Vdechování kouře venku v pergole v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.7.22 23:39

Vdechovani kouře venku v pergole v těhotenství

Dobrý den jsem ve 20 tt a jednou za 14 dní jezdím k rodičum na víkend jde mě o to že mamka je kuřák a po každý když tet sedíme venku v pergole si zapálí a já to vdechuji denně tak vykouří třeba půl krabičky cigaret a já mám strach že to ze to dycham to ublíží miminku snažím se od ní být co nejdál ale stejně ten kouř cítím a je mě to nepříjemné. Myslíte ze to bude mít vliv na miminko? Nebo že z toho mohu potratit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1919
2.7.22 23:45

Potratit určitě ne a vliv bude asi úplně minimální…( Teda pokud tam není nahulino že není vidět na krok což asi ne) nicméně by asi stalo za to s ní promluvit že je to to nepříjemné, je ti z toho spatne..že by třeba si šla zapálit jinam nebo to zkusila omezit kdyz tam jsi s ní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3348
2.7.22 23:47

Velmi pravděpodobně se nestane nic, ale snad by se dalo alespoň sednout/stoupnout tam, kam kouř právě nejde. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.7.22 23:53

Já se snažím vždycky oddálit ale stejně ten kouř jde cítit když jsem třeba 2 metry daleko no snad to bude dobré doma nekouří jen venku

• Citovat
  • Nahlásit
958
3.7.22 00:04

Slušnost kuřáka je poodejít dostatečně daleko od nekuřáka a teprve tam si zapálit. Kór když jde o těhotnou. Mně by to tedy vadilo i jako netěhotné. Ten člověk je pak kouřem nasáklý, ale přece jen je to lepší, než když jde přímo kouř. Nicméně miminu to neublíží, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 00:10

No radši tam přestanu chodit když uvidim že kouří půjdu radši domu nechci zbytečně vystavovat miminko kouři

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.22 00:15

Jen mě to zajímá všude se píšou články jak škodí pasivní kouření těhotné ale pokaždé je to myšleno v uzavřených prostorách a jelikož já nikam do hospody nechodím ani manžel nekouří jen moje mamka a když za ní přijedu tak si odpoledne sednem ven a probírame spolu různé věci tak u toho kouří mě by zajímalo jestli škodí i když těhotná vdechuje kouř venku

• Citovat
  • Nahlásit
4762
3.7.22 03:09
@Anonymní píše:
Jen mě to zajímá všude se píšou články jak škodí pasivní kouření těhotné ale pokaždé je to myšleno v uzavřených prostorách a jelikož já nikam do hospody nechodím ani manžel nekouří jen moje mamka a když za ní přijedu tak si odpoledne sednem ven a probírame spolu různé věci tak u toho kouří mě by zajímalo jestli škodí i když těhotná vdechuje kouř venku

Prosím tě, nebuď tak úzkostlivá. Pokud ti nekouří přímo do obličeje, nic se ti nestane. Venku vdechuješ daleko víc sra. ček z výfuků a podobný mlsky. Jen mě zaráží, že nekdo kouří v přítomnosti těhotný, sama kouřím, ale pod čumák nekuřákům a těhotným fakt ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
3.7.22 06:18
@Anonymní píše:
Jen mě to zajímá všude se píšou články jak škodí pasivní kouření těhotné ale pokaždé je to myšleno v uzavřených prostorách a jelikož já nikam do hospody nechodím ani manžel nekouří jen moje mamka a když za ní přijedu tak si odpoledne sednem ven a probírame spolu různé věci tak u toho kouří mě by zajímalo jestli škodí i když těhotná vdechuje kouř venku

Matka roku a závislačka :roll: Řekni jí, jestli by nemohla jít jinam, že ti to vadí. Ona dělá něco, co se nemá. Proč bys měla odcházet ty? Podle mě to lehce pasivní kouření je. Protože kouř se šíří všemi směry. Ale zásadně ti to neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2367
3.7.22 06:27

Jasně, že to dýcháš.. Já odcházím pryč, když někdo kouří vedle mě na zastávce nebo jde po ulici a kouř jde za mnou.. jdu hned na druhou stranu. Za prvé mi to šíleně smrdí, až se mi z toho zvedá kufr a za druhé nepotřebuji ohrožovat své nenarozené dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47587
3.7.22 06:58
@Russet píše:
Matka roku a závislačka :roll: Řekni jí, jestli by nemohla jít jinam, že ti to vadí. Ona dělá něco, co se nemá. Proč bys měla odcházet ty? Podle mě to lehce pasivní kouření je. Protože kouř se šíří všemi směry. Ale zásadně ti to neublíží.

Protože ta matka je tam doma? A kouří venku, proboha. Kolik toho kouře v tom vzduchu je, který vdechne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4862
3.7.22 07:41

Kouřila sem cca 18 let, ale nikdy sem nikomu nefoukala kouř pod nos. Mamka ti určitě nesype vajgly do kafe a nehulí pod čumák :roll: Nebuď tak vystreslá a nečti, nebo se mimo jine dozvíš aj to, že těhule by vlastně neměla ani chodit tam, kde jezdí auta. Páč výfukové plyny, no radši bych nedýchala vůbec, když kolikrát člověk už pohledem vidí vzdušný bordel :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
3.7.22 08:15

Naprosto Tě chápu. Jsem ve velice podobné situaci, jen ještě horší. Jsem teď 34tt. Když přijdu na návštěvu k mé mámě, která je kuřačka, přestože jsem se x krát ohradila a prosila, že je mi to nepříjemné a ať to nedělá, kouří přede mnou v uzavřené místnosti. Přestože její byt má balkon. Je to vždy stejná písnička. Sedím na gauči, máma bere cigaretu do ruky a ptá se mě, jestli mi nebude vadit, že si zapálí. Já jí řeknu že ano, že mi to vadí a ona si tu cigaretu zapálí stejně. Jako mám mamku ráda, ale pro mě je to absolutní svinstvo a disrespekt, když někdo kouří v přítomnosti těhotné ženy.
To nejhorší pro mě ale bylo, když se mi mamka přiznala, že když mě čekala, tak celé těhotenství kouřila. Pak se nedivím, že jsem po narození (kdy mě dva týdny přenášela) vážila 2,4 kg.
Jinak ke Tvé otázce. Nemyslím si, že je to v pořádku, ale pokud je to občas a venku, jsou ta rizika velice minimální. Ale vyloženě dobrý pocit bych z toho prostě neměla, tohle se nedělá. Já jsem to vyřešila tím, že jsem návštěvy velice omezila a když mamka přijde k nám, tak si zapálit v našem bytě nedovolí - to by ji manžel asi zabil. Úplně Tě chápu, taky je mi smutno z toho, že si to mamka prostě dovolí.
Drž se :srdce: Udělej co myslíš, že je správné. Pokud z toho máš špatný pocit a rozhovor nepomůže, klidně tam přestaň chodit, jestli to tak cítíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
3.7.22 08:28
@inkakřivák píše:
Protože ta matka je tam doma? A kouří venku, proboha. Kolik toho kouře v tom vzduchu je, který vdechne?

No, doma tam sice je, ale přijela jí těhotná návštěva. Nám normální kuřáci nikdy nečadí pod nos, jdou jinam. I jako netěhotným :nevim: Asi jinej gang.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
21473
3.7.22 09:39

Ano, pasivní kouření v takovémhle množství není dobrý nápad. Jedna dvě cigarety náhodně ne, ale opakovaně půl krabky?

Prostě se bavte jinde, než v jejím kuřáckém koutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat