Vdát se do zahraničí byla moje životní chyba. Co dál?

Anonymní
14.1.20 15:47

Vdát se do zahraničí byla moje životní chyba. Co dál?

Asi jsem udělala chybu.

Vdala jsem se po dvou letech vztahu v zahraničí. Vdaná jsem teď rok. Samozřejmě jsem byla naivní a myslela jsem si, že manžela znám. Bohužel se za ten rok událo tolik věcí, které mi naprosto změnily pohled na něj z pozitivního na negativní (hodně se sám doma opíjel, jednou měl až blackout, kdy jsem ho sbírala ze země a on si pak nic nepamatoval, lhal mi, že nepije, ale vždycky jsem našla schované flašky, hulí trávu každou noc před spaním, vymlouvá se, že alkohol anebo tráva mu pomáhá spát/uklidnit se po práci). Na druhou stranu je to samozřejmě „hodnej chlap“, trochu stydlivej, nemluvnej a žádný party boy. Takovej suchej, hodnej, trošku nudnej chlapík, co raději posedí večer u TV s pivem, sem tam mi dá ruku na koleno. Když je nějaký problém, tak je takový typ, že „to nechá plavat“ anebo je nechá až na poslední chvíli. Já jsem naopak „řešitelka“ a problémy řeším hned. Co jsem také nečekala je to, že on hrozně utrácí, já zase šetřím a myslím na budoucnost. Hrozně jsem vychladla, asi i procitla a vidím, že jsem udělala chybu. Neměla jsem se stěhovat do zahraničí a neměla jsem se takhle narychlo vdávat.

Zároveň jsme se v posledních pár měsících dost odcizili. Snažila jsem se s ním mluvit o tom, jak se v našem manželství cítím sama (několikrát to samé téma a nic se nezměnilo). Už jsem s ním několikrát řešila i to, že si přijdu, jako že jsme spíš kamarádi nebo spolubydlící (žádné líbání, žádná romantika, pusa akorát na tvář nebo na čelo, sex cca jednou týdně a to ještě tak, že si to spíš užije jen on). Já byla ta, kdo ho pomalu prosil o políbení na rty, o (haha) aspoň jeden sex navíc v týdnu a… nic. Prostě jsem to všechno musela začít já, protože on byl unavený.

Hodně rád si přes den pospí, takže většinou nic neděláme, když máme volno. Dny jsou stereotyp - do práce, z práce, k TV, spát a znovu. Já chtěla víc, jemu to takhle přišlo normální. Začala jsem být nešťastná a cítit se tam sama. Začala jsem chodit i sama ven (většinou proto, že on chtěl třeba do jedné spát).

Hlavně tam, kde žijeme, skoro nic a nikoho nemáme. Ani samostatné bydlení (sdílíme ještě s jedním párem), ani tam nemáme přátele. Všechno je strašně daleko anebo to tam není vůbec (kavárničky, procházky po městech - skoro neexistuje). Jeho rodina žije cca 3 hodiny cesty autem. Prostě najednou cítím, že patřím do ČR, kde je naopak všechno a jsem tu opravdu šťastná. I on, poté, co navštívil naši zemi, uznal, že tu mám zázemí, přátele, rodinu, prostě to, co nemám tam.

Jde spíš o to, že jsem ho 100% neznala a přesto se za něj provdala. Klasika, měla jsem růžové brýle na očích a neuvědomovala si realitu. Dneska už bych takový krok poté, co jsem ho takhle poznala, neudělala.

Před svatbou jsem nevěděla, že pije a že asi půl roku týden co týden bude na mol ležet v posteli, sotva bude komunikovat, lhát mi a že pak přijdou stavy, které mě až děsily.
Nevěděla jsem, že k životu potřebuje každý den trávu, aby mohl spát nebo relaxovat.
Neuvědomila jsem si, jak moc nechci žít v zahraničí a že chci zpátky do ČR. Plus ta jazyková bariéra, kdy on absolutně nekomunikuje s mojí rodinou a protože je introvert, tak se na nic nikoho ani neptá a spíš tak nějak v tichosti sedí a přikyvuje.

Nevěděla jsem, jak moc se mi za tak krátkou dobu v manželství odcizí. Už si ani nemáme o čem povídat. Kromě základních vět o tom, jaký byl den. Nedávno jsem byla zpátky v ČR na pár týdnů a manžel mi vůbec nechyběl. Naopak jsem v hrozných depresích z toho, že jsem se musela vrátit zpátky do zahraničí. Prostě mi nechyběl a z návratu za ním jsem vůbec neměla radost. Neměla jsem ani potřebu mu psát, volat, posílat fotky či plány na další den…nic. Takhle by to být přece nemělo.

Bohužel už je jednou rozvedený a kromě toho, že už s ním nejsem šťastná z důvodů, jaké jsem popsala výše, mi ještě trhá srdce po něm chtít jeho druhý rozvod. To on s jeho psychickým rozpoložením nezvládne. Už první rozvod skoro nezvládl. Nejsem ale šťastná, nechci žít v zahraničí a nechci být zase tak daleko od své rodiny a přátel. Byla jsem blbá a naivní. Dnes už to vím.

Nevím teď, kudy kam. Co se sebou? Rozvést se, odletět a začít znovu? Nechat mu díru v srdci, už druhou?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1843
14.1.20 15:50

Rozveď se, co jako jinýho? Jinak celý jsem nečetla, šíleně dlouhý román :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.1.20 15:55

@lucije28 román to zrovna není. Ale vím, jak to myslíte aspoň dík za komentář.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
14.1.20 15:55

Rozvod a navrat do CR. Jedina rada. A nevdavat se po kratke znamosti he dalsi.

Urcite neporizovat deti!!! Otec alkoholik..brr.. Zazila jsem na vlastni kuzi.. Otec nakonec nepracoval, jen pil a agresivne nas napadal.. Mamka zivila celou rodinu i barak..

• Nahlásit
  • Citovat
1414
14.1.20 15:57

Pozadej o rozvod z CR. Tvuj muz uz lita v peknych srac*kach (alkoholik a drogove zavisly a nejspis i nejaka forma psychozy/depresi). Holka utec!!! :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15044
14.1.20 15:58

Naférovku si s ním promluvit, že takto nejsi šťastná, že takto nechceš žít. Dohodnout se, co dělat jinak, aby to pro tebe bylo snesitelnější, třeba zvážit i společný přesun jinam atd. Pokud bych neviděla snahu z jeho strany, zabalila bych si a odjela. Nemůžeš zničit sebe, kvůli někomu, kdo by neprojevil ani snahu cokoli změnit a zlepšit. Pokud by jemu bylo jedno, že jsi nešťastná, proč by tobě mělo záležet na tom, co bude s ním…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7089
14.1.20 15:59

Rozvod a návrat, buď ráda, že nemusíš řešit děti, které bys s sebou vzít nemohla bez jeho svolení. Nechápu, co hledáš za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.1.20 16:02

Myslim, ze sis odpovedela sama. A jestli ho rozvod sebere, to neni tvoje starost. On taky neresi, ze ty jsi nestastna. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9794
14.1.20 16:05

Vrat se domu. At uz rozvedena nebo jeste vdana. Zivot je kratky na to, aby clovek byl dobrovolne nestastny.
Vycitat si nic nemusis. To manzel ti pred svatbou spoustu veci zatajil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6623
14.1.20 16:13

Rozvod a buď ráda, že nemáte společné děti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2332
14.1.20 16:16

Ztracet cas s takovym clovekem :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
14.1.20 16:22

Bych neresila jeho diry v srdci ale sebe..Jak pise nekdo vyse;odjet a rozvest se z cr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1180
14.1.20 16:24

Urcite odejdi holka, mas v CR jiste rodinu a pratele, kteri ti budou po boku. Drzim palce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4008
14.1.20 16:29

Odletěla bych domů a z domu požádala o rozvod. Není chyba která by nešla napravit ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
473
14.1.20 16:33
@Lalelale píše:
Rozvod a buď ráda, že nemáte společné děti.

Presne tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama