Vdaná, ale těhotná s přítelem...

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.18 20:16
Vdaná, ale těhotná s přítelem...

Ahoj všem, omlouvám se za anonym, ale dos známých se tu potlouká a já nechci, aby to někdo prozatím věděl. Teď k mému problému. Již přes rok a půl nežijeme s manželem ni ve společné domácnosti a ani k sobě už nechováme žádné city. Já jsem si našla i nového přítele a s tím teď právě čekám dítě. Jenže problém je ten, že s manželem stále ještě nejsme rozvedeni a vzhledem k tomu, že dělá obrovské problémy, tak ani netuším, zda po porodu budeme. A já potřebuji, aby jako otec byl uveden v RL přítel a ne manžel, nemáte s tím někdo osobní zkušenost? Vím, že existuje nějaká lhůta po rozvodu a dost to matkám znepříjemňuje život. Něco jsem četla na internetu, ale mě by spíše zajímal názor někoho, kdo si tím prošel a hlavně aby mi správně poradil. Já totiž ani netuším na jaký úřad se obrátit. Jinak ex-manžel o těhotenství ví.
Děkuji moc.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
171Jirka
Zasloužilá kecalka 656 příspěvků 16.12.18 20:20

Myslím, že testy otcovství by nebyly od věci. Ale jestli by přítele do RL zapsali hned, to nevím.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 5 inzerátů 16.12.18 20:23

Automaticky bude v RL uveden manzel,bohuzel (je to i v zakone) :( pak jedine resit soudne ..

elle21
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 16.12.18 20:24

lhůta je tam myslím rok,bez právníka si sama neporadíš

Lucius08
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 16.12.18 20:26

@Twixinka má pravdu. Je to tak. Pak fakt jedině testy a soud. Ale nevím jestli se už rozvadite a jste v rozvodovém řízení, jestli to náhodou není jinak :nevim:

Uživatel je onlineHelca83
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 16.12.18 20:26

Navstiv pravnika. Tipuji ze bud budete muset uspisit rozvod anebo nejdriv bude v RL manzel/nikdo :think: a pak budou testy otcovstvi, zaloba na urceni otcovstvi a oprava v RL :nevim:

mamina2017
Ukecaná baba ;) 1240 příspěvků 16.12.18 20:27

Je to do300 dnů od rozvodu

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 69409 příspěvků 16.12.18 20:28

Automaticky bude zapsán manžel, a to až do 300 dnů od rozvodu. Nemáš absolutně šanci s tím nic udělat, žádný úřad ti s tím nepomůže. Jediná šance, jak to zvrátit je stihnout rozvod do porodu a do porodu se vdát za přítele, aby byl manžel, když budeš rodit. Jinak bude v RL zaspán současný manžel a nejde s tím nijak hnout. Pak po porodu a snad rozvodu se bude muset soudně řešit změna otcovství.

Příspěvek upraven 16.12.18 v 20:30

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 5 inzerátů 16.12.18 20:28

@Lucius08 bohuzel ani pak by to nebylo jinak,ono je totiz v tom zakone dane i to,ze kdyz se dite narodi do urcite doby po rozvodu (300 dni),tak je stale povazovano za dite jiz byvaleho manzela :(

Uživatel je onlineSany80s
Kelišová 6718 příspěvků 16.12.18 20:30

Buď se stihneš do porodu rozvést a vdát za přítele a nebo to bude muset jít přes soud, protože zapsán bude automaticky manžel.

Uživatel je onlineKaileee
Zasloužilá kecalka 628 příspěvků 16.12.18 20:32

znepříjemňuje život jo? Stačilo by mít všech pět pohromadě a neotěhotnět s někým jiným když jsem ještě vdaná za jiného :think:

Uživatel je onlineterinka4444
Hvězda diskuse 69409 příspěvků 16.12.18 20:33

A dítě bude mít příjmení, jaké bylo dohodnuté při uzavírání manželství, takže předpokládám, že jako většina po manželovi.

jezz1e
Kecalka 341 příspěvků 16.12.18 20:35

Manžel se zapisuje automaticky, pokud se dítě narodí méně než 300 dní po rozvodu. Pokud se už rozvádíte, lze souhlasným prohlášením manžela a biootce dítěte před soudem zapsat do RL biootce, ale až po rozvodu (a do roka věku dítěte). Nebo musíte vy (nebo manžel) do 6 měsíců po porodu podat žalobu na popření otcovství manžela.

Twixinka
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 5 inzerátů 16.12.18 20:35

@Kaileee nesoudila bych,kdyz nejsi v zakladatelcine kuzi :roll: ono je to totiz takhle od pc strasne jednoduche nekoho shodit a navazet se do nej,to umi kazdy slaboch :poblion:

Náměsíčná
Závislačka 4187 příspěvků 16.12.18 20:36

Bude zapsán manžel automaticky. Pokud se stihneš rozvést je nejjednodušší se vdát než porodíš. Jinak bude zapsán manžel a pak budete muset k soudu.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >