Vážení miminka na mechanické váze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 14:55
vážení miminka na mechanické váze

Ahoj, ví někdo na jakém principu fungují staré váhy na miminka? jde mi o tohle: byly jsme u doktory, vážila malou, na váze měla nastavenou 4, dceru jsem tam položila na velkou tetra plenu, dcera měla ale více než 4 kg, proto jsem dceru vzala a doktorka přeštelovala váhu (i s plenou) na 5. navážili jsme 5300, doma jsem ale zvážila plenu a měla 200g, mám tedy těch 200 g odečíst? má o těch 200 g méně, nebo ne když se váha nastavovala s plenou?

Reakce:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1956 příspěvků 24.10.18 15:18
@Anonymní píše:
Ahoj, ví někdo na jakém principu fungují staré váhy na miminka? jde mi o tohle: byly jsme u doktory, vážila malou, na váze měla nastavenou 4, dceru jsem tam položila na velkou tetra plenu, dcera měla ale více než 4 kg, proto jsem dceru vzala a doktorka přeštelovala váhu (i s plenou) na 5. navážili jsme 5300, doma jsem ale zvážila plenu a měla 200g, mám tedy těch 200 g odečíst? má o těch 200 g méně, nebo ne když se váha nastavovala s plenou?

Naše lékařka váží bez pleny, ale to, že doma měla plena 200g neznamená, že je měla i u doktorky, malá se mohla vyčůrat až po vážení.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 15:26

@Aduš8 nemyslím plenu na čůrání,ale látkovou tetra plenu co byla pod dcerou

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 15:27

jde mi o to,jestli tu váhu pleny co byla pod dcerou mám odečíst nebo ne,když se váha štelovala s položenou plenou

Hadumi
Extra třída :D 13507 příspěvků 24.10.18 15:29
@Anonymní píše:
jde mi o to,jestli tu váhu pleny co byla pod dcerou mám odečíst nebo ne,když se váha štelovala s položenou plenou

na nulu to bylo nastaveno i s plenou? Pokud ano, tak se nic neodečítá.

tininas
Ukecaná baba ;) 1110 příspěvků 24.10.18 15:49

Ahoj.

Máš dvě možnosti a je v celku jedno, jestli jsou to váhy mechanické, nebo digitální.

a/ Musíš ty váhy (tzn. Vaši i tu doktorčinu) tzv. zkalibrovat. :)

Takže přineseš svou váhu k lékařce a ona malou zváží, poté ji zvážíš i ty. Ty si zapamatuješ/zapíšeš rozdíl a vždy po každém zvážení ten rozdíl odečteš/přičteš.

b/ Budeš dítě vážit pořád jen na jedné váze a v tom případě nemusíš nic řešit.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 16:15

@Hadumi na nulu nevím,ale přendavala to ze 4 na 5 s plenou (prvně to bylo na 4,ale dcera měla víc než 4 kg,tak to přendala na 5 s položenou plenou)

Wertscha
Povídálka 13 příspěvků 24.10.18 16:38

Nase doktorka ma mechanickou vahu nastavenou tak, ze 0 je s plenou. Vsechny deti se tam davaji na latkove plene (jeste upozornuji ze to ma byt ta mensi velikost), takze ma vahu pleny „odectenou“ dopredu. Jen nechapu proc jsi musela dceru zvedat na prenastaveni vahy, u nas to sestricka presune normalne s polozenym miminem :D
Urcite nestresuj a nic neprepocitavej, zvazena byla dcera urcite spravne ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.10.18 18:01

@Wertscha já jí vždy na váhu dávám malou klasickou plenu,ale dneska mi vzala tetra plenu a říkala: vážíme s tím že,a ani mě nenapadlo že to udělá rozdíl 200g

Wertscha
Povídálka 13 příspěvků 24.10.18 18:45
@Anonymní píše:
@Wertscha já jí vždy na váhu dávám malou klasickou plenu,ale dneska mi vzala tetra plenu a říkala: vážíme s tím že,a ani mě nenapadlo že to udělá rozdíl 200g

Tak pokud jste pouzili jinou plenu nez obvykle, tak by to mohlo zkreslit :think:
Pokud mas nejake pochybnosti jestli dcera dost pribira, tak doktorce zavolej jestli se muzete stavit na prevazeni, treba za tyden a pohlidej si to, pripadne se zeptej jak resi vahu te pleny s kterou se mimco vazi. Ale za sebe, pokud bych nemela pochybnosti jestli dost pribira (mela dost pocuranych plen a byla spokojena), tak bych pockala do dalsi kontroly a ohlidala si to pri ni, kdyz pises ze ma 5kg, tak hadam ze stejne na dalsi kontrolu pujdete brzo ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Češky se potí na Fed Cupu... A Slovenky? Takhle se vystavuje jejich hvězda Cibulková!

Ve světě tenisu je nyní tématem číslo jedna Fed Cup. Češky na něm zdolaly... číst dále >

Prototyp dnešní ženy v dobrém i zlém: Tajnůstkářka Daniela Písařovicová

Sice se to po úvodní čače z prvního soutěžního večera nezdálo, ale nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >

Deset let jsem tajila lupénku, protože jsem se styděla, říká moderátorka

Britská moderátorka a fashion blogerka Louise Roe (36) veřejně přiznala, že... číst dále >