Vasektomie bez skalpelu

2924
12.1.21 00:45

Vasektomie bez skalpelu

Můj manžel se rozhodl pro vasektomii. Hormonální antikoncepce mi nedělá dobře, ostatní typy antikoncepce jsou taky problém a manžel se rozhodl pro vasektomii. Máme už dvě děti a jiné neplánujeme. Má podstoupit vasektomii bez skalpelu v Praze. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti od někoho, kdo si tím již prošel. Manžel tvrdí, že je o tom přesvědčený, ale já mám pochybnosti, aby to nemělo špatný vliv na náš vztah, něco se nezměnilo a podobně. Děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6585
12.1.21 02:02

Manžel má vasektomii bez skalpelu už přes půl roku a je to super. Po kontrolním spermiogramu je sex už bez jakýchkoli obav a mnohem víc si ho užíváme oba. Na manželovo libido neměl zákrok žádný vliv.

Co se týče samotného zákroku, tak mnohem hůř na tom byl, když mu dávali dokupy palec u ruky, který si přibouchl v autě. Ihned po zákroku byl manžel schopen relativně běžného provozu, pomalá chůze, běhání, sezení. Ani nebylo potřeba chlazení. Ranky po vpichu se zahojily asi za týden, manžel měl na asi 5 dní antibiotika aby se předešlo riziku zánětu a mazalo se to pod krytí betadinovou mastí. Asi po 14 dnech už vůbec necítil, že měl zákrok na šourku. Sex by mohl mít klidně druhý den, ale radši jsme týden počkali, aby neměl zbytečné komplikace.

Jako první byla online konzultace s panem doktorem, který v klidu odpověděl na veškeré naše otázky. Dostali jsme i nabídku na zmrazení spermatu, pokud bychom chtěli ještě další dítě, ale tu možnost jsme nevyužili. Kdyby něco, tak je možnost odebrat sperma přímo z varlat a použít ho na IVF.

Hlavní je, aby jste si oba byli maximálně jistí, že opravdu další dítě nechcete, pak je to ideální volba. Je pravda, že když tu teď byla kamarádka s tříměsíčním synem tak jediné co jsem cítila, byla úleva, že už to vícekrát nemusím absolvovat a že si toho prcka zase odnese. Mě bohatě stačí moje dvouletá slečna, které rostou zuby a tak 3× týdně pravidelně v noci chovám a mazlím plačtivé batole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5562
12.1.21 06:22

Pokud se bojíš že by ti to mohl později třeba i vyčítat, proč nejdeš na sterilizaci ty? Já o tom třeba silně uvažuju, ale furt si říkám co by kdyby. Děti mám po roce, a neumím si představit když by jim bylo třeba 9 a 10, mít k nim ještě novorozence, a celý ten kolotoč znovu.. :think: plus taky z finančního hlediska.. Ale když chlapovi přeskočí a bude chtít ještě jedno dítě? :lol: Asi bych o vztah obavu neměla pokud stím přišel sám, a do ničeho jsi ho netlačila…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 07:05
@mackA159 píše:
Pokud se bojíš že by ti to mohl později třeba i vyčítat, proč nejdeš na sterilizaci ty? Já o tom třeba silně uvažuju, ale furt si říkám co by kdyby. Děti mám po roce, a neumím si představit když by jim bylo třeba 9 a 10, mít k nim ještě novorozence, a celý ten kolotoč znovu.. :think: plus taky z finančního hlediska.. Ale když chlapovi přeskočí a bude chtít ještě jedno dítě? :lol: Asi bych o vztah obavu neměla pokud stím přišel sám, a do ničeho jsi ho netlačila…
Hlavní důvod, proč ne já, je celková anestezie.
@z.holubicka píše:
Můj manžel se rozhodl pro vasektomii. Hormonální antikoncepce mi nedělá dobře, ostatní typy antikoncepce jsou taky problém a manžel se rozhodl pro vasektomii. Máme už dvě děti a jiné neplánujeme. Má podstoupit vasektomii bez skalpelu v Praze. Chtěla bych se zeptat na zkušenosti od někoho, kdo si tím již prošel. Manžel tvrdí, že je o tom přesvědčený, ale já mám pochybnosti, aby to nemělo špatný vliv na náš vztah, něco se nezměnilo a podobně. Děkuji za reakce

Patner je po vazektomii bez skalpelu (ten název mmch přijde úplně debilní, nevím, čím to rezeaj, když nemaj skalpelu, ale rezaji.) A spokojenost maximální. Asi týden to bolelo. Klidně se ptej.

• Citovat
  • Nahlásit
5562
12.1.21 07:21
@Anonymní píše:
Patner je po vazektomii bez skalpelu (ten název mmch přijde úplně debilní, nevím, čím to rezeaj, když nemaj skalpelu, ale rezaji.) A spokojenost maximální. Asi týden to bolelo. Klidně se ptej.

Zákrok se dá provést i ambulantne, nemusí se aplikovat anestezie…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6250
12.1.21 07:31

Manžel má vasektomii bez skalpelu přes 2 roky. Dělal mu to v Praze doc. Heráček. Vše proběhlo rychle, bez komplikací, rychlé zhojení.
Nechápu, co konkrétně ohledně vasektomie by mělo mít špatný vliv na váš vztah.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 07:39
@mackA159 píše:
Zákrok se dá provést i ambulantne, nemusí se aplikovat anestezie…

No, to vím. Ale bez skalpelu je podle mě zavádějící.
Pihu ti taky vyriznou ambulantne bez celkové anestezie. A bez skalpelu to neji

• Citovat
  • Nahlásit
6250
12.1.21 07:44
@Anonymní píše:
Pihu ti taky vyriznou ambulantne bez celkové anestezie. A bez skalpelu to neji

Co je na tom zavádějícího? Tak si o tom něco načti, nebo se podívej na videa na YT, kde je jich ze samotného zákroku nespočet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 07:59
@Tableta píše:
Co je na tom zavádějícího? Tak si o tom něco načti, nebo se podívej na videa na YT, kde je jich ze samotného zákroku nespočet.

nepotřebuji, vím to, jsem lékař. A trvám na tom, že to je zavádějící. Zda se tam řeže skalpelem nebo to přepaluje elektrokauterem je podle mě z hlediska invazivity totéž.

• Citovat
  • Nahlásit
6585
12.1.21 08:17
@Anonymní píše:
Patner je po vazektomii bez skalpelu (ten název mmch přijde úplně debilní, nevím, čím to rezeaj, když nemaj skalpelu, ale rezaji.) A spokojenost maximální. Asi týden to bolelo. Klidně se ptej.

Ničím to neřežou, vstupy se dělají jehlou o průměru cca 2mm, pro každý chámovod jeden. Když se dělá vasetomie normálně, tak jsou v šourku 2 rány cca 2-3cm dlouhé. Po zákroku bez skalpelu jsou tam dva 2-3 mm velké otvory, které není ani potřeba šít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6585
12.1.21 08:21
@Anonymní píše:
Pihu ti taky vyriznou ambulantne bez celkové anestezie. A bez skalpelu to neji

Celková anestezie se dělá vždy při sterilizaci ženy. I to je důvod, proč šel na sterilizaci manžel a mě já, protože u něj to byl zákrok na cca 40 minut a týden rekonvalescence, u mě to by byly 3 dny a rekonvalescence minimálně měsíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6250
12.1.21 08:30
@Anonymní píše:
nepotřebuji, vím to, jsem lékař. A trvám na tom, že to je zavádějící. Zda se tam řeže skalpelem nebo to přepaluje elektrokauterem je podle mě z hlediska invazivity totéž.
:mrgreen: Jasně :palec: Jako sorry, ale hemostat a skalpel jsou dvě různý věci. Tak si o no scalpel no needle vasektomii něco zjisti, lékaři.

K té invazivitě - právě kvůli tomu, že se zákrok neprovádí skalpelem, se to nemusí šít. Takže asi tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 08:43
@Tableta píše: :mrgreen: Jasně :palec: Jako sorry, ale hemostat a skalpel jsou dvě různý věci. Tak si o no scalpel no needle vasektomii něco zjisti, lékaři.K té invazivitě - právě kvůli tomu, že se zákrok neprovádí skalpelem, se to nemusí šít. Takže asi tak.

On tě můj názor nějak ohrožuje, že potřebuješ rýt?
OK, dyť já ti to neberu, pokud to tobě přijde přiléhavý název, tak je to v pořádku, neberu ti to.
Já bych považovala za vhodnější jiný. Nic víc, ni míň.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.21 08:45
@Heivka píše:
Celková anestezie se dělá vždy při sterilizaci ženy. I to je důvod, proč šel na sterilizaci manžel a mě já, protože u něj to byl zákrok na cca 40 minut a týden rekonvalescence, u mě to by byly 3 dny a rekonvalescence minimálně měsíc.

Stejné důvody. Kdyby se dalo sterilizovat ženu tak snadno, jako muž, preferovala bych zákrok u sebe.

• Citovat
  • Nahlásit
6585
12.1.21 08:49
@Anonymní píše:
Stejné důvody. Kdyby se dalo sterilizovat ženu tak snadno, jako muž, preferovala bych zákrok u sebe.

Zaseu chlapa to má výhodu, že když na něj poleze druhá míza, tak nehrozí riziko že si ho nějaká mladá rozhoďnožka připoutá dítětem :pankac: Já bych jinak byla pro zákrok u obou ať je to spravedlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat