: Dite ma 4mesice. Jake jsou dotazy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19854
30.4.22 16:42
@Mish05 píše:
Ja take:-D A jeste histrionskou. Jako udajne Amber Heard :lol: Dite ma 4mesice. Jake jsou dotazy?

Smarja, chudak tvuj muz :mrgreen: ;) … jak se s tim zije?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Štofik
30.4.22 16:46
@Mish05 píše:
:mrgreen: :mrgreen: :pankac: zatím žije, to je hlavní :hug: :kytka:
  • Citovat
  • Nahlásit
74
30.4.22 17:12

@Eemii Jeste ma porad vsechny prsty :lol: Tak snad mu to vydrzi :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.22 17:12

Mě by zajímalo holky jak se to dá diagnotikovat.

Manžel má značné „výkyvy“ nálad, které řeší alkoholem.
Alkohol řešil u adiktologa, ten to jako závislost neviděl, prý na vztahové problémy.
Jak tam přestal chodit začal do dvou týdnů chodit do hospody na 4-5 piv. V konfliktu, týden se třeba nebaví.
Nenávidí mě, mám chcípnout, je mu jedno jak mi je. Chce se mu ze mě zvracet.
A pak mu zase přepne zničeho nic zpět a je normální milující manžel a otec. :roll: :roll: :roll:
Nevím dne ani minuty kdy.
Já jsem z toho na nervy, v loni zrušil i dovolenou dva dny před odjezdem, že s takovou nikam nejede, lituje, že mě poznal.
Myslela jsem, že má po covidu problém s pitím, ale mám podezření, že to bude spíš tohle.
Jak se dá motivovat aby někam začal chodit?

Nikam chodit nechce, v práci funguje normálně. V tu chvíli nevidí problém, pak dělá jakože nic. :think:
Chystám se od něj odejít. Už jsme byli rok a něco od sebe.
Na druhou stranu ve světlé chvilce si i uvědomí, že jeho chování není ok.
Omluví se, snaží se to napravit.
Já to už kolikrát ignoruji a jedu si svoje bez něj…ale na druhou stranu je mi ho líto, podle mě se trápí.

Kam takového člověka poslat?
Chodíme do rodinné poradny, ale nikam to moc nevede.

• Citovat
  • Nahlásit
1343
30.4.22 17:15

Hodně silně cítí emoce, i když to nemusí dávat najevo. Podle mých zkušeností a znalostí se k dětem chovají jako kdokoli jiný, protože jejich silné emoce, pokud mluvíme o těch negativních/nepříjemných, spouštějí partneři nebo rodiče, případně jiné blízké dospělé osoby, ne děti. Své emoce obracejí proti sobě a právě blízkým dospělým osobám, že by si a priori chladili žáhu na dětech nebo je ohrožovali, si nemyslím.
Popros manžela, ať jí vytvoří bezpečné, milující, klidné a chápající prostředí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19854
30.4.22 17:16
@Mish05 píše:
@Eemii Jeste ma porad vsechny prsty :lol: Tak snad mu to vydrzi :palec:

:lol: :lol: :lol: Stastlivec :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Štofik
30.4.22 17:18
@Anonymní píše:

Alkohol řešil u adiktologa, ten to jako závislost neviděl, prý na vztahové problémy.
Jak tam přestal chodit začal do dvou týdnů chodit do hospody na 4-5 piv. V konfliktu, týden se třeba nebaví.
A pak mu zase přepne zničeho nic zpět a je normální milující manžel a otec. :roll: :roll: :roll:
Já jsem z toho na nervy, v loni zrušil i dovolenou dva dny před odjezdem, že s takovou nikam nejede, lituje, že mě poznal.
Myslela jsem, že má po covidu problém s pitím, ale mám podezření, že to bude spíš tohle.

Nikam chodit nechce, v práci funguje normálně. V tu chvíli nevidí problém, pak dělá jakože nic. :think:
Já to už kolikrát ignoruji a jedu si svoje bez něj…ale na druhou stranu je mi ho líto, podle mě se trápí.

Takovýho člověka pošli do prd.ele :roll: :nevim: ví, že si necháš všechno líbit a nezmění se. To by si musel uvědomovat, že má problém a musel by to řešit. Je to prostě dobytek :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.4.22 18:01
@holka_z_hor
@holka_z_hor píše:
Takovýho člověka pošli do prd.ele :roll: :nevim: ví, že si necháš všechno líbit a nezmění se. To by si musel uvědomovat, že má problém a musel by to řešit. Je to prostě dobytek :roll:

Je to těžké, do prd.ele jsem ho poslala několikrát, myslela jsem si, že jsme se poučili.
Na děti je moc hodný a v hodně věcech na sobě zapracoval. Ale bohužel je to notorický odkládač a neumí věci dokončit. Pak je toho na něj moc.
Bydleli jsme dlouho od sebe.
Je to třeba pár měsíců fajn, začnu mu i pomalu věřit a pak se třeba něco změní náhle a ho ta změna vytočí a uzavře se, všechno zruší :zed: je chladný a nenávistný.

Myslím, že nejvíce škodí sám sobě a je nešťastný, upřímně si nemyslím, že by to dělal schválně.
Kdo by nechtěl odjet na zaplacenou dovolenou nebo se v konfliktu nesnaží usmířit aspoň na druhý den?
Neumí mluvit o pocitech atd.

Pak najednou přijde a omluví se, že ho to mrzí, ale že já to a ono. I uzná, že to přehání.
Bohužel se to stále opakuje.

I by někam šel, ale neumí to dotáhnout do konce a nebo chodit přestane.
Teď jdeme v pondělí potřetí do poradny.
Nemůžu říct, že by se vůbec nesnažil, jen to zatím nikam nevede.

Jen by asi byla potřeba začít pracovat sám na sobě a pak až spolu.

90% času je to super, 10% peklo na zemi. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
21460
30.4.22 19:58
@Anonymní píše:

Diagnostikuje psychiatr. Jestli reálně chce něco změnit, tak potřebuje být v soustavné terapeutické péči.

Jinak pro zakladatelku - oceňuju výrazně konstruktivnější přístup, než včerejší paniku.

Mrkni třeba na tenhle web, daly ho dohromady právě lidé s emočně-nestabilní poruchou osobnosti, aby trošku bourali mýty o sobě samých.
https://nejsempsychopat.weebly.com/

Je jasné že se bojíš o dítě, ale zejména proto že přítelkyně otce tvé dcery na sobě pracuje a využívá k tomu dostupnou odbornou péči, tak je ten strach celkem zbytečný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21460
30.4.22 20:07
@Anonymní píše:
@holka_z_hor

Je to těžké, do prd.ele jsem ho poslala několikrát, myslela jsem si, že jsme se poučili.
Na děti je moc hodný a v hodně věcech na sobě zapracoval. Ale bohužel je to notorický odkládač a neumí věci dokončit. Pak je toho na něj moc.
Bydleli jsme dlouho od sebe.
Je to třeba pár měsíců fajn, začnu mu i pomalu věřit a pak se třeba něco změní náhle a ho ta změna vytočí a uzavře se, všechno zruší :zed: je chladný a nenávistný.

Myslím, že nejvíce škodí sám sobě a je nešťastný, upřímně si nemyslím, že by to dělal schválně.
Kdo by nechtěl odjet na zaplacenou dovolenou nebo se v konfliktu nesnaží usmířit aspoň na druhý den?
Neumí mluvit o pocitech atd.

Pak najednou přijde a omluví se, že ho to mrzí, ale že já to a ono. I uzná, že to přehání.
Bohužel se to stále opakuje.

I by někam šel, ale neumí to dotáhnout do konce a nebo chodit přestane.
Teď jdeme v pondělí potřetí do poradny.
Nemůžu říct, že by se vůbec nesnažil, jen to zatím nikam nevede.

Jen by asi byla potřeba začít pracovat sám na sobě a pak až spolu.

90% času je to super, 10% peklo na zemi. :nevim:

hele jen takhle náhodnou internetovou diagnostikou - spíš než hraniční porucha osobnosti bych se nedivila narcistním rysům. Vono to je trošku složitější, než jen taková ta běžná představa. Plus teda to co píšeš, tedy že má náhled a snaží se, ale pochpitelně není dokonalý ukazuje na to, že to není porucha osobnosti, ale nějaké rysy, možná akcentované - ale je to něco, co jde terapeuticky ovlivnit.

Máte doma tuhle knihu? Vřele doporučuju.

https://obchod.portal.cz/…itrni-zalar/

a pokud si to tvůj muž přečte a pozná se v tom (je to hodně laskavá kniha, která věci vysvětluje a nabízí cestu), tak si myslím, že by mu udělala dobře LOMácká skupina.

Není to ezo, není to vyloženě terapie - je to spíš nějaká cesta k sobě a dělají to regulérní a špičkoví terapeutí (a každý člověk v pomáhajících profesí má nějaké narcistní struktury, ale učí se je zvládat). A tím že je člověk v prostředí, kde vidí že vlastně není sám jediný tak strašně zasekaný a je v bezpečné skupině mimo svůj běžný okruh, kde tedy nehrozí že by věci přetekly do běžného života, tak to mívá dost slušný efekt.

V tuhle chvíli otvírají pražskou skupinu - jestli jste v nějakém dosahu, jinak bývá i třeba brněnská

https://www.muzskacesta.cz/

případně na podobnou notu a s podobnou kvalitou a bezpečnostní je třeba kurz quo vadis - není to ezo, nebudou účastníky chtít uvrtad do dalších a dalších kurzů, lektoři jsou sami terapeuti.

http://www.donitra.cz/quo-vadis/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat