Vdechovani Luxolu a benzinu v 15tt

Anonymní
9.5.21 16:39

Vdechovani Luxolu a benzinu v 15tt

Ahojte,

Chci se zeptat - jsem v 15tt, o vikendu jsem byli na chalupe a delali se tam klasicke jarni prace - natirani zahradniho nabytku Luxolem (kde je uvedeno, ze muze poskodit plod v tele matky), rezalo se benzinovou motorovou pilou drevo apod. Vzdy jsem sla ven jen na chvili na max 5 minut a byla jsem od techto natrenych veci a pily treba na minimalne 5 metru, ale jak foukal vitr, bylo to citit vsude a citila jsem, ze i na tu dalku Luxol i vdechuji. Takto to bylo tak 10krat za den, jelikoz schovavat se cely den vevnitr neslo.

Chapu, ze se tady dozvim urcite co vsechno jste delaly v tehu a ze nejste doktori, ale treba mel nekdo podobny zazitek a ptal se lekare nebo je studovany :)

Kazdopadne… myslite, ze i tato expozice temto redidlum a latkam muze miminku ublizit? Mam z toho spatny pocit, i kdyz jsem se snazila se tomu vyhybat.

Dekuji za nazory :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9061
9.5.21 16:43

Ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4461
9.5.21 16:49
@Anonymní píše:
Ahojte,

Chci se zeptat - jsem v 15tt, o vikendu jsem byli na chalupe a delali se tam klasicke jarni prace - natirani zahradniho nabytku Luxolem (kde je uvedeno, ze muze poskodit plod v tele matky), rezalo se benzinovou motorovou pilou drevo apod. Vzdy jsem sla ven jen na chvili na max 5 minut a byla jsem od techto natrenych veci a pily treba na minimalne 5 metru, ale jak foukal vitr, bylo to citit vsude a citila jsem, ze i na tu dalku Luxol i vdechuji. Takto to bylo tak 10krat za den, jelikoz schovavat se cely den vevnitr neslo.

Chapu, ze se tady dozvim urcite co vsechno jste delaly v tehu a ze nejste doktori, ale treba mel nekdo podobny zazitek a ptal se lekare nebo je studovany :)

Kazdopadne… myslite, ze i tato expozice temto redidlum a latkam muze miminku ublizit? Mam z toho spatny pocit, i kdyz jsem se snazila se tomu vyhybat.

Dekuji za nazory :palec:

Ať už ano nebo ne, není už stejně trochu pozdě to řešit? Pokud se tak bojíš, měla si tomu předejít úplně. Jinak si myslím, že ne, že to uškodit nemohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16949
9.5.21 16:53

Nehysterči. Ne to že někde někdo daleko od tebe něco natíral a nebo řezal nic nezpůsobilo. Kdybys jen trošku přemýšlela, namísto tohoa, aby byla zaplavená panikou a schovávala se uvnitř, tak třeba takový respirátor by tě ochránil před čímkoliv, co se dá vdechnout, žejo.

Nikam nevolej a nikam nejezdi. Nic se nestalo.

A začni se učit pracovat se svou úzkostí, jinak tě těhotenství a pak spánková deprivace a šetinedělí sežerou a pošlou do blázince.

začni touhle knihou

https://www.grada.cz/…enstvi-8576/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 16:57

Nehystercim, jen kdyz mi neco smrdi a citim to, tak to prece vdechuju a jako Luxol je dost „sracka“, natiram s ni jinak kazdy rok. Spis asi potrebuju uklidnit, rodina me samozrejme nicemu vystavit nechtela, ale jednou za cas jsem ven musela :andel: takze rady tipu - nemela si se tomu vystavit - prijedu po X tydnech za rodinou a nemuzu nic delat, rodina maka a ja jim reknu - nic nedelejte, protoze jsem tu ja :D ja tak jedine, co muzu delat je, byt zavrena vevnitr, abych z toho nemela spatny pocit a jednou za cas vyjit ven se proste musi…
Pravda, chodit v respiratoru me nenapadlo, ale to by si rodinka asi klepala na hlavu, jsou v tomhle dost old school - jo, to ja kdyz jsem te cekala, co vsechno jsem delala…

• Citovat
  • Nahlásit
4461
9.5.21 17:12
@Anonymní píše:
Nehystercim, jen kdyz mi neco smrdi a citim to, tak to prece vdechuju a jako Luxol je dost „sracka“, natiram s ni jinak kazdy rok. Spis asi potrebuju uklidnit, rodina me samozrejme nicemu vystavit nechtela, ale jednou za cas jsem ven musela :andel: takze rady tipu - nemela si se tomu vystavit - prijedu po X tydnech za rodinou a nemuzu nic delat, rodina maka a ja jim reknu - nic nedelejte, protoze jsem tu ja :D ja tak jedine, co muzu delat je, byt zavrena vevnitr, abych z toho nemela spatny pocit a jednou za cas vyjit ven se proste musi…
Pravda, chodit v respiratoru me nenapadlo, ale to by si rodinka asi klepala na hlavu, jsou v tomhle dost old school - jo, to ja kdyz jsem te cekala, co vsechno jsem delala…

To není old school, to je selský rozum. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
9.5.21 17:13

Těžko ti někdo tady něco poradí. Ale tak nevdechovala jsi to celý den, až by tě z toho bolela hlava.
Jinak benzín z pily neublíží. To by jinak každá těhotná co si natankovala auto byla v háji.
Hele kolem tebe je hromada škodlivých vecia ty o tom ani nevíš. Herbicid, pesticidy, fungicidy co se stříkaji na polích, parcích, městech a ty to ani nevíš…
Smog, výpary atd. z aut. Škodlivé výpary z továren, jelikož jim nefunguje filtr atd.
Chápu tvé obavy, ale nikdo nemá vesteckou kouli. A tohle ti neřekne ani lékař a ani genetiku. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17159
9.5.21 17:16

Za mě hystercis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 17:16

@Maja25 no a hlavne se tomu proste nejde vyvarovat cele tehotenstvi… to proste chapu… jen me stve, ze tohle bylo na odpocinkovem vikendu s rodinou ;) :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5368
9.5.21 17:36

Přemýšlím, jak svůj názor napsat slušně… hele, sluníčku se také vyhýbáš? To způsobuje rakovinu kůže… ale jak pak vyřešíš problém s vitamínem D fakt netuším :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21227
9.5.21 17:48

Miminu to neublíží, ale kdybyses tomu snažila předejít, tak tomu předejdeš. Co to je za kecy tohle, že jsi musela to a tamto… Ne, nemusela, ty jsi chtěla, takže tohle hysterčení je ti teď úplně prd platný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4950
9.5.21 17:51
@Anonymní píše:
@Maja25 no a hlavne se tomu proste nejde vyvarovat cele tehotenstvi… to proste chapu… jen me stve, ze tohle bylo na odpocinkovem vikendu s rodinou ;) :nevim:

Bohužel se tomu nevyhneš. Tvůj strach chápu, ale nepracovala jsi s tou barvou v uzavřené místnosti nebo prostě v těsné blízkosti a vdechla vdechovala jsi ji krátkou dobu.
To by fakt mělo být ok. Ale jak říkám, tohle ti neřekne ani doktor a ani genetik.
Prostě hoď to za hlavu a užívej si těhotenství.
Já tohle řešila kvůli chlapovi, takže jsem to s lékařem řešila dostatečně. Takže na práci jsem mu koupila speciální respirátor s filtrem na práci s barvama, ředidlem atd. Ten obyčejný respirátor co se teď nosí je k ničemu. :nevim:
Hele ale fakt bys nemohla nic. :nevim: Chemie je všude kam se podíváš a děti se rodí stále. :) :hug:
Koukni kolik žen chodí v těhotenství na melíry, barvení, nehty, řasy atd. Lakují si nehty, fetují, pijí alkohol, kouří a děti jsou v pohodě.
Zajisté si je člověk nemůže brát za příklad, ale víš jak to myslím. :)
Hlavně buď v klidu a užívej si zbytek těhotenství. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 17:51

@terien priste si necham udelat rozpis praci dopredu, fakt nevim co delat kdyz potrebuju jit ven na 5 minut a oni potrebujou pracovat :D
A hlavne, ja tady nesedim s hlavou v dlani a nebrecim. Jen jsem chtela treba vasi zkusenost, ne urazeni vystrasene prvorodicky :)

Příspěvek upraven 09.05.21 v 17:53

• Citovat
  • Nahlásit
21227
9.5.21 17:53
@Anonymní píše:
@terien priste si necham udelat rozpis praci dopredu, fakt nevim co delat kdyz potrebuju jit ven na 5 minut a oni potrebujou pracovat :D

Když tam lezeš 10×, tak to snad víš. Když se bojíš, tak tam nechoď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 17:55

@terien tak kdyz je i zachod venku, co ma clovek delat ze :D asi priste budu curat do lahve. Priste budu pripravenejsi, ted jsem hold nebyla.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat