Ve 2,5 letech nevydrží spát celou noc. V noci jí. Proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dolby
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 13.01.12 14:39
Ve 2,5 letech nevydrží spát celou noc.V noci jí.Proč?

Ahoj maminky,malému je 2,5 roku a nevydrží spát celou noc.Běžně se 2-3× v noci budí a chce jíst. :?
Dělám mu Nutrilon,ale dávám mu jen poloviční dávku,než by měla být.
Už jsem ho zkoušela ukecat.Nic.
Místo mléka jsem mu dala napít čaj.Napil se a pak stejně řval,že chce papat.
I jsem zkoušela mu nedávat jíst a nechat ho trochu vybrečet,jenže on se pak probral a 3 hodiny v noci čumákoval.
Fakt už nevím,jak ho to odnaučit.
I jsem mu zkoušela večer různě časově upravovat jídlo.Jeden čas to byla večeře dřív a před spaním kakao.Pak byla večeře dýl,ale nic nepomáhá.Dneska měl teda mléko až v půl 6 a pak šel ještě spinkat.Ale to se stává 1× za 14 dní,že by jedl v noci jen 1×.
On tada nespí od narození.Kolem 2 roku se to začalo zlepšovat a stalo se i,že prospal celou noc,ale teď je to zase nanovo.
Nevíte co s tím?Děkuji.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 13.01.12 14:44

A co chlapeček večeří? Jestli jen mlíko, tak bude mít opravdu asi hlad. Já mu na noc dělala kopec dětské kaše. Nadváhu nemáme, přibírá tabulkově.

MarketaJ
Závislačka 4235 příspěvků 13.01.12 14:44

A kolik toho sní přes den? Jestli jí málo, tak to asi dohání v noci.

Dolby
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 13.01.12 14:48

Přes den jí dost a pěkně.Večer má různě.Někdy kaše,někdy jídlo od oběda.Někdy mu něco udělám.

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 13.01.12 14:48

Ještě tu může hrát roli fakt, že si rád podundá, pokud pije mlíčko z kojenecké lahve (síla sacího reflexu).

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.12 14:49

Malá se mi taky budila v noci na jídlo dokud jsem nezačala dávat více jídla přes den a hlavně pořádnou večeři.TeĎ má 16 měsíců na večeři má většinou hustou polévku a potom se ještě „dokrmí“ suchým rohlíkem a spí celou noc.

Dolby
Ukecaná baba ;) 2282 příspěvků 13.01.12 14:49
Kaczenka píše:
A co chlapeček večeří? Jestli jen mlíko, tak bude mít opravdu asi hlad. Já mu na noc dělala kopec dětské kaše. Nadváhu nemáme, přibírá tabulkově.

Má teď kolem 7 hodiny večeři a pak kolem 8-půl 9 když jde spát kakao.

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 13.01.12 14:55

Já si teď uvědomuju, že by to mohl být taky trošku zvyk. Náš malý zase od dvou let přes noc vypije kolikrát i 3dcl šťávy a k ránu chce další + ani nepočítám, co vybabouní před spaním, aby oddálil usínání. Pak běhá v polospánku na nočník. Možná je to něco podobného, jen s mlíčkem :think:

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.12 14:57

tak kakao bych na noc nedala,jenom to roztahne zaludek,je to sladky a nema to skoro zadnou vyzivovou hodnotu,kolik ma toho mleka za den i s tema v noci ???
Misto toho radeji kvalitni vyzivu,vzdyt uz neni maly

Eemii
Neúnavná pisatelka 17723 příspěvků 13.01.12 14:59

Ver,ze v tomhle veku to neni o hladu,ale o zvyku.Jestli ho chces odnaucit,mleko mu proste nedej a za kazdou cenu vydrz.Ja takhle odnaucila dceru ve dvou letech,prekvapive treti noc byl uz naprosty klid,do te doby zavislacka.Tim se mi potvrdilo,ze vazne nejde o hlad..Ale 2,5 roku stare dite uz vazne netrpi v noci hlady,pokud tedy jinak normalne veceri.
Chce to duslednost,jako ve vsem.Pokud ti to vadi,nedej mu,i za cenu par neklidnych noci.Je ve veku,kdy uz i neco pochopi,takze bych mu uz vecer rekla,ze mleko v noci nedostane,protoze je pro mimina a v noci jen vydrzela i za cenu revu nebo nekolika hodin nespani.Pokud povolis a das,priste to bude o to horsi,protoze pochopi,ze kdyz vytrva,dostane..V tomhle veku uz se to sam od sebe tezko nauci.

Příspěvek upraven 13.01.12 v 15:01

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 13.01.12 15:00
mmonica píše:
tak kakao bych na noc nedala,jenom to roztahne zaludek,je to sladky a nema to skoro zadnou vyzivovou hodnotu,kolik ma toho mleka za den i s tema v noci ???
Misto toho radeji kvalitni vyzivu,vzdyt uz neni maly

Mlíčko a kakao mají stejnou výživovou hodnotu. Co je na tom špatného ve dvou a půl letech? A zakladatelka nepsala, jak moc mu to kakao sladí :nevim: Na to se snad ani neptala.
Psala, že mu dělá Nutrilon a ten snad výživovou hodnotu má a kvalitní je taky.

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.12 15:04
Kaczenka píše:
mmonica píše:
Misto toho radeji kvalitni vyzivu,vzdyt uz neni maly
Mlíčko a kakao mají stejnou výživovou hodnotu. Co je na tom špatného ve dvou a půl letech? A zakladatelka nepsala, jak moc mu to kakao sladí :nevim: Na to se snad ani neptala.

samozrejme,ze ma hodnotu,ale vseho s mirou,2a pul lete dite uz prece nemusi byt na velkem mnozstvi mleka
v noci ma 2krat az trikrat,i kdyz polovinu,vecer v kasi,pak kakao,mozna i pres den,to je trochu moc, ne ?

Smazaný anonym
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.01.12 15:09

jinak kakao obsahuje kofein,to take spani nemusi pridat

74paja
Závislačka 4478 příspěvků 13.01.12 15:10

Jako a budi se ti tak od malinkateho malinkata nebo je to zalezitost nekolika malo poslednich dnu? Me se mala sem tam budila, kdyz rostla… Jednou se mi tak zacala budit na mliko i ve trech letech, i kdyz to jindy nedelala a spavala jindy celou noc.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31604 příspěvků 13.01.12 15:11

Bohužel, je to zlozvyk, děti mají zkrátka mlíko rády. Nezbývá ti nic jiného, než mu nedat a to už nikdy. V noci se spí a nejí. Nechci být ošklivá, ale nechala jsi to zajít hodně daleko, o to horší to pro něj bude odnaučit se. Nemluvě o jeho budoucím vztahu k nočnímu jídlu :(

Trpělivě bych k pití nabízela vodu, vysvětlovala, ale pokud to nebude úplně nejhorší, tak nerozsvěcet, mluvit co nejmíň, třeba pochovat (podle mě je to stejný pocit jako u kuřáka, když má chuť na jedno a nemůže, takže asi fakt nic moc), lehnout si k němu, udělat cokoliv, aby snáz usnul.
Stanovila bych si časovou hranici, kdy zkrátka nedáš, můžeš odbourávat postupně (že si třeba řekneš, že mezi půlnocí a 5 ráno nedáš a pak to postupně posouvat oběma směry).

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama