Vaše zkušenosti se školkou

Anonymni
12.10.09 10:32

Vaše zkušenosti se školkou

Zdravím maminky,
dneska jsem se byla informovat ve školce. Malý bude mít tři roky až v únoru 2011. To já musím nastoupit do práce, chtěla bych ho dát do školky už od září na pět dní v měsíci a od února na celý den. Ale bylo mi řečeno paní ředitelkou, že pokud dítě nemá tři roky, tak mi ho nevezmou, to bych pochopila, ale když mi řekla, že mi ho během roku taky nemůžou vzít, tak jsem na ni hleděla jako blázen. Nechápu proč je mateřská na tři roky, když potom maminky nemají kde dát dítě, aby mohly jít do práce. Chápu, že mi místo nemůžou držet do února, tak jsem se ptala jestli by mi ho vzali když budu platit už od září a malý nastoupi až v únoru, to taky není pry možné.
Nastoupily vaše děti během roku? Jak jste to vyřešily když vám dítě do školky nevzali? Jsem z toho docela zdeptaná, nechtěla bych přijít o práci. Babička i děda ještě pracuji, tak u nich malého nemůžu nechat.
Prosím napište mi vaše zkušenosti. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1004
12.10.09 10:41

Vítej do klubu. My čekáme jestli nějaké dítě neodpadne z důvodu stěhování nebo že to bude špatně snášet. A ve školce máme staršího sourozence.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
12.10.09 10:44

ahojky

od kamarada maly je narozeny v lednu a plati si skolku od zari, plati 500 mesicne skolkovne, chodit tam na 5 dni v mesici nemuze, ale nastoupi dnem tretich narozenin. A kamaradka to same a mala je koncem listopadu. Takze u nas to jde, asi je to na domluve …

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
12.10.09 11:09

Nezáleží ani tak na domluvě, jako na počtu volných míst. Já byla třeba šťastná, když mi vzali Anežku do školky teď (3 měla v květnu a oba s manželem pracujem). Máme tu školek několik, já dávala přihlášku do dvou nejbližších a bylo to tak, že v jedné vzali 15 dětí (posledním přijatým bylo 4leté dítě pracujících rodičů) a ve druhé jich brali asi 50. Bylo to tím, že v té první měli málo předškoláku, takže se uvolnilo málo míst. Příští rok by to prý mělo být naopak. Ale vím, že jsou školky, kde vezmou dítě během roku (ovšem většinou je to tak, že si školku platí od začátku, protože školka si nemůže dovolit nenechat si jedno místo několik měsíců neplatit). Jestli máte více možností, předem bych se informovala, kolik mají volných míst. Přesně ti to neřeknou, protože spousta dětí má odklad, o kterém se rodiče rozhodnou na poslední chvíli, ale aspoň zhruba by to vědět měli..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15043
12.10.09 11:17

Mame stejny problem, Jenikovi budou tri v breznu. :nevim: Bylo mi receno, ze se mam v unoru zeptat, jestli je misto. Kdyz nebude, nevezmou ho. Platit si misto o zari jsme mohli, ale pri zapisu mi reditelka rekla, ze mi ani tak nezaruci, ze to misto bude, tak k cemu to potom, ze jo? :roll:
Mam kliku (mozna smulu?) ze v listopadu cekame druhe, takze budu sice doma, ale mozna prave proto mi Jendu do skolky nevezmou. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6597
12.10.09 11:25

Ahoj,

kvůli tomu mám mateřskou na 4 roky, neb u nás se taky v průběhu roku nebere. Zkus se domluvit se zaměstnavatel, jestli by ti na ten čtvrtý rok neposkytl neplacené volno, já ho mám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3504
12.10.09 12:16

Je to těžké a každá školka to má jinak.
U nás to bylo tak, že u zápisu se všichni tvářili, že je to tutovka a vezmou nás. Pak nám přišlo vyjádření, že nás neberou a když jsem zjišťovala podrobnosti, řekli mi, že nevzali 35 dětí a měli problém umístit děti listopadové (kluci budou mít tři roky v únoru). Tak jsem šla znovu „otravovat“, s tím, že chodím do práce (pracuju od 1 roku věku kluků na poloviční úvazek - z domu) a prostě ve třech letech musím nastoupit na plný úvazek. Babičky máme 400km daleko.
Dostala jsem příslib zeptat se v září jestli se někdo neodhlásí. Některé děti asi nenastoupily, protože v září jsme byli jako náhradníci s tím, že musíme vyčkat 14 dní jestli se někdo nepřistěhoval. Pak nás vzali. Kluci chodí na pět dní v měsíci a od února (tj.od tří let) budou chodit denně.
Je to fakt školka od školky a je dobré se chodit ptát… třeba opakovaně. Děti se můžou odstěhovat nebo je prostě rodiče odhlásí.

Ještě musím dodat, že kluci chodili od dvou let věku do jesliček, takže nás brali s vědomím, že kluci nebudou mít až takový problém se zvykáním, režimem apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.10.09 12:30

Holky díky za vaše zkušenosti.
Já bych si tu školku platila od září, hlavně když mi malého vezmou. Už jsem uvažovala i o sponzorské příspěvku, ale to bych musela mít jistotu, že mi ho vezmou. U nás je více školek, tak se půjdu poptat. Nevím jestli si můžu podat žádost do více školek, abych potom z toho neměla problémy.
Při nejhorším se zkusim domluvit se zaměstnavatelem, no uvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.10.09 12:35

Zuziko,
taky malý bude od listopadu chodit do miniškoličky, takže se zvykáním snad nebudeme mít problém. Chodíme do plavání, cvičení a malému se mezi dětmi moc líbí, ani nepotřebuje mámu.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.10.09 12:40

Anonymní,
tak hlavně tohle jsi asi měla řešit už na jaře u zápisu, ne? Od září bys platila školkovné a až by dítě dovršilo tří let, tak by nastoupilo. Jako teď pochybuju, že někde uspěješ.

• Nahlásit
  • Citovat
11079
12.10.09 12:41
Anonymni píše:
Anonymní,
tak hlavně tohle jsi asi měla řešit už na jaře u zápisu, ne? Od září bys platila školkovné a až by dítě dovršilo tří let, tak by nastoupilo. Jako teď pochybuju, že někde uspěješ.

Naopak, řeší to s předstihem. Tři jim budou až v roce 2011.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5044
12.10.09 12:55

Ahoj,

taky jsem tohle řešila, protože Matyáš je lednové dítě. Ve školce mi tenkrát bylo řečeno, ať se zeptám kolem vánoc, že se stává, že občas nějaké dítě „odpadne“ a uvolní se místo. A že pokud je lednový, tak by ho ještě vzali, ale děti narozené od poloviny ledna dál už neberou, protože se taky dost těžko začleňují do kolektivu (což je celkem pochopitelné, když ty děti ve školce se už znají několik měsíců).

Nakonec jsem dala Matyáše do školky až od dalšího září, tzn. ve 3 a 3/4 roce, ale je pravda, že mě netlačila práce. Máťa šel do školky v září a já nastupovala do práce až v listopadu.

Tereza

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
12.10.09 13:39
Inge píše:
Anonymni píše:
Anonymní,
Naopak, řeší to s předstihem. Tři jim budou až v roce 2011.

Omluva, blbě čtu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
6545
12.10.09 14:12

je to blbý, no:( Docela dost…

zatímco v bývalém bydlišti bych Anetu do školky přihlašovala na jaře, od září by chodila na 5 dní a pak od 3 narozenin na celý den, tady vím, že to na 99% nemá cenu a budu jí přihlašovat napřesrok. Mám rodičák do 3let, holt budu doma půl roku navíc, pokud nenajdu aspoň brigádku. Hlídání nemáme. A budu ráda.

Ale je to naprd…:(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29640
12.10.09 18:45

Tak my skolku platime od zari, mala nastoupi v unoru. Nechapu, jak nekde muzou brat penize za dite od zari a pak ho nevzit, vzdyt pokud se plati, uz je dite prijaty!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama