Vážně je teď v módě dávat dětem pod stromeček málo dárků?

• Fotoalbum (2)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
534
21.12.19 13:55

Vazne je ted v mode davat detem pod stromek malo darku?

Vsude to ted ctu a snad vsechny kamaradky o tom mluvi… pod stromecek davaji detem 1-2 malickosti. Deti si preji treba 3 hracky a dostanou jen jednu a druhou vec jinou. Ja to nejak nechapu. My dceri davame treba 10-15 darku. Neco jsou malickosti, neco drazsi darky… pry to neni vychovne, ale ja nejak nevim, kdy jindy ji to koupit nez na Vanoce? Bylo by mi hloupe dat ji 2 darky a nic vic. Chapu ze nekdo ma omezeny prijem, ale jinak mi to prijde jako nejaky vychovny trend. Jaky na to mate nazor vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
68024
21.12.19 13:56

@Filzefina nevím co je moderní, ale ať si to každý udělá jak mu vyhovuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
21.12.19 13:58

My každému dítěti dáváme tak 3 až 5 dárků. Zbytek dají rodina. Takže jich mají taky dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
21.12.19 13:58

Tak každýmu vyhovuje něco jiného. My klukovi třeba dáváme 3 dárky od rodičů ale po ještě dostane další dárky od rodiny, takže tam má těch dárků víc. Taky záleží na věku dítěte, jak drahé dárky si přeje.

• Citovat
  • Nahlásit
11936
21.12.19 13:59

Jo, tak tyhle rádoby moderní trendy jsou mi úplně volné. Dám dětem to, co chci já, co si přejí ony a na kolik mám. Takže finální počet, každá mají připraveno 16 dárků, a všechno jsou to věci pro ně, žádné praktické dárky typu pyžamo, co bych jim stejně musela koupit i mimo Vánoce. Co si o tom kdo myslí, je mi fuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13311

@Filzefina je smutny, kdyz se nekdo ridi a resi veci podle ostatnich a podle toho co je „v mode“. Hlavne si myslim, ze ji takto brutalne rozmazlite, co z ni vyroste, kdyz vzdy bude mit vse a jeste haldu veci na vic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
@aiwwa píše:
@Filzefina nevím co je moderní, ale ať si to každý udělá jak mu vyhovuje.

Taky udelame podle sebe, ale odevsad se to na me hrne. Byla jsem nakupovat s kamoskou a dostala jsem kazani :lol: tedy samozrejme to beru s velkym nadhledem a rekla jsem si k tomu svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13933
21.12.19 14:01

Me je fuk co kdo dava. Ja omezuju ptz, za 1, prijde mi, ze to dite ma uz snad vsechno za 2, fakt to uz nemame kam davat za 3, mame babicky, teticky, kamaradky a vsechny neco davaji. Doma bude tedy mit cca 8 darku a dohromady stejne kolem 20.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11936
21.12.19 14:02
@Filzefina píše:
Taky udelame podle sebe, ale odevsad se to na me hrne. Byla jsem nakupovat s kamoskou a dostala jsem kazani :lol: tedy samozrejme to beru s velkym nadhledem a rekla jsem si k tomu svoje.

nikomu do toho nic není. Já si nepřipadám rozmazlená a i já dostanu o dost víc, než dva dárky. Tedy doufám :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

Dostanou co si prejou, ale mam skromne deti, namalovali Jeziskovi kazda dve prani. Pak dostanou jeste par veci, co vim, ze je potesi, ale neni to rozmazlovani. Vloni jsme to prehnali my jako rodice i babicky a seslo se u nas fakt hodne darku a starsi dcera se v pulce sbalila a odesla do pokojicku, ze si odpocine a dorozbsluje zachvilku :D

• Citovat
  • Nahlásit
1444

Tak ja dnes zrovna balila.. Začala jsem blbec nakupovat uz v lete.. A dosla k silenemu cislu 13 pro kazde ditko.. A to jsem jeste neco dala stranou, ze uz jim to necham na svatky a narozeniny.. Do toho jeste neco od babicek.. Tohle je moc. Pro me je ideal 8-10 veci.. Ale jinak jsem spokojena, nejsou to zadne kraviny

Příspěvek upraven 21.12.19 v 14:04

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1276

Je to o tom, že děti to pak jen v euforii rozbalují a vůbec je nezajímá obsah. Náš syn si přál dvě věci a ty dostane. Druhými je je jen přes rok tak tomu ještě nerozumí. Ale slavíme vanoce u babí a dědy, tak tam.ma každý 3 darky. A až se vrátíme za pár dní domů, budou tu mít pod stromečkem ještě něco dohromady. Určitě ale ať si to každý udělá jak chce. Nikomu do toho nic neni. Mě osobně taky přijde zbytečný spoustu dárků. Záleží taky jak jsou děti skromné. Náš syn je a jsem ráda :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12746
21.12.19 14:03

V mém okolí to v módě není. Snažíme se nedávat toho moc, ale stejně to vždycky skončí tak mezi 5-10 dárky pro 1 dítě (vždycky něco na sebe, minimálně 2 knihy, tak 2 vytoužené dražší věci z dopisu Ježíškovi a k tomu pár drobností jako nové pastelky apod.)
Mám jen jednu kamarádku, u které se dávají tak 3 dárky, ale většinou je to něco většího. A oni si dávají dárky v průběhu roku pořád, nákup oblečení berou jako běžnou věc. Takže její dcera např. dostane v prosinci 5 nových kousků oblečení jen tak, moje dcera dostane jen tak 1 (co potřebuje nejvíc) a zbytek jí zabalím pod stromeček (přiznám se, že to dělám i z pohodlnosti, protože už začíná remcat u toho, co vybere máma, ale k věcem od Ježíška je zcela nekritická a ze všech má hroznou radost :mrgreen: )

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24392
21.12.19 14:03

Nevim co je v mode, ale u nas jich bude zase hromada a vycitky nemam.Ale je pravda, ze doba je rozezrana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11769
21.12.19 14:04

Každému z dětí dáme 14 dárků, plus další dostanou od každé z babiček, teticek… Co si myslí ostatní a kolik dárků dávají oni je mi úplně u zadele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat