Reklama

Vdaná studentka, sleva na dani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pennya
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 6 inzerátů 11.09.18 22:02
vdaná studentka, sleva na dani

Situace: 24 let, v červenci vdaná, stále ještě student, příjmy do 68 tis./rok. (v srpnu změna trvalého bydliště od rodičů do našeho bytu)
Manžel si tudíž za období srpen-prosinec může odečíst z daní „slevu na manželku“. Přechází na něj i sleva (poměrná část roku) na vyživované dítě? Nebo to může (stále i po svatbě) ještě uplatnit mamka? Tvařme se, že sní ještě mám společnou domácnost. (protože zákon neříká že ve společné domácnosti musíte mít i stejný trvalý pobyt. ten momentálně nemá stejný ani manžel, ale reálně vedu společnou domácnost už s ním. A nikdo to kontrolovat asi nebude. Zbývá už jen tento půlrok, pak už student nebudu..Takže jde o to jestli si to mamka může za rok 2018 odečíst celé, nebo jestli to musí zkrátit a přebírá to manžel..
 Díky

Reklama

Reakce:

rozand
Závislačka 2894 příspěvků 11.09.18 22:12

https://money.cz/…reni-snatku/

Pennya
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 6 inzerátů 11.09.18 22:23

oukej, ta poslední věta to umožňuje. On to nikdo zkoumat nebude, a tak či tak by se ty peníze někde odečetly. Tak ta společná domácnost u rodičů ještě půl roku vydrží :)

Uživatel je onlineHanula1212
Kelišová 5076 příspěvků 12.09.18 06:07
@Pennya píše:
oukej, ta poslední věta to umožňuje. On to nikdo zkoumat nebude, a tak či tak by se ty peníze někde odečetly. Tak ta společná domácnost u rodičů ještě půl roku vydrží :)

Asi by sis to měla přečíst znovu!
Pokud jsi uzavřela sňatek, pak už nejsi vyživovaným dítětem pro rodiče. Mohla bys jím být v případě, že bydlíš nadále s rodiči a manžel nemá dostatečné příjmy, aby uplatnil slevu na manželku. Což v tvém případě zřejmě má. Takže do července si mohou uplatnit rodiče zvýhodnění na dítě a od srpna manžel na manželku. Rodiče by si mohli uplatnit celý rok v případě, že by např. manžel byl také student a bydleli jste u rodičů. A nespoléhej na to, že tonikdo kontrolovat nebude! V souasnosti se prověřuje úplně vše, já mám teď kontrolu, kdy prověřuje FÚ příjmy u manželky klienta 3 roky zpětně kvůli uplatněné slevě na manželku.

Pennya
Ukecaná baba ;) 1126 příspěvků 6 inzerátů 13.09.18 17:45

@Hanula1212 no bydleni u rodičů by prošlo, ale jestli jde i ten prijem manzela tak nedostatecny ho nema. Díky..no vidis proto jsem se ptala i tady protoze jsem z toho byla jelen a nepochopila to pořádně .

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

„Církev a LGBT? Prohraná bitva, snad gayové povstanou,“ říká církevní teolog

O Istanbulské úmluvě veřejně nikdo moc nemluvil, téměř bez povšimnutí zůstalo... číst dále >

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >