Včerejší Máte slovo - dívali jste se?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 18.05.11 08:36
El-Brno píše:
Díky za info o knížce, třeba si na ni někdy udělám čas, když už to není pro nás teď aktuální. Diskuze nečtu, protože se to vždy zvrhne ve zbytečnou hádku a napadání často bez pádných argumentů s odkazem na to, že očkování je náboženství a podobně (bez urážky kohokoliv, to pro mě není argument)… asi ještě není vhodná doba na diskuze nebo co…

Není vhodná doba na diskusi? O.K. Nemusíme diskutovat. O očkování svého dítěte si prostě rozhodnu sama a bez diskusí. A pokud po mně někdo chce, aby své dítě očkovala, nechť se mě pokusí přesvědčit argumenty, ale ať mě neznásilňuje! Proč si MUSÍM kupovat od farmaceutické firmy to, co nepotřebuji a nechci????

Chápeš to? Tady je ten princip úplně obrácený. Já musím žadonit o diskusi a božští páni odborníci rozhodnou, zda se mnou budou ochotni vést dialog? :cert:

peggy.sl
Generální žvanilka 20555 příspěvků 18.05.11 08:40
El-Brno píše:
peggy.sl píše:

Možná v ČR ještě není doba na nepovinné očkování, ale na co tady doba určitě je, to je dialog mezi rodiči a lékaři. Rodiče nejsou tupí blbci jak si většina lékařů myslí… :think:

Peggy, a jak chceš, aby diskutoval člověk vzdělaný v daném oboru s člověkem nevzdělaným? Tím nemyslím, že by nevzdělaný člověk byl hlupák, ale je často laik a často nemá úplné info. Já jsem se třeba chtěla dozvědět důvody, proč někdo neočkuje a hned jsem byla napadena, kde mám problém, tak mám pocit, že není ani připravena doba na to, aby se vůbec téma očkování diskutovalo, nikdo tady na to není připravený a hned to označuje jako za citlivé téma. sehnat nějaké normální iformace o očkování je problém a pro mě jako pro laika je teda celkem těžké vyznat se v odborných článcích. Přijde mě, že se neočkující maminy za to snad i trochu stydí nebo co, když tak reagují a vyvolávají zbytečné vlny. Já jsem pro očkování (už jen kvůli tomu, že jsem nenašla nikoho, kdo by v klidu a rozumně popsal argumenty proč neočkovat), ale kdybych viděla, že moje dítě má po prvním očkování nějaké problémy, tak nebudu tupá ovce, která bude vesele očkovat dál, když dítě není zdravotně v pořádku jen aby se doktorovi zavděčila. Tož asi tak.

Ono bohužel ne vždy vdělaný člověk v oboru automaticky znamená, že vše ví a na vše má patent.
K těm úplným informacím… Když jsem se naší dětské lékařky ptala, proč je ve vakcíně formaldehyd,že mi nepřijde úplně dobré ho píchat do krve, když např. v hračkách je zakázaný, tak byla strašně překvapená, že tam je, že to vůbec netušila… :think: Jak mám potom takovému odborníkovi ,,věřit,, že ví co dělá, proč to dělá a jaké to bude mít následky, když ani neví jaké je složení. To mi přijde dost smutné.
A o tom je ten dialog, doktoři to prostě berou jako povinné, takže nemají potřebu se starat o to, z čeho je to vyrobené a co to může způsobit. Jediný vedlejší účinek je teplota, ale to je lež jako věž. Věřila bys člověku, který lže??
Já se rozhodně nestydím za to, že neočkuji, ale ani to nikomu nevnucuji. Je to každého věc a každého svobodné rozhodnutí. Pouze mi vadí, že neočkující rodiče jsou automaticky bráni jako blbečci žijící v jeskyni, živící se kořínky a kouřící trávu a proto mají zatemněný mozek a neví jak by na sebe ještě jinak upoutali pozornost, tak si prostě vymyslí, že nebudou očkovat…
Já si troufám tvrdit, že 99 procent rodičů neočkuje proto, protože mají negativní zkušenost s očkováním a prostě se bojí dalšího zásahu a další reakce. To je i můj případ…
Nikdo totiž potom to postižené a nemocné dítě nemá doma, doma ho mám já a každý den se na něj dívám…A každý den si říkám, jak jsem mohla být tak slepá a věřící, že dělám dobře a proč jsem se o to vše nezačala zajímat dřív… :think: :think:

El-Brno
Kelišová 5455 příspěvků 18.05.11 08:46

Ne, jen se koukni, co se stalo v této diskuzi, když jsem se neočkujících maminek ptala na jejich důvody… odpovědi stylem Kde mám problém? Proč to řeším…? proto mám pocit, že čas na diskuzi asi není, proto mám pocit, že neočkující maminky se nemají touhu o svoje důvody podělit… neumíme se o tom pobavit často ani mezi sebou a žadoníme ostatní o diskuzi? :nevim: nakonec to stejně skončí napadáním ostatních…

Markéta M píše:
El-Brno píše:
Díky za info o knížce, třeba si na ni někdy udělám čas, když už to není pro nás teď aktuální. Diskuze nečtu, protože se to vždy zvrhne ve zbytečnou hádku a napadání často bez pádných argumentů s odkazem na to, že očkování je náboženství a podobně (bez urážky kohokoliv, to pro mě není argument)… asi ještě není vhodná doba na diskuze nebo co…

Není vhodná doba na diskusi? O.K. Nemusíme diskutovat. O očkování svého dítěte si prostě rozhodnu sama a bez diskusí. A pokud po mně někdo chce, aby své dítě očkovala, nechť se mě pokusí přesvědčit argumenty, ale ať mě neznásilňuje! Proč si MUSÍM kupovat od farmaceutické firmy to, co nepotřebuji a nechci????

Chápeš to? Tady je ten princip úplně obrácený. Já musím žadonit o diskusi a božští páni odborníci rozhodnou, zda se mnou budou ochotni vést dialog? :cert:
byron
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.05.11 08:57

No tak já myslím, že problém s diskuzí má odborná veřejnost…

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 18.05.11 09:03
El-Brno píše:
Ne, jen se koukni, co se stalo v této diskuzi, když jsem se neočkujících maminek ptala na jejich důvody… odpovědi stylem Kde mám problém? Proč to řeším…? proto mám pocit, že čas na diskuzi asi není, proto mám pocit, že neočkující maminky se nemají touhu o svoje důvody podělit… neumíme se o tom pobavit často ani mezi sebou a žadoníme ostatní o diskuzi? :nevim: nakonec to stejně skončí napadáním ostatních…

El, to je tak. Já nepotřebuji nikoho přesvědčovat,aby neočkoval. Já se rozhodovala 2roky. 2 roky jsem ležela v knihách, u internetu a hledala informace. A rozhodla jsem se tak, jak jsem se rozhodla. A se svými důvody se dělím už až moc.
A žadonit o diskusi? Jak jsem již psala, o tu by měl žadonit ten, kdo po mně něco chce. Já po pánech odbornících nic nechci a nepotřebuji s nimi diskutovat. To oni mi potřebují prodat vakcíny - nechť se snaží o diskusi oni!

El-Brno
Kelišová 5455 příspěvků 18.05.11 09:18

Tak to já bych zase byla ráda, kdybych ty dva roky argumenty hledat nemusela a někdo by mě popsal pro a proti naprosto nezaujatě, takže bych pomoc odborníků ocenila. Jenže nevidím možnost, jak tu debatu vést aspoň na nějaké aspoň slušné úrovni, vždycky se to zvrhne. Když už zákon přikazuje očkovat (ale neuplatňuje žádnou sankci a žádné dítě násilím očkované stejně není), tak to chápu v podstatě jako moji možnost volby. A bohužel se sama bez podrobného studia rozhodnout kvalifikovaně neumím, tak bych debatu uvítala a „žadonila o ni“ (já po nich něco chci). Před narozením Emičky jsem očkování neřešila a teď mě zbylo zoufale málo času. Tak očkovaná je…

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 18.05.11 09:24
El-Brno píše:
Tak to já bych zase byla ráda, kdybych ty dva roky argumenty hledat nemusela a někdo by mě popsal pro a proti naprosto nezaujatě, takže bych pomoc odborníků ocenila. Jenže nevidím možnost, jak tu debatu vést aspoň na nějaké aspoň slušné úrovni, vždycky se to zvrhne. Když už zákon přikazuje očkovat (ale neuplatňuje žádnou sankci a žádné dítě násilím očkované stejně není), tak to chápu v podstatě jako moji možnost volby. A bohužel se sama bez podrobného studia rozhodnout kvalifikovaně neumím, tak bych debatu uvítala a „žadonila o ni“ (já po nich něco chci). Před narozením Emičky jsem očkování neřešila a teď mě zbylo zoufale málo času. Tak očkovaná je…

No, tak sankce se rozhodně uplatňují. Neočkované dítko např. nedostaneš do školky či na tábory. A MZ chystá novelu zákona, aby mohl ty drzé rodiče, kteří si dovolují nesouhlasit s jejich názorem,pokutovat.

El, a co po těch odbornících vlastně chceš? O čem chceš, aby s tebou diskutovali?

El-Brno
Kelišová 5455 příspěvků 18.05.11 14:57

No, mě by se líbila debata ohledně toho, jestli mít povinné očkování nebo dobrovolné. Já jsem se prvně chtěla poradit tady, bohužel to nevyšlo a další debaty nemám v úmyslu vyvolávat, jedna zkušenost mě stačila. Ale když si tady holky stěžovaly, že není debata s odborníky ohledně toho „očkovacího zákona“, přikláním se k nim, že by se mě taky líbilo dozvědět se víc od člověka, který má větší zkušenosti. Ale nemyslím si, že by ta debata k něčemu vedla. myslím si, že diskuze stylem „moje kamarádka říkala…“ „dítě mojí kamarádky reagovalo…“ k ničemu nevede.
Já si třeba myslím, že jde o zdraví mého dítěte, proto budu každému vděčná, když mě řekne svoje argumenty. Vždyť nás nikdo do ničeho nenutí - mě teda nikdo nenutil očkovat něco, co nechci… :nevim: Božští páni odborníci přece nemusí diskutovat s každým, kdo je nechce poslouchat, ale já bych třeba debatu vítala, protože o tom nemám dost info. Ty třeba jo, tak by ses do debaty zapojit nemusela.

Nepřijetí na tábor přece není sankce státu, nebo jo? O školkách nevím, nemám zkušenost, jestli se to píše do přihlášky, to fakt nevím. A co se týče novely, to je přece na výmysl zákonodárců, nyní to neplatí a s tím by ani sto debat s odborníky nehlo :nevim:

Já asi očkovat budu dál. Dopátrat se něčeho je pro mě nadlidský výkon, člověk se bojí podle mě pomalu na cokoliv zeptat, aby nebyl nařčen, že se nemá starat a jediné, co vím (z ojedinělých debat s odborníky), že se spíš klaní k očkování, i když i to je rizikové.

Když si vezmu, co za bordel a chemii obsahuje zubní pasta, tak se mě tomu nechtělo ani věřit, ale zuby si čistím dál a přestat nehodlám :mrgreen:
ahoj

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 18.05.11 16:00
El-Brno píše:
No, mě by se líbila debata ohledně toho, jestli mít povinné očkování nebo dobrovolné. Já jsem se prvně chtěla poradit tady, bohužel to nevyšlo a další debaty nemám v úmyslu vyvolávat, jedna zkušenost mě stačila. Ale když si tady holky stěžovaly, že není debata s odborníky ohledně toho „očkovacího zákona“, přikláním se k nim, že by se mě taky líbilo dozvědět se víc od člověka, který má větší zkušenosti. Ale nemyslím si, že by ta debata k něčemu vedla. myslím si, že diskuze stylem „moje kamarádka říkala…“ „dítě mojí kamarádky reagovalo…“ k ničemu nevede.
Já si třeba myslím, že jde o zdraví mého dítěte, proto budu každému vděčná, když mě řekne svoje argumenty. Vždyť nás nikdo do ničeho nenutí - mě teda nikdo nenutil očkovat něco, co nechci… :nevim: Božští páni odborníci přece nemusí diskutovat s každým, kdo je nechce poslouchat, ale já bych třeba debatu vítala, protože o tom nemám dost info. Ty třeba jo, tak by ses do debaty zapojit nemusela.

Nepřijetí na tábor přece není sankce státu, nebo jo? O školkách nevím, nemám zkušenost, jestli se to píše do přihlášky, to fakt nevím. A co se týče novely, to je přece na výmysl zákonodárců, nyní to neplatí a s tím by ani sto debat s odborníky nehlo :nevim:

Já asi očkovat budu dál. Dopátrat se něčeho je pro mě nadlidský výkon, člověk se bojí podle mě pomalu na cokoliv zeptat, aby nebyl nařčen, že se nemá starat a jediné, co vím (z ojedinělých debat s odborníky), že se spíš klaní k očkování, i když i to je rizikové.

Když si vezmu, co za bordel a chemii obsahuje zubní pasta, tak se mě tomu nechtělo ani věřit, ale zuby si čistím dál a přestat nehodlám :mrgreen:
ahoj

No El, mně se vůbec nelíbí, že někdo pochybuje o tom, že by očkování mělo být dobrovolné. PROČ má potřebu někdo někoho nutit do preventivního opatření????????

Jinak tebe nikdo do ničeho nenutí, jelikož očkuješ! Já neočkuji a jak jsem psala, školka ani tábory nejsou pro neočkované otevřené - protože STÁT to nepřipouští. Za neočkování ti hrozí výslech na sociálce, návštěva sociální pracovnice u tebe doma, výslech na hygienické stanici a pokud projde novela zákona, pak finanční pokuta. Jestli se ti zdá, že to není nucení, tak já se domnívám, že se jedná o totalitu jako hrom!

Také se myslím, že zkušenosti se svým dítětem mám větší já než třeba pan Primula, který mé dítě v životě neviděl :wink: . Takže trochu sebejistoty by to chtělo :wink: . A neřekla jsem, že nebudu diskutovat s odborníky, nakonec i já si samozřejmě nechávám poradit od nich. Oni jsou totiž i odborníci, kteří o očkování smýšlejí kriticky. Jen nejsou tolik slyšet, protože je „netopí“ farmaceutický průmysl. Takže je potřeba hledat! K jakému odborníkovi se přikloníš by měla být tvá věc, a ne že nám státní moc bude diktovat, jak zacházet se zdravím našich dětí!

Novela rozhodně není výmyslem zákonodárců. Novelu připravuje Ministerstvo zdravotnictví v čele s odborníky a zákonodárci to buď odkejvou nebo ne.

Očkuj si klidně dál. To je naprosto v pořádku! Nemám s tím sebemenší problém. Jde o to nenutit ty, kdo o očkování nestojí. V tom je jediný zádrhel, který je potřeba změnit!!!

Taaanulkaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.11 21:44
Markéta M píše:
Zdravím všechny diskutující :kytka: .
tanulkaaaa píše: .

Co takhle ona je sobecká a parazitující na všech, kteří podstupují rizika očkování ve prospěch celé společnosti?
Tímto způsobem obvykle argumentují puberťáci. Jano, jeslti jsem se Tě dotkla, prosím - přečti si ještě jednou svoje diskuzní příspěvky.

A nemluvě o riziku nemoci a faktu, že neočkovaný může bakterie/viry přenášet na oslabené nebo ještě nenanočkované děti.

Ty, Táňo, podstupuječ rizika očkování kvůli společnosti???? Tak to já tedy se zdravím svého dítěte handlovat nemíním a na oltář společnosti ho taky nedám. Jsem sobecká? Asi jo. Na zdraví svého dítěte sobecká jsem!!! A nevěřím tomu, že očkuješ své děti, abys chránila společnost či cizí dítě!!!! To jsou dle mého názoru jen hloupé vyděračské kecy. Takové malé citové vydírání!!!
Navíc když si uvědomíš, že právě rodiče dítěte, které se nemůže očkovat, většinou očkovaní nejsou :think: .

tanulkaaaa píše:Jinak jsem pro větší svobodu očkování, to ano. Ale úplnou volbu bych v ČR neriskla. Očkování není samospásné, ale rizika jsou menší než jakékoliv riziko úrazu, dopravní nehody apod…
Jinak vakcíny jsou dnes šetrnější, ale jsou i lepší evidence vedlejších účinků, více se o všem ví, vše se víc rozpitvává. Máme média, internet. Dříve bývala obrna z očko proti obrně, a bydlíme ve čtvrti, kde je několik invalidních starších lidí následkem očkování. Jen tehdy byli tito lidé prostě vykázáni mimo společnost. Dnes stačí jedna komplikace někde ve Vermontu, USA, a bude to vědět i babička v Horní Dolní. Je to dobře ale i špatně.
Jak víš, kolik je vedlejších účinků???? Neexistuje žádná studie, která by srovnávala očkované s neočkovnými. Jak tedy můžeš věět, nakolik se očkování podílí na civilizačních chorobách? Jinak podhlášennost než. účinků léčiv přiznává samotný SÚKL na 98%! U vakcín to bude ještě horší, neboť -1/ lékaře souvislost mnohdy vůbec nenapadne /viz náš případ/ 2/ Když napadne, tak to stejně nehlásí /viz náš případ/ 3/ Když nahlásí, tak se stejně nedá souvislost potvrdit ani vyvrátit, jelikož se vakcína nedá podat znovu /viz náš případ/
Takže řeči o tom, jak je málo nežádoucích účinků, jsou jen řeči, které nemají žádný reálný podklad!

Za prvé, Markéto, jsem tvrdila, že se mi nelíbí názory té Jany.

A za druhé ano, do určité míry podstupuji rizika očkování svých dětí pro zbytek společnosti. A N O !!!
Zrovna tak jako jsem šla k volbám, přestože jsem tušila, že vyhraje TOPka s ODS :pocitac:
Ono totiž když jdu s dětmi na očkování, tak ještě vlastně nevím, jestli budou chráněné. A úspěch očkování závisí na kolektivní imunitě. A co když zrovna moje dítě si nevytvoří protilátky? Pak musím doufat, že jsou naočkovaní ostatní.

Nejít nechat dítě očkovat proto, že by se mohlo něco stát, mi fakt přijde sobecké. Jít později - ok. Ale nejít vůbec protože KDYBY KDYBY KDYBY, to sobecké je. A pokud to někdo chce dělat, ať si koupí vlastní ostrov a neohrožuje tím moje dítě.

Ale to je jedno, Tvůj tón shodí ze stolu jakýkoliv názor, protože tu máme spiknutí farma firem a institucí, které mají léčiva kontrolovat, ale zatím berou jen úplatky (jasně, nedělám si iluze, že neberou).

Jenže kdyby všichni uvažovali jako Ty, tak ještě dneska žijem v jeskyních, lovíme zvířata, něco pěstujem, když se tedy urodí, apod…

A mimochodem, dělám ještě horší věc, než že děti očkuju. A myslím to vážně, ne ironicky. Jezdím s nimi autem, přestože bydlíme v Praze (i když auto v Praze neuznávám, považuju to za sobecké a neekologické). To je mnohem mnohem mnohem větší riziko než očkování. A já ho podstupuju, protože máme blbý spojení do Monte školy a já této škole a tomuto vzdělávání přikládám velkou důležitost.

Tak se přihlaste, kdo tu svoje děti vůbec neohrožujete jízdou autem. Nebo jste vezli dítě byť výjimečně jen na podsedáku? To jsou teprve rizika! Jasná, vyčíslitelná, nezpochybnitelná.

Taaaanulkaaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.11 21:51

PS: Markéto, jestliže já nevím, že je vedlejších účinků málo, pak tedy ani Ty nemůžeš vědět, že je jich hodně. Tomu se říká logika, víš?

Moje pointa byla, že s rozvojem internetu a dalších médií by se sakra rychle případný průšvih projevil. A civilizační choroby jsou podle dosavadních studií způsobeny dlouhodobými vlivy, ne jednorázovými vpichy (ano, je jich víc, ale nikdo nikomu nepíchá každý den jednu vakcínu). Životní prostředí, přídatné látky v potravinách a především stres a nedostatek pohybu - nedílné a běžné součásti života v „moderní“ společnosti.

A teď do mě, jen mi to nandej :zed:
Znovu mě urážej, jako v minulém příspěvku, a ukaž mi, zač je toho loket :dance:

Píšu sem proto, že někteří třeba uvítají i jiný názor. Načteno mám dost, ale Rozálio nečtu, mám s ním totiž špatnou zkušenost (aneb - překrucovat fakta nemusí jen nadnárodní společnosti).

Taaaanulkaaaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.05.11 22:02

PS2: Na to mě přivedla tady jiná diskuze.
Jestliže se v Anglii nebo USA aplikují běžně i menším (2měsíčním) dětem 2-4 vakcíny najednou, pak by dle Vašich (Markéta, Miloš…) teorií měli mít více postižených a těžce nemocných dětí.
Na tohle už čísla jsou - dohledej si je, byla bych velmi překvapená, kdybys na to téma něco převratného zjistila. A pokud ano, pravděpodobně zjistíš, že je to způsobeno téměř chybějící prenatální diagnostikou, která je u nás na vysoké úrovni (a máme vyšší úroven předčasně ukončených těhotenství :-( ).

Nicméně z hlediska autismu a alergií zjistíš srovnatelná čísla.

Přestože jsem silně proti tomu, aby se do dětí vpravovaly takovéhle dryjáky najednou, bohužel to ilustruje, že tu pravdu o strááááášlivých a častých vedlejších účincích NEMÁŠ!

Tím netvrdím, že nejsou. Jen říkám, že míra rizika je relativně nízká. Obezřetnost je na místě, ale odmítání očkování mi přijde zcestné a ano, i sobecké…

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 24.05.11 12:36
Taaanulkaaaa píše:A za druhé ano, do určité míry podstupuji rizika očkování svých dětí pro zbytek společnosti. A N O !!!
Zrovna tak jako jsem šla k volbám, přestože jsem tušila, že vyhraje TOPka s ODS :pocitac:
Ono totiž když jdu s dětmi na očkování, tak ještě vlastně nevím, jestli budou chráněné. A úspěch očkování závisí na kolektivní imunitě. A co když zrovna moje dítě si nevytvoří protilátky? Pak musím doufat, že jsou naočkovaní ostatní.

To se tedy mýlíš v tom, proč očkuješ! Očkuješ kvůli svému dítěti a čekáš, protože se zřejmě bojíš nemocí, že se ostatní budou očkovat a chránit tím tvé dítě, pokud by náhodou očkování nezafungovalo. A to i ti, kteří stejné obavy nemají. Chceš aby očkovali, přestože se třeba právě obávají nežádoucích účinků a tím je vystavuješ riziku, kterého se obávají oni. Doufej si v co chceš, ale jak jsem psala, nebudu vystavovat své dítě riziku nežádoucích účinků proto, že ty se obáváš nemocí. Obě jsme v tomto případě stejnými sobci. A jde nám o totéž - zdraví našeho dítěte. A domnívám se, že nemáme ani jedna právo té druhé přikazovat, co má dělat!!!!

Taaanulkaaaa píše:Nejít nechat dítě očkovat proto, že by se mohlo něco stát, mi fakt přijde sobecké. Jít později - ok. Ale nejít vůbec protože KDYBY KDYBY KDYBY, to sobecké je. A pokud to někdo chce dělat, ať si koupí vlastní ostrov a neohrožuje tím moje dítě.

Nebudu očkovat a nebudu si ani kupovat ostrov. Pokud máš takové názory, kup si ostrov ty a nepouštěj tam nikoho neočkovaného :wink: .

Taaanulkaaaa píše:

Ale to je jedno, Tvůj tón shodí ze stolu jakýkoliv názor, protože tu máme spiknutí farma firem a institucí, které mají léčiva kontrolovat, ale zatím berou jen úplatky (jasně, nedělám si iluze, že neberou).

Jenže kdyby všichni uvažovali jako Ty, tak ještě dneska žijem v jeskyních, lovíme zvířata, něco pěstujem, když se tedy urodí, apod…

Aha, takže my jsme se z jeskyň dostali proto, že krademe, podvádíme a korupčíme :lol: ?

Taaanulkaaaa píše:

A mimochodem, dělám ještě horší věc, než že děti očkuju. A myslím to vážně, ne ironicky. Jezdím s nimi autem, přestože bydlíme v Praze (i když auto v Praze neuznávám, považuju to za sobecké a neekologické). To je mnohem mnohem mnohem větší riziko než očkování. A já ho podstupuju, protože máme blbý spojení do Monte školy a já této škole a tomuto vzdělávání přikládám velkou důležitost.

Tak se přihlaste, kdo tu svoje děti vůbec neohrožujete jízdou autem. Nebo jste vezli dítě byť výjimečně jen na podsedáku? To jsou teprve rizika! Jasná, vyčíslitelná, nezpochybnitelná.

No, milá Tani, to je fakt dobré přirovnání. Musím tě upozornit, že jízda autem je mnohem nebezpečnější, než infekční choroby, na které očkuješ :wink: . Takže ti odpovím asi tak: ano, jezdím autem, přestože je riziko, že se zabiju. A neočkuju se, protože nevidím důvod, proč do sebe rvát všechno to svinstvo, které ve vakcínách je.

Evidentně máme každá jiné obavy a jde pouze o to, abychom podle toho každá mohla žít. Ty si očkuj a já nebudu. Hlavně mi, prosím, neříkej, že jsem sobec, když chci žít podle svých představ a ne těch tvých! :wink:

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 24.05.11 12:46
Taaaanulkaaaaa píše:
PS: Markéto, jestliže já nevím, že je vedlejších účinků málo, pak tedy ani Ty nemůžeš vědět, že je jich hodně. Tomu se říká logika, víš?

Ano, nevím kolik jich je. V otázce očkování je mnoho, mnoho, mnoho otazníků a nejistot! Ale pokud mě někdo chce k vakcinaci nutit, ať ty otázky zodpoví a nelže, že je vedlejších účinků málo!!!! Jenže proč by někdo zjišťoval nežádoucí účinky, že? :mrgreen: I toto je logika :wink: .

Taaaanulkaaaaa píše:Moje pointa byla, že s rozvojem internetu a dalších médií by se sakra rychle případný průšvih projevil. A civilizační choroby jsou podle dosavadních studií způsobeny dlouhodobými vlivy, ne jednorázovými vpichy (ano, je jich víc, ale nikdo nikomu nepíchá každý den jednu vakcínu). Životní prostředí, přídatné látky v potravinách a především stres a nedostatek pohybu - nedílné a běžné součásti života v „moderní“ společnosti.

No, rozvoj internetu neudělá dlouhodobou studii, kde se bude porovnávat zdraví očkovaných s neočkovanými :wink: . Na tom internet opravdu nic nespraví. Nicméně právě díky němu toho víme mnohem víc, než jen to, co je nám předkládáno vládnoucí garniturou :wink: .

Taaaanulkaaaaa píše:Píšu sem proto, že někteří třeba uvítají i jiný názor. Načteno mám dost, ale Rozálio nečtu, mám s ním totiž špatnou zkušenost (aneb - překrucovat fakta nemusí jen nadnárodní společnosti).

Opravdu, a copak nám to Rozalio překroutilo :lol: ?

Markéta M
Zasloužilá kecalka 916 příspěvků 24.05.11 12:54
Taaaanulkaaaaa píše:
PS2: Na to mě přivedla tady jiná diskuze.
Jestliže se v Anglii nebo USA aplikují běžně i menším (2měsíčním) dětem 2-4 vakcíny najednou, pak by dle Vašich (Markéta, Miloš…) teorií měli mít více postižených a těžce nemocných dětí.
Na tohle už čísla jsou - dohledej si je, byla bych velmi překvapená, kdybys na to téma něco převratného zjistila. A pokud ano, pravděpodobně zjistíš, že je to způsobeno téměř chybějící prenatální diagnostikou, která je u nás na vysoké úrovni (a máme vyšší úroven předčasně ukončených těhotenství :-( ).

Nicméně z hlediska autismu a alergií zjistíš srovnatelná čísla.

Přestože jsem silně proti tomu, aby se do dětí vpravovaly takovéhle dryjáky najednou, bohužel to ilustruje, že tu pravdu o strááááášlivých a častých vedlejších účincích NEMÁŠ!

Tím netvrdím, že nejsou. Jen říkám, že míra rizika je relativně nízká. Obezřetnost je na místě, ale odmítání očkování mi přijde zcestné a ano, i sobecké…

Takže znovu, míra rizika jsou relativně nízká?????? JAK TO VÍŠ????
Mně přijde sobecké, že chceš po někom, kdo nesdílí tvé názory, aby se choval podle tvého přesvědčení :wink: .

Třeba by tě mohlo zajímat:
Očkování, poruchy vývoje a imunity u dětí
http://www.slobodavockovani.sk/…deti-1-cast/

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Reklama