Váží si minulosti své babičky, ale nedokáže ji navštívit

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mývalova žena
Povídálka 43 příspěvků 04.02.19 22:32
Váží si minulosti své babičky, ale nedokáže ji navštívit

Ahoj, anonym - citlivé téma. Mám novou známost - skvělý chlap - ALE. Dokáže se chlubit hrdinskou minulostí svojí babičky, avšak není schopný ji navštívit v Domově. Jeho maminka, dcera, s ní měla složitější vztahy, vše se nakonec urovnalo, ale dcera „si jí chce zapamatovat, jaká byla“. Babička nikoho nepoznává. Víte…oni jsou taková ideální rodina, ale tohle mi přijde naprosto nekorektní a dost říkající, i když mi do toho nic opravdu být nemá…v mé rodině je spousta much ale když máme fungovat, prostě to bereme jako zodpovědnost a úctu tomu druhému se o něj zajímat až do poslední chvíle…jsem opravdu až moc tvrdá či to máte se svými předky podobně? Já si prostě nedokážu vážit někoho, kdo se čas od času nedokáže vydat za babi, i když ho ta měchuřinka už nepoznává…

Příspěvek upraven 04.02.19 v 23:03

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 04.02.19 22:36
@mývalova žena píše:
Ahoj, anonym - citlivé téma. Mám novou známost - skvělý chlap - ALE. Dokáže se chlubit hrdinskou minulostí svojí babičky, avšak není schopný ji navštívit v Domově. Jeho maminka, dcera, s ní měla složitější vztahy, vše se nakonec urovnalo, ale dcera „si jí chce zapamatovat, jaká byla“. Babička nikoho nepoznává. Víte…oni jsou taková ideální rodina, ale tohle mi přijde naprosto nekorektní a dost říkající, i když mi do toho nic opravdu být nemá…v mé rodině je spousta much ale když máme fungovat, prostě to bereme jako zodpovědnost a úctu tomu druhému se o něj zajímat až do poslední chvíle…jsem opravdu až moc tvrdá či to máte se svými předky podobně? Já si prostě nedokážu vážit někoho, kdo se čas od času nedokáže vydat za babi, i když ho ta měchuřinka už nepoznává…

Sama nemám problém navštívit měchuřinku, ale chlap to prostě může cítit jinak. On ji viděl při síle, připomíná mu, že jednou na tom bude třeba taky tak, není mu to příjemné. Neodsoudila bych ho, spíš bych se ptala, proč má ten problém, když o ní dovede třeba hezky vyprávět.

Meredithx
Stálice 90 příspěvků 04.02.19 22:37

Nechtějí vidět přirozený chod života :roll: Taky nechápu, je to rodina. Kdo se teda o ni má zajímat když ne oni? Aby si to pak nevyčítali, až bude pozdě na návštěvy :nevim:

Hanka1
Extra třída :D 13965 příspěvků 04.02.19 22:38

Ubožák - žádný skvělý chlap a jeho matka - dcera babičky v důchoďáku jeste větší ubožačka, uplne se mi z takovych lidi dela soufl :poblion: :pocitac: :zed: a ty kecy ze si ji chce zapamatovat jaka byla - no uplne na blití.. :poblion:

Erinne
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 22:39

A proč není schopen ji navštívit? Rozlišila bych, jestli mu to přijde zbytečné, když babička nikoho nepoznává, nebo není schopen to psychicky zvládnout? Ten druhý případ by byl v mých očích trochu omluvitelný, ale stejně …

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 22:40

@Russet on to má po mamince. Maminka si s ní po dlouhé době srovnala vztahy, nicméně e pro ni evidentně jednoduší se o mrzáka nechat starat sestru a to se v její rodinné větvi nese.
Já mu rozumím, že mu to není příjemné a vím, že není jednoduché se přenést přes zkutečnost po bývalé slávě, ale nedokážu si vážit chlapa, který nedokáže přijmout i stinné stránky rodiny…nabízím překlenutí. Pokud nepřijme? Jít dál? Ï tohle přece k životu patří a je to důležité.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.19 22:43

@Hanka1 @Meredithx @Erinne no holky, to je právě, co řeším…to je jako „budem se mít rádi, dokud je to pohodlný“…moje rodina je taky kolikrát na přesdrž, ale kdy maj, tak fungujou…je mi z toho smutno.

Meredithx
Stálice 90 příspěvků 04.02.19 22:45

@Russet Chlap se sice může bát a promítat si do toho sebe, ale podle mě to pak není chlap. :cert: Taky máme v rodině starého člověka, co potřebuje náš servis, zapomíná (mojí sestry se ptala, jestli je moje :mrgreen:, divila se že můj otec je opravdu můj otec, některé nepoznává,..), ale to neznamená, že se k ní otočíme zády a necháme ji někde samotnou :nevim: A to není zrovna blízká příbuzná. Takže já pro toto chování pochopení nemám. Může mi to 100× být nepříjemné, ale za čas půjdu, donesu kytku, pobavím se. Už jen proto, že JÁ si ji pamatuji. :pocitac:

Meredithx
Stálice 90 příspěvků 04.02.19 22:46

Tohle jsou ty momenty, kdy podle mě poznáš, jestli se na daného člověka můžeš spolehnout do života. Stát se může cokoli a co pak??

Hanka1
Extra třída :D 13965 příspěvků 04.02.19 22:47
@Anonymní píše:
@Hanka1 @Meredithx @Erinne no holky, to je právě, co řeším…to je jako „budem se mít rádi, dokud je to pohodlný“…moje rodina je taky kolikrát na přesdrž, ale kdy maj, tak fungujou…je mi z toho smutno.

Predstav si situaci, ze budes na rizikaci udrzovat tehotenstvi treba pul roku v porodnici? A to ani nemluvim o vaznych nemocech nebo urazy, ono staci blbe kousnuti klistete nebo bezohledny ridic…

Danulinka16
Závislačka 2543 příspěvků 04.02.19 22:48

Já jako zdravotní sestra ti můžu říct,že to není žádná vzácnost, málokdy se vidí u nás,že by vnoučata chodila na návštěvu,je to fakt vzácný.Chodi děti, max občas snachy, zetaci,ale to už taky míň.

Lalelale
Závislačka 3493 příspěvků 04.02.19 22:50
@Anonymní píše:

Jestli to je až tak zlé, možná si s chlapem promluv na téma, co by se stala, kdybys nedejboze vážně onemocněla… Nesoudim, sama jsem udělala hodně chyb v tomhle ohledu, ale i tak mi přijde vyloženě směšné se minulostí babičky chlubit a pak ji ani nenavštívit. To bych se asi neudržela a při tom chlubeni něco řekla…

Russet
Extra třída :D 14009 příspěvků 04.02.19 22:50
@Anonymní píše:
@Russet on to má po mamince. Maminka si s ní po dlouhé době srovnala vztahy, nicméně e pro ni evidentně jednoduší se o mrzáka nechat starat sestru a to se v její rodinné větvi nese.
Já mu rozumím, že mu to není příjemné a vím, že není jednoduché se přenést přes zkutečnost po bývalé slávě, ale nedokážu si vážit chlapa, který nedokáže přijmout i stinné stránky rodiny…nabízím překlenutí. Pokud nepřijme? Jít dál? Ï tohle přece k životu patří a je to důležité.

Nevím. Nemusela jsem toto nikdy řešit, partner jezdil za svou dlouhodobě ležící pratetou a dnes se trpělivě stará i o své rodiče. Asi bych nabídla, že půjdu s ním, ale nemusel by to přijmout.

Bábrdl
Generální žvanilka 22360 příspěvků 04.02.19 22:51

Chce si ji pamatovat jako dřív? No nevím. To lze říct o každé nepohodlné situaci. (Chemoterapie, vážné zranění…) To by mi u chlApa vadilo

Erinne
Povídálka 41 příspěvků 04.02.19 22:53

Je to smutné a hrozně pohodlné zdůvodňovat si nezájem, abych si zachovala člověka v paměti vitálního a když už takový není, odvrátit se. On i takový člověk, co už nepoznává, může mít světlé chvilky, ale to by se dozvěděli právě v tom Domově. Nevím, jestli bych mohla být s takovým člověkem. Tohle se může stát komukoli, nejen ve stáří, že skončí někde v neveselém stavu. A v případě partnera tedy v takovém okamžiku nastupuje nezájem :nevim:
Na druhou stranu vím, jak to dokáže člověka psychicky ničit. My jsme řešili návštěvy u babičky a pak i u dědy tak, že jsme se snažili jít tam ve dvou. Nebylo to tak smutné, seděli jsme tam a povídali si my, když nemocný nebyl schopen. Nebylo to tak tíživé.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak se žije v ulici, kde bude bydlet Plekanec a Šafářová? Kultura, zeleň a servis

Nový domov, který si buduje rozvádějící se Tomáš Plekanec (36) a jeho... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >