Ve 32. měsících né a né se vyčůrat do nočníku

332
6.8.13 15:04

Ve 32měsících né a né se vyčůrat do nočníku

Dobrý den maminky, vím, že už je tu spousty založených témat na nočník, ale to, že by ještě někdo ve 32měs. se do nočníku nevyčůral to jsem tu nenašla. Mám 32měs. dceru a né a né se vyčůrat do nočníku, čůrat chce jen do plínky. Na nočník a na záchod si sedne a chvíli tam i vydrží sedět, ale prostě se tam nechce vyčůrat, nejhorší je, že to dokáže držet i 8hodin a nepočůrat se, a když jí řeknu ať se počůrá, tak prostě nechce, pak je na ní vidět, že se jí chce už hodně čůrat a začne mě prosit ať jí dám plínku, já jí začnu vysvětlovat ať jde na nočníček, slibuji hory doly a stejně se nevyčůrá a to ani na travičku venku. Vidí to u své sestřenice, u dětí, že taky čůrají na nočník a že to nic není, ale prostě nic nefunguje. Já když těch 8hodin nečůrá a doma už hystericky prosí o plínu, tak já to už psychicky nevydržím a tu plínku jí dám, když dostane plínu, tak se mi ještě někdy zeptá„už můžu čůrat?“, já povětšinou dělám, že jí nevnímám, jsem z toho už pak sama na psychologa. Já nevím jestli má nějaký psychologický blok, nikdy jsme jí násilím na nočníku nedrželi, já už nevím jak jí mám přemluvit, že to nic není. Myslím si, že její mozeček už je dost zralý, aby věděla a myslím si, že ona ví, že se čůrá na záchod nebo na nočník, hlavně to vidí i u nás, že tam chodíme(na záchod)čůrat. Máme doma 4měs. mimi, ale neřekla bych, že by plínu chtěla jen proto, že jí má bráška. Mám taky hlavně strach, aby si něco neudělala s močákem, když jsem se ptala mého pediatra, tak mi jen řekl, že ve 3letech má dítě ještě nárok na plínu, ale mě se to úplně příčí jí tu plínu dát, jsem z toho už úplně zoufalá a na nervy. Doktor mi i řekl, že když už by nečůrala těch 8ho. d, tak by jí tu plínu dal. Měl to někdo taky tak u svých dětí, nevíte jak jí ještě jinak přesvědčit, já vím, že do 15let čůrat do plen nebude, ale já už se nemůžu dočkat, kdy jí to konečně v tom mozečku secvakne.

:(
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14857
6.8.13 15:12

Velmi dobre chapu, jak se citis, ja mela s dcerou neco podobneho, asi ve dvou a pul jsem ji prikovala na nocniku - ona sedela a dobry, koukala na pohadku a pak zacla panikarit, ze se ji chce curat a uz to nestihla - pustila to nocniku a v tu chvili to vsechno seplo a slo to raz na raz. Me to nekdy az prislo ze se boji curat do otevrenyho prostoru - nechtela treba chodit nahata. Zkousela jsem treba dat do nocniku plenu, ale to teda nepomohlo. Fakt pomohla nahoda.

tvoje holcicka si tu potrebu uz uvedomuje, jen se boji to pustit do vzduchu, az ozkousi, ze to nic neni, zlomi se to.

napada me zkouset plinu treba nezapnout jen pridrzet, pak treba kousek posunout, zkouset to nad nocnikem… :nevim:

nekdo si chvalil knizku „Co ma v pline mys“, ale neda se moc sehnat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.8.13 15:14

Ahoj. Chápu, že se ti to příčí, ale na tvém místě bych zkusila jí tu plínu nechat a neřešit to. Naše mladší byla bez plen sice už ve dvou letech, ale od roka a půl jsem byla přesvědčená, že má na to, aby pleny už nemusela mít. Nechtěla na nočník, na záchod s redukcí ani bez redukce, nechtěla čůrat venku do travičky. Pomohlo právě to, že jsem to přestala řešit a když jsme tu měli chlapečka (tříletého, který měl taky ještě plenky) a já se ho ptala, jestli nechce čůrat, tak se najednou moje dítě samo od sebe svléklo, sedlo na nočník a čůralo. Koukala jsem jak puk a musela se držet, abych ji samou radostí nepolekala a všechno nepokazila ;). Venku do trávy se pak zas naučila díky jinému o rok staršímu dítěti, holčičce kamarádky. V obou případech jsem ale byla smířená s tím, že to nejde a nehrotila to. Myslím, že dítě to vycítí a o to spíš nevyhoví. Přeju pevné nervy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3434
6.8.13 15:15

@katka 84 Moje malá bude mít tři roky v září a je to teprve asi 3 týdny, co začala chodit na nočník. Zkoušela jsem všechno možné i nemožné, slibovala, dávala zároveň s ní na hrnec její plyšáky,… nic nepomohlo, stejně se vždycky vyčůrala na koberec :zed: Ale pak se to najednou zlomilo a začala si sama říkat, plenku dávám jenom na noc. Teď je ve fázi, že čůrá jenom na nočník, nikde jinde. I když jsme na výletě, počká si až domů :roll: :lol:
Můj názor je ten, že si na to dítě musí přijít samo. Samozřejmě zkoušet, to ano, ale rozhodně ne násilím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17568
6.8.13 15:16

S tím zkušenost nemám, ale četla jsem o tom v jedné knížce, kde radili toto:
dát dítěti plínku, ale chtít, aby se do ní vyčuralo v blízkosti nočníku. Potom chtít, aby si i s plínou sedlo na nočník. Potom plínu sundat a dát na dno nočníku. V ten moment už je to prakticky zvládnuté..

Netuším, jak to může nebo nemůže fungovat v praxi, ale takhle to tam psali :-)

A sedí se jí na tom nočníku dobře? My jsme dceři museli koupit nočník-záchod od FP, protože ty klasické jsou pro ni nízké a špatně se jí na nich sedělo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.8.13 15:22

Ahoj vím o čem mluvíš ;-) Náš syn ještě na 3-lété prohlídce měl plenku :-( doktorka nám vysvětlovala že je aktivní a nemá na nočník čas, tak ať ho necháme a cca za dva měsíce zkusíme znovu. Nechali jsme ho a po 14 dnech sundal sám plenku a vyčůral se do nočníku :-) první den 2× nestihl doběhnout a od druhého dne je bez problémů a na noc už jí taky nemá. Odstavil se od plen sám a bez problémů.:-)
Vím jaký to pro tebe je taky jsem už byla zoufalá, ale takto to přišlo samo a bez nervů ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
332
6.8.13 15:38

@Etcetera78 nočníky máme tři různý a koupila jsem dokonce i na záchod redukci která je vypolstrované, tak aby jí netlačila třeba prdka a stejně si jen chvíli posedí a nic. Plínku do nočníku jsem taky zkoušela dát a to si na nočník už nesedla vůbec. I jsem plínu nastřihla, aby tekla, ale ty papírový to nasají a nic. Právě, že když jí dám plínu, tak se do ní vyčůrá a třeba do půl hoďky jí chce sundat a když jí řeknu ať si v tom ted je tak zas hysterák a rve si jí dolů. Nahá doma moc běhat nechce, pořád chce mít kalhotky nebo tepláky.
Tak já zkusím teď týden tu plínu vůbec neřešit, jen nevím jestli jí tu plínu mám tedy dávat pořád nebo jen když si o ní ona sama řekne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15672
6.8.13 15:52

@katka 84 A zkoušela jsi dát plínu látkovou? Já dávala obyčejné čtvercové do kalhotek, ale efekt to nemělo žádný :zed:.

Pokud si o plínu sama říká, tak bych asi dávala jen na požádání. Ale když si řekne, dala bych bez řečí, popř. jen řekla, že jestli chce čůrat do plínky, tady je, ale kdyby chtěla do nočníčku jako velká holka (to u nás platí skoro na všechno), tak ví, kde je nočník. Nebo zkusit naučit, že čůrá se (i když do plínky) na WC.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4450
6.8.13 16:00

@katka 84 Nevím, možná je to pitomina, ale nezkoušela jsi takové ty tréninkové kalhotky? Natáhnou se a vytáhnou, když nic. Je to v podstatě plenka, ale taková vylepšená a dělají se s krásnými motivy. Já je měla do zásoby, nakonec jsem je použila klasicky, poněvadž jsem koupila moc brzy, ale třeba by ji ty obrázky mohly nějak motivovat. Plenku bude mít v podstatě pořád a vypadá to hezky, třeba se to malé zalíbí a nebude je potom třeba chtít počurávat. Otázka je jestli si to nechá dát, poněvadž je to pořád jen plenka, ale fakt je jiná - taková kalhotková. Prostě se to obléká jako kalhotky. Co myslíš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
6.8.13 16:00

@hkac látkovou jsem taky zkoušela, prostě jsem jí dala jen do takových neprom. kalhotek, ale jak se vyčůrala, tak to zestran proteklo a když jsem jí pak chtěla dát podruhé, tak už řev, že tu nechce, že ta teče, proto nevím jak jí mám zošklivit tu papírovou plenu :nevim:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4450
6.8.13 16:04

@katka 84 Ona malá z tebe cítí i ten stres, že ti na tom záleží.

Máš výborného pediatra, který to akceptuje a ještě říká, že na to má nárok. Téhož názoru je i naše pediatrička. Ta dokonce akceptuje i noční pleny či noční pomočování do 5 ti let.

Si myslím, že pokud si malá uvědomuje to čurání, tak to je výhra. A jak s kakáním???

Plenku bych ji fakt dala a nefrustrovala se, ona to fakt cítí, myslím, že jste malinký kousek od toho aby to zvládal. Netlačí tě třeba školka???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
6.8.13 19:03

@Trojlístek to ten můj doktor mi právě taky říkal, že do 5let se to nijak neřeší, což mě teda už přijde opravdu extrém nosit ještě v 5letech pleny.
Kaká taky do plen, ale to zatím nějak neřeším, jde mi o to čůrání. Školku ted neřeším, jsem doma se 4měs. miminkem, ale chtěla bych jí tam příští rok už dát, tak budu doufat, že do té doby to nějak už půjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4450
6.8.13 21:42

@katka 84 Ale jen na noční nošení. Přes den by to děti měly zvládat dříve.

Si myslím, že to zvládne i vaše holčička. Chce to nějaký impuls. A pokud ji čeká školka až příští rok, tak se fakt zbytečně nestresuj. Fakt to bude dobré mnohem dříve, nejdůležitější je, že si to uvědomuje.

Není to moc výchovné, ale tady by možná byla na místě nějaká věcná odměna, když nějaké to čurací zařízení použije. Nemyslím, že to potom bude vyžadovat pokaždé, chce to překonat nějaký blok. Něčím ji namotivovat, to co má ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
6.8.13 21:58

@Trojlístek co se týče té odměny, tak tatínek jí slíbil, že když se vyčůrá, tak koupí kamion(hračku), má ráda celkem auta. A stejně nic, ještě dokonce pak chodí a všem se chlubí, že tatínek koupí kamion až se vyčůrá do nočníku :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama