Ve 28m často pláče při kákání

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 24.10.15 08:46
ve 28m často pláče při kákání

Ahoj, mám problémy se synem.. čas od času se stávalo, že ho bolelo kákání..mel to tvrdší a kadil treba po dvou dnech…to je asi normální, že se to občas stane..ale posledni dobou pláče u kákání častěji a mě je líto, že ho to boli. Blbe je, ze stravu mu nijak zvlast upravit nemuzu, protoze toho moc neji.. pres den miva jen cokoladovy pudink opoledne k svacine a občas rano chocapic napul se ciniminis s mlékem..jinak nic cokoladove nema…cas od casu kinder vajicko..cim to muze byt, ze ho to tak trapi? :-( jeste dodam, ze moc nepije…odjakziva jsme meli problemy s pitim a ani ted tomu moc nedava, ale proste nej vic nedostanu.. existuje nejaky preparat, co mu pomuze? Treba nejaka probiotika nebo neco podobného jako doplnek stravy apod? Moc vam vsem budu vdecna za rady!!! :-(

Jo jeste obcas, kdyz se prave nemuze vykakat a snazi se a place, tak z nej jde takova tekutina…vypada to nejak jako kakao ma to takovou barvu svetle hnedou…neni toho moc, ale obcas mu to zkapne po noze, kdyz se snazi kakat…ale nijak u toho moc netlaci…to je normalni? Díky :kytka:

Příspěvek upraven 24.10.15 v 08:54

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Blanka89
Závislačka 3857 příspěvků 24.10.15 08:53

@veronika6913 pokud má málo teutin, odpověděla jste si sama. Pozor na to, může to být i horší, než bolestivé kakání, třeba poranění konečníku, nemluvě o ledvinách a játrech…

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 24.10.15 08:58

@Blanka89 a co s nim mam delat, kdyz mu to furt pripominam, ale on se proste nenapije? kdyz nechce zacne se akorat vztekat a je hnusnej :-( vcera mel vyjimku, kdy vypil cca 1 a pul lahvicky o 330ml…jinak vypije tak ani ne jednu :-( a vystvetlovat mu, ze jinak pujde do nemocnice, kdyz nebude pit apod. jeste nema smysl, jelikoz to nejak nechape…to, kdyz mu rikam, ze zas bude u kakani plakat a ze ho to bude bolet, kdyz nebude pit, samozrejme chape, ale nepomaha to a stejne se nenapije:-(

Billi
Nadpozemská drbna 26079 příspěvků 24.10.15 09:13

@veronika6913 a co když mu uděláš pití víc sladké?
Jinak na kakání je dobrá šťáva ze švestek.
Pokud by mu to dělalo problémy, tak se přiznám, že jsem matka ras a nacpala to do něj klidně dávkovačem na Nurofen. Dělala jsem to tak u obou svých dětí. Starší taky moc nepije. Na něj hodně pomáhá střídání hrnků, brček a dalšího…

Billi
Nadpozemská drbna 26079 příspěvků 24.10.15 09:16

@veronika6913 někde jsem četla, že ta tekutina souvisí s těžkou zácpou.
Probiotiky se určitě nic nezkazí, ale u něj to opravdu vypadá, že to souvisí s tím pitím. Opravdu nevypije víc než těch 330 ml? Ani žádné mléko?

AnastazieB
Echt Kelišová 8769 příspěvků 24.10.15 09:30

Zkus mu dat k piti svestkovou stavu nebo pridat vic jogurtu. Pokud nechce nebo to nepomuze, tak porid Lactulozu. Ta „tekutina“ je podle me taky ridsi hovinko, ktere obteka tuzsi kus, kterym je to ucpane…

lucie.edgar
Ukecaná baba ;) 2469 příspěvků 20 inzerátů 24.10.15 10:04

Šťáva ze švestek, já dávám od mala(já teda ředím),ale zkus to. A podle toho co píšeš, tak bych začala hodně dohlížet na to pití. Já malému minimálně každou hodinu vždy řeknu „pitíčko“ a musí se napít aspoň trošku. A ty už nedáváš mlíčko? To děti mají rádi, tak by ti aspoň vypil jednu flašku raz dva.

Blanka89
Závislačka 3857 příspěvků 24.10.15 10:41

@veronika6913 jak přinutit pít neporadím, sama jsem se s tímto nepotýkala, ale co zkusit pít spolu? Nevypije alespoň třeba kakao, ovocnou šťávu… zkoušet všechno možný. Nebo jak píše @Billi střídat hrnky, někdy děti rády sosají brčkem, jsou i takové sportovní lahve… nic nezabírá?

Já sama mám s pitím problémy, teda moje tělo takhle funguje, ale já za den vypiju tak 1,5 litru, když víc, je to zázrak.

Blanka89
Závislačka 3857 příspěvků 24.10.15 10:42

Ale dítěti nabízím furt čaj z láhve, ale mám ještě malého polokojence, tak u nás není problém

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 24.10.15 13:38
@Billi píše:
@veronika6913 a co když mu uděláš pití víc sladké?
Jinak na kakání je dobrá šťáva ze švestek.
Pokud by mu to dělalo problémy, tak se přiznám, že jsem matka ras a nacpala to do něj klidně dávkovačem na Nurofen. Dělala jsem to tak u obou svých dětí. Starší taky moc nepije. Na něj hodně pomáhá střídání hrnků, brček a dalšího…

Tak stridani a vse tohle uz mame za sebou, ted chce jen jednu flasku porad a kdyz zkusim jinou, tak vyzaduje tu co ma rad..ale samozrejme zkousim.. piti mi sladke nepije vubec. To jsem taky zkousela uz milionkrat i ruzne stavy, dzusy, caje, ale toho si jen cucne a jak zjisti, ze to je sladke, tak uz se nenapije. Obycejne vody se napije aspon sem tam trosku, kazdopadne vic nez toho sladkeho. Jinak ja mu davala strikackou, jelikoz nikdy nechtel pit a byl schopen za den vypit z cehokoliv i jen 20-50ml, tak jsem mu do dvou let davala strikackama abych do den aspon neco dostala. Ale rikala jsem si, ze to je jak u blbejch a ze uz neni zadny mimino. No a to mi jeste tenkrat i otviral sam pusu ale ted uz ani to nechce takze bych musela fakt nasilim. Svestky taky nevim jak do nen dostat..leda tou strikackou. Kolik je te svestkove stavy denne potreba aby mu to pomahalo? Presnidavky mi taky uplne prestal jist. Jsem z nej fakt uz na mrtvici. Nejhorsi je, ze u toho kakani rve jak tur a kdyz mu rikam, aby se nabumbal, ze zas bude kakani bolet a bude plakat, tak to na nej nezabira. Jemu je snad uplne jedno, ze ho to zas bude bolet. :zed:

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 24.10.15 13:38

@Billi a mleko uz vubec nepije

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 24.10.15 13:41
@lucie.edgar píše: Šťáva ze švestek, já dávám od mala(já teda ředím),ale zkus to. A podle toho co píšeš, tak bych začala hodně dohlížet na to pití. Já malému minimálně každou hodinu vždy řeknu „pitíčko“ a musí se napít aspoň trošku. A ty už nedáváš mlíčko? To děti mají rádi, tak by ti aspoň vypil jednu flašku raz dva.

Ja na to piti dohlizim neustale, ale kdyz nechce, tak se proste nenapije a zacne se vztekat a je schopnej, kdyz bych to do nej narvala strikackou, se i utopit. :-( pripkminam a nabizim furt :-( a mliko vubec nepije. Snese ho jen k snidani s lupinkama. To ma kazdy den cca 120ml mleka. A obcas kakao ale to si vetsinou take jen cucne a uz nechce

veronika6913
Závislačka 3395 příspěvků 24.10.15 13:43
@Blanka89 píše:
@veronika6913 jak přinutit pít neporadím, sama jsem se s tímto nepotýkala, ale co zkusit pít spolu? Nevypije alespoň třeba kakao, ovocnou šťávu… zkoušet všechno možný. Nebo jak píše @Billi střídat hrnky, někdy děti rády sosají brčkem, jsou i takové sportovní lahve… nic nezabírá?Já sama mám s pitím problémy, teda moje tělo takhle funguje, ale já za den vypiju tak 1,5 litru, když víc, je to zázrak.

Jak uz jsem psala, zkousim uz temer rok a pul vse mozne dokola i pit spolu i ruzna piti, doma mame nespocet flasek a hrnků, ze bych si mohla otevrit obchod i brcka jsem zkousela. Proste nic. Nic nezabira. Jeden cas zabiralo delat s nim na zdravi, ale na to uz se taky nechyta :-(

janpes
Závislačka 2884 příspěvků 24.10.15 15:14

To tekuté při tlačení se nazývá „enkoporeza“ neboli ukakávání, je to příznak těžší zácpy, kdy tekutá část stolice prostupuje ven a „špunt“ zůstává uvnitř. Každopádně bych to řešila, než si chlapeček vypěstuje psychogenní zácpu. Když se snaží tlačit a nejde mu to, pomohla bych glycerinovým čípkem nebo super je malý klystýr easylax. Posléze na změkčení stolice Laktulozu nebo Forlax.
také zvýšit příjem tekutin - když nechce moc pít, tak dávat tekutiny jinak - polévky, vývary, ovoce, pudink z džusu a chia semínek…

maarkeeta
Stálice 53 příspěvků 24.10.15 16:09

Znám, dcera tím trpěla cca od 18 měsíců. Zkoušeli jsme všechno - hodně pít, zavařeniny, probiotika… nic nezabralo. U nás to bylo psychické, zabral systém odměn. Za každý bobek byl dáreček. Začala jsem velkými - princeznovské šaty, krásná sukýnka,… ke konci to byly figurky z Kinder vajíček. A před půl rokem mi řekla, že už dárky nechce, že není mimino (jsou jí 4 :-) ). Úplně chápu tu bezmoc, bylo to fakt strašné. Taky nám pomohlo to, že jsem jí pořád opakovali, že bere kakací vitamíny (probiotika) a tím se jí to zlepší. Postupně tomu uvěřila.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama