Ve 3 letech nezralý na školku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Teruška85
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 20:38
Ve 3 letech nezralý na školku?

Maminky, třeba mi poradíte protože každá rada drahá a já si ráda vyslechnu různé poznatky. Mám tříletého synka(únor) a od října chodí do školky, chodí jen 2× týdně a to na dopoledne, chtěla jsem pomalu zvykat na kolektiv a před 3 rokem jsem nechtěla dávat na více dní. Postupně si zvykl, zezačátku plakával ale pak už úplně přestal, dost mu to tam celkově prospívalo, to jsme viděli, zlepšil se v mluvení, měl více poznatků. Po 3 roce jsem chtěla postupně docházku navyšovat na 4 dny v týdnu ale zase jen dopoledne, protože jsem doma s roční dcerkou. Vše se už zdálo být v pořádku, ale ted byl nemocný a 14 dní doma a od té doby nechce vůbec chodit a strašně pláče. Posledně mi udělal takovou scénu že jsem odcházela se slzami v očích. Promluvila jsem si s paní učitelkou a ta mi řekla, že mi musí říci, že by mu to zatím rozhodně nenavyšovala že tam ted dost pláče a celkově že je ještě na školku nezralý, že se moc nezapojuje do aktivit a tak. Přitom to není žádné zakřiknuté dítě, všude je ho plno a má rád společnost, ovšem jen když jsem mu asi nablízku. Když je doma, tak teda dost zlobí, nudí se a vymýšlí si pořád něco, je dost vzteklý a musí být po jeho. Mě to dost mrzí protože se skoro vůbec nemůžu věnovat mladší dcerce. Popravdě by mi velmi pomohlo kdyby chodil častěji, ale už jsme se domluvili že necháme jen ty dva dny. Myslíte si že je opravdu na školku nezralý? Vždyť ve 3 letech už děti chodí běžně denně do školky :nevim: nebo si jen vymýšlí aby mohl zůstat doma.Jen dodám, že když si pro něho příjdu je veselý a povídá mi co všechno tam dělali

Reklama

Reakce:

Makito
Kecalka 457 příspěvků 13.04.18 20:48

Myslím si, že jakékoliv narušení pravidelnosti je na škodu. Bohužel jsou děti nemocné a musí být doma, a u nejmenších dětí se stává, že si zvykají nanovo. Nevím, jak to paní učitelka myslela, že není zralý na školku, ale podle mě je to hloupost. Tříleté dítě pokud nemá postižení je zralé, hlavně tak jak píšeš, že není zakřiknutý, tak v tom nemůže být problém. Já vidím problém v tom, že je zvyklý chodit jen 2× týdně dopoledne, podle mě je lepší dítě dávat hned od začátku na celý týden, zvykne si, že to tak je a ví, že jak se vrátí po nemoci, že to tak bude zase. Vím, že je to psychicky náročné, ale já bych ho tam určitě dávala tak, jak bych potřebovala, on se zabaví a zvykne si. Neustoupila bych, i když vím, že bych byla z toho smutná. Od září bych ho tam už dávala na celý den, alespoň do 2 hodin, ať si zvykne na celodenní režim. Ty také potřebuješ chvilku pro sebe a pro malou.
Hodně štěstí a ať se daří! :* :hug:

Niky2
Kecalka 482 příspěvků 55 inzerátů 13.04.18 20:50

Dle meho nazoru to chce cas.Byl ted dlouho doma, takze si odvykl a bude to zase nejakou dobu trvat, nez najedete na svuj rezim.Az by byl po nejake dobe OK, nechavala bych ho tam na ty 4 dny, jak jsi mela puvodne v planu. Uvidis, ze se to zlepsi, nekterym detem to trva dele. A pokud je tam jen dopoledne a pri vyzvedavani vesely, nezda se mi, ze je to takova tragedie.To je asi statni skolka? Ono je logicke, ze plactive dite pani ucitelce pridelava praci, tak by byla radsi za dochazku jen 3× v tydnu. Jeste me napadlo, jestli se nemuzes treba pres sklo jit podivat, jak se tam chova, abys mela trochu prehled.Tebe by to treba uklidnilo. Drzim palce :kytka:

Helileli
Závislačka 2630 příspěvků 13.04.18 20:51

Ne, není zralý. A že děti běžné chodí, bys to měla někdy vidět ráno, jak to v šatně vypadá s těmi čerstvé tříletými… Buď ráda, že jsi doma a můžeš si ho nechat doma. Ono mu nic neuteče.
Dítě zralé na školku se chová jinak, to byl můj mladší, ve 2 a 3/4r odkracel do miniskolky, ani se neotocil.

A u dětí s malým věkovým rozdílem zkrátka to druhé vyrůstá s tím, že má sourozence, kterému se též musíš věnovat. Za pár měsíců si budou s trochou štěstí hrát samy a ty budeš mit klídek.

Veverko
Kecalka 256 příspěvků 13.04.18 20:56

No já bych nenavyšovala. Příjde mi to zbytečné když jsi doma a ještě k tomu až na 4 dny a kor když byl už trošku adaptovaný a zvládal 2 dny. Od září v klidu celý týden a určitě to bude líp zvládat. Pro dítě je těžké zapojit se do kolektivu dětí které se znají od začátku školního roku a najít si tam svoje místo. Určitě bych to nehrotila když vyloženě nemusíš. Abys mu ještě nevypestovala ke školce averzi.

Veverko
Kecalka 256 příspěvků 13.04.18 21:02

Jo, teď jsem zjistila, že do školky už chodil od začátku školního roku. Každopádně školní rok končí za dva měsíce, tak to bych mu už nic neměnila.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 21:02

@Veverko ale oni tam nastoupili všichni stejně, ta školka se otevírala od října, jenže mám pocit že ostatní děti tam právě chodí častěji. Jenže já jsem nechtěla aby tam před 3 rokem chodil častěji, právě jsem chtěla postupně, postupně zvykat

Teruška85
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 21:03

@Veverko ano :lol:

Martina84
Ukecaná baba ;) 1960 příspěvků 13.04.18 21:19

Já jsem na tom s dětmi stejně jako ty a syn začal chodit od řijna na plno. Zvykl si velmi rychle a ma to tam moc rad. Jak pises, kolektiv mu jenom prospel. Taky mi někdy ráno říká, že se mu tam nechce, ale pak kdyz ho vidim, jak je tam spokojený a odchazí veselý, v dobré naladě, neberu ho ráno vážně. Podle me je duležitá pravidelnost a neustupovat. Kolikrat jsem byla v šatně svědkem scény. Maminka odchazela v slzach a jen se za ni zavrely dvere, dítě přestalo a šlo si hrát. Syn mi doma taky zlobí, protože se nudí. Musim vařit, uklizet, starat se o malou a nedám mu takový program, jako ve školce. Ani malovat s nim nemůžu, protože mladší chce dělat vše s námi a kazí nám to :?

carola
Kelišová 6627 příspěvků 13.04.18 21:39

Jen to čtu a mám z toho hrůzu. Dcerce jsou čerstvě 2 roky a ve 3 letech se musím vrátit do práce. Také mi ti tříleťáci přijdou ještě taková polomimina. Nejraději bych ji dala až ve 4 letech, jenže se do práce vrátit musím.

quinsley
Zasloužilá kecalka 943 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 21:42

Může být nezralý. To má každé dítě jinak.
Nenavysovala bych a dala mu čas. Teď je hezky, můžete chodit porad ven, tam se oba zabaví. A uvidíš po létě.
Děti jdou malé jen jednou, uzij si je.

Teruška85
Zasloužilá kecalka 834 příspěvků 1 inzerát 13.04.18 22:06

Taky jsem si říkala že už to dojedeme takto ale v září už celý týden, mně právě plno lidí říká, že tak chodí málo a proto si tam nemůže zvyknout.

Kakachna
Extra třída :D 10461 příspěvků 13.04.18 23:11

@Teruška85 Dva dny jsou málo většinou bývá minimum na zvyknutí 3 dny v týdnu. Dala bych ho na víc dní v týdnu, ale jen na dopoledne. A ještě mě napadá jedna věc. Kolem třetího roku bývají děti citlivější. Tak i to může hrát roli.

Flyingfrog
Extra třída :D 12090 příspěvků 14.04.18 07:15

@Teruška85 Mně ty dva dny přijdou dost malo, navíc pokud to není dítě, které by školku milovalo.

Poslední musel nastoupit v prosinci do skupiny. Chodil na dopoledne tři dny, pak týden i na oběd a další už spal. A pak byly Vánoce a prázdniny. Od ledna já do práce a on už do odpoledne. Krásně tam zapadl a do školky se těší. Tři mu budou v srpnu.

No a proč to píšu. Je to třetí dítě, společenské a do práce jsem musela.

Tvůj syn je prvorozený, doma máma se sourozencem a školka jen dva dny. Do toho nemoc a je po zvykání. Nechala bych ho už teď na ty dva dny a od září na plno. A nebo si ho nech doma.
Ono to plačící dítě taky rychle nakazí o ty, které se těší. Syn mně normálně utíká bez rozloučení do třídy a nedávno v šatně řval (jako fakt řval) jiný kluk a syn najednou znejistěl.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

StarDance začaly tréninky a něco navíc. Kdo se dá letos dohromady?

Nové díly pořadu StarDance se nezadržitelně blíží, známé české osobnosti... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama