Ve 2,5 letech chodí spát čím dál tím později

13496
14.1.11 09:13

Ve 2,5letech chodí spát čím dál tím později

Ahoj holky
(prosim adminy o to,aby se neupravoval nazev diskuze).
premyslim,jak to udelat,aby mi dcerka usinala driv..
Jeste pred letem chodila do postylky po vecernicku,kolem osme uz spala,ja mela cas na uklid i na tv a vstavala po osme.Pak zacalo leto,svetlo,ale i tak vzdy usinala cca kolem devate,ted byla ta zmena casu o hodku dozadu,ale nejak se to nezmenilo a posledni dva mesice ji muzu dat spat v devet,v deset,o pul,proste kdykoliv,ale neusne driv nez o pul jedenacte.To uz ja padam receno na hubu,jsem unavena,pak prejdu ten svuj cas a cumakuju do zdi treba i do jedne a v osm vstavame.
Pres den spi jak kdy,cca 1-2hodiny,to taky chodi spat pozde,usina az kolem pul druhe druhe.
Mate nekdo radu na to,jak ji naucit,aby zase usinala drive?
Diky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15059
14.1.11 09:18

Zrušit odpolední spaní a po sedmé večer do postele.

Pokud spí od půl druhé třeba do tří, tak je prostě večer vyspalá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1797
14.1.11 09:21

zrušila bych odpolední spaní, pak ti večer odpadne jak hruška jinak bude hůře :lol: :kytka:

Příspěvek upraven 14.01.11 v 09:22

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15055
14.1.11 09:22
BohunkaP píše:
Zrušit odpolední spaní a po sedmé večer do postele.Pokud spí od půl druhé třeba do tří, tak je prostě večer vyspalá…

přesně tak :palec: vypustili jsme odpolední spaní a spí od 18h do 6h

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549

Určitě souhlasím s Bohunkou, jednou to přijde na všechny děti.. Nám malá musela přestat spávat kolem druhého roku přesně ze stejného důvodu, my jsme s manželem zvyklí chodit vcelku brzy spát, takže nás to ničilo.. Pak se to trochu upravilo ve školce, vstávala dřív, byla unavená z činnosti ve školce, po obědě tam usla, ale večer usínala třeba do té 9, to ještě šlo. Ted má 4 a když náhodou ve školce po obědě usne, stačí 15 minut, je to konec… Tzn že jsem jí zakázala spát :lol: ,což se snaží důsledně dodržovat, naštěstí to učitelkám nevadí, protože je hodná a neotravuje, a v půl 8 je v posteli, nejpozději v 8 chrní jak dudek. A spí jak kdy, budím ji v 7 do školky, o víkendu tak do půl 8, do 8. Ideální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mišuna

Tami plácáme se v tom podobně. U nás od těch dvou let fungovalo jediné, zrušit denní spánek. Pak šel spát v půl 8 večer a vstával v půl 8 ráno. Přes den nespal, jen odpočíval v posteli. Pokud byl hodně unavený usnul, většinou jednou týdně po víkendu. Ale muselo to být hned po obědě v půl 12, jinak se večerní spaní posunulo.
Takhle to bylo fajn, ale od té doby co spí po obědě ve školce jsme tam co dřív a dítě tady do půl 10 večer straší každý večer.

• Citovat
  • Upravit
16066
14.1.11 09:28

mě malá rezignuje občas polední spánek asi od roka a je pravda, že když přes den nespí, tak veřer padá na pusu :mrgreen: ale kdž mi spí třeba dvě hodiny v poledne, tak to večer pak trvá..takže bych taky zrušila polední spaní..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
168
14.1.11 09:33

Jo, jo, souhlas. U nás to bylo stejně a po vynechání spaní usíná po 19 hodině,ale k večeru je na facku,protiva,ukňouraná,ale fakt spí mnohem líp :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2470
14.1.11 10:30

máme stejný problém a tak sem ráda za tohle téma..píšete ať se zruší odpolední spaní..no jo..jenže co pak ve školce?tam se děti přece dávají po obědě spát :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4737
14.1.11 10:34

Taky začínáme nějak ponocovat. Odpoledne spí od té dvanácté do třetí +-, tak s večerním usínáním je to horší. Ale když nejde spát odpoledne tak je tak mrzklý… :zed: Kdybych mu spaní zkrátila a probudila ho tak je rovněž protivný… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9549
14.1.11 10:39

Ano, malá byla taky od té 17hodiny na zabití, protivná, nikam se s ní nedalo moc chodit nebo jezdit, protože cestou zpátky by usla at už v autě nebo v mhd, takže nějaký ten čas to stálo za pytel. Ale ty dvě hodiny člověk nějak přežil a byla doba, kdy jsem jí dávala spát i v půl 7, takže to stálo zato. Časem se to upravilo, jednou za týden si třeba po obědě schrupla, dohnala deficit, my to večer přežili a pak zase nanovo. V té školce děti spí, to je fakt, ale jak jsem psala, Anežka byla unavená z dřívějšího vstávání a z celého toho nového kolotoče, takže nebyl větší problém s večerním usínáním. Ted už vydrží neusnout, ale je fakt, že je to pro ni otrava, takže pokud můžu, beru ji po obědě, ale když chodím do práce, tak nemůžu, no nedá se svítit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35923
14.1.11 10:49

Tak můj má 3,5 roku, ráno vstává v 7, po obědě spí hodinu a půl. A večer je pravidlo, že v 8 jde do postele, přečte se pohádka, zhasne a je mi jedno, jestli usne hned nebo za hodinu. Prostě v 8 večer musí být v posteli. A nějakou dobu ho slyším, jak si povídá, hraje si se psem (jorkšírem). Neusne hnedka, ale je si v posteli v pokojíčku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10664
14.1.11 10:50

Taky jsem to tak s nejmladším měla, kolikrát usnul až kolem půlnoci !!! :zed: :zed: :zed:
Zrušila jsem spaní přes den a mám jistotu, že jakmile ho večer uložím, do 5 minut je „tuhej“ !!! :dance: :dance: :dance:
Ze začátku to tedy bylo kruté, býval k večeru už hodně mrzutý, ale já vydržela a myslím, že už si prostě zvykl :wink:
Je teda pravda, že se občas stane a to většinou, když teda nejsme z nějakého důvodu venku…počasí na nic, je nemocný…že usne tajně na gauči. Ale jednou týdně, max. 1× za 14 dní se to jeho ponocování dá vydržet. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
TP
2782
14.1.11 10:55

ahoj holky,

čtu si tady vaše komentáře a závidím, že když zrušíte odpolední spaní, tak večer máte děti tuhé.
Já mám děti dvě, obě dvě si kolem 2roku odbouraly odpolední spánek. Ta starší chodí do školky a někdy tam usne někde ne. Mladší celý den nespí a večer je schopná řádit klidně i do 22:00 .. nechápu 8-o … po večerníčku se chodí umýt, nejpozději do 20:00 obě leží v posteli, ale takové 2hodiny opravdu trvá než usnou.
Pokud máte nějakou radu, ráda ji uvítám :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7245
14.1.11 10:56

JJ, jedině zrušit polední spaní. U nás to bylo taky tak okolo 2 a půl let…spala poo i 3 hod, ale pak šla spát třeba ve 22hod. Od 3let nespí poo…chvilku trvalo než si zvykla, ale teď je to pohoda a po večerníčku už je v postýlce :palec: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama