Vážení většího kojence - zkušenosti

Anonymní
3.4.21 06:56

Vážení většího kojence - zkušenosti

Prosím poraďte, potřebuji zjistit, kolik toho dcera sní při kojení, přijde mi hladová. U kojení se vzteká, odtahuje a pláče. Prosím neraďte laktační poradkyni, odsávačku apod. To vše dělám, laktační u mě byla. Nic nepomáhá a chci začít dokrmovat UM. Mám váhu babyono, ale dcera má 7.5 kg a není možné ji na ni zvážit, mele sebou a pokaždé ji to zvaží jinak. Našla jsem váhu Ultra na zapůjčení se zábranami po stranách, nemá někdo zkušenost, jestli na tom půjde už větší miminko lépe zvážit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5709
3.4.21 06:58

A co ji vzít prostě k doktorce dvakrát na převážení? mne to přijdou jako vyhozený peníze, jen abys zjistila kolik vypije..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 07:08

@mackA159 půjčení stojí 300 na měsíc, nepřijdou mi to jako vyhozené peníze, já potřebuji mít na kojení klid, chci ji vážit před kojením a po kojení, kolik toho vypila, to v čekárně fakt nezvládnu..

• Citovat
  • Nahlásit
2067
3.4.21 07:15
@Anonymní píše:
@mackA159 půjčení stojí 300 na měsíc, nepřijdou mi to jako vyhozené peníze, já potřebuji mít na kojení klid, chci ji vážit před kojením a po kojení, kolik toho vypila, to v čekárně fakt nezvládnu..

Tohle vazeni pred a po kojeni te ale ve vysledku muze jeste vic vystresovat, protoze pokazde miminko nevypije stejne. Jednou se chce nakojit na hlad, jednou cucnout na zizen a nekdy si chce jen na prsu zpracovat treba nejaky zazitek, zvuk, ktereho se leklo…takze ti vaha toho tolik nerekne :nevim: jak se projevuje to, ze mas pocit, ze ma hlad? Kolik ji je mesicu? Spis nez vazeni a dokrm bych zvazila navstevu jine LP, kdyz ta co u tebe byla zrejme nepomohla

A k dotazu s vahou, tak ani na vaze se zabranami nezvazis lip, protoze se bude vrtet stejne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 07:25

@movahu vážila jsem ji takhle, když ji byly tři týdny a pila kolem 100 ml každé 2-3 hodiny, byla jsem úplně v klidu :) na to mi ta placatá váha stačila..

No ona jedna návštěva laktační poradkyně stojí v Praze kolem tisícovky, už jsem jí tu měla dvakrát, zkontrolovala správné sání, ale bohužel slabý tok mléka neovlivní, prý se to zlepší, když vydržím, vydržela jsem a nic, kojení je boj s takhle velkým miminkem, které se vzteká.. Jsou ji 4 měsíce

Každopádně jsem s tou váhou doufala v opak.. Díky

• Citovat
  • Nahlásit
19549
3.4.21 07:27

Byla jsem dloho v nemocnici s podobne starym/tezkym ditetem a vazeni je na nic. Pokud chces vazit, vaz nahou vahu rano nekolik dni po sobe. Mne nejvic pije dite v noci, u toho usne a to ho pak vazenim nebudim. Pres den jsem obcas navazila mnozstvi mleka jak u novorozence. Pokud chces vahu, musi mit takovou tu funkci „hold“, ktera ti eliminuje vykyvy mrskanim se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3289
3.4.21 07:38

Nevím jak velký to je boj, ale stojí ti to teda za to? Jedna z věcí, které lituju, je že jsem se snažila dlouho odsávat a neužila si ten čas s dítětem a zbytečně si přidělávala práci a starosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 07:38

@Cuddy funkci hold váha má.. To je taky dobrý nápad vážit ji každé ráno.. Díky němu

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 07:41

@jita22 dcera trpí na různé ekzémy a vyrážky, držím přísnou dietu, umělé mléko bude problém, rada bych se tomu ještě aspoň dva měsíce vyvarovala..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 07:44

@movahu ráno má úplně suchou plenu, dřív se kolikrát i pročůrala skrz pyžamo.. I přes den je plena sice počuraná ale sucha.. Myšleno jednorázové pleny, které toho nasají hodně, celý den si dumlá ruku nebo palec, když ji dám dudlík, zběsile ho saje, že ho nechce ani pustit, hodně přes den spí, to také dřív nebylo… Nekaká třeba 5 dní

• Citovat
  • Nahlásit
62853
3.4.21 08:06

Při této váze bych se na to vykašlala.. Je zbytečné ji vážit před a po :think: jsou ji 4 měsíce.. To už si prcek umí říct, že má hlad.. Mmchdm, než nespokojene dítě, radši odsaju mléko a dám skrz flašku.. To pak víš přesně. Nerostou ji zuby? U nás je to teď a je to boj.. Zuby jsou potvory :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 08:11

@martina.se odsavackou neodsaju skoro nic, tím ji nenakrmím

• Citovat
  • Nahlásit
3289
3.4.21 08:15

Prober to s pediatrou, ona ti nějaké mléko doporučí. Jestli má ráno ve 4mes. suchou plenu, tak mi to moc dobré nepřijde…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2067
3.4.21 08:18
@Anonymní píše:
@martina.se odsavackou neodsaju skoro nic, tím ji nenakrmím
@Anonymní píše:
@movahu vážila jsem ji takhle, když ji byly tři týdny a pila kolem 100 ml každé 2-3 hodiny, byla jsem úplně v klidu :) na to mi ta placatá váha stačila..

No ona jedna návštěva laktační poradkyně stojí v Praze kolem tisícovky, už jsem jí tu měla dvakrát, zkontrolovala správné sání, ale bohužel slabý tok mléka neovlivní, prý se to zlepší, když vydržím, vydržela jsem a nic, kojení je boj s takhle velkým miminkem, které se vzteká.. Jsou ji 4 měsíce

Každopádně jsem s tou váhou doufala v opak.. Díky

Napis mi kdybys chtela do zpravy, jsem laktacni poradkyne, tak treba online spolu neco jeste vymyslime, jak to udelat ke spokojenosti vas obou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
489
3.4.21 09:42

Suchá plena - zkuste přes den látkovou. Líp poznáte, kolik vycura. Jednorázové jsou extrémně save a zkresluje to odraz močení. Můj kluk na jedno curani udělá hodně, ale na pline to poznat skoro nejde. Cura mi při rozbaleni, tak +- vím, kolik vydá.

Vážení - na to je dost veliká. Asi alternativu nenajdete. Spíš bych řešila váhové přírůstky. Tam poznáte prospívání. V počtu vypít ml to nepoznate. Vážila bych třeba každý druhý večer.

Kojení - stejně jako vaše se chová i moje dítě. Odtahuje se, zuřivě cuca prsty, dudlik nepoužívám. A pribira. Nevazim. V noci pije líp jak přes den, protože nedělá ty své vrtoce. Je nedonoseny, korigovane 2 měsíce, reálně 4.

Kakani - může i týden nekakat, když je kojena. Ve 4 měsících to je normální jev. Pouze hlídejte stav stolice, protože nahnedla znaci málo jídla. Žlutá či nazelenala mírně je ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat