Ve 37tt počínající infarkty na placentě

283
16.5.16 15:38

Ve 37tt počínající infarkty na placentě

Ahoj holky,
jsem dnes 36+2 (jedná se o druhé těhotenství, doma mám 5 letou dceru a v prním těhotenství jsem nic takového neřešila) a ráno na kontrole mi bylo doktorkou sděleno, že se začínají objevovat změny na placentě a že se jedná asi o malé infarkty, jak placenta stárne… 8o… snad to nekomolím…
Ptala jsem se, jestli se mám znepokojovat a prý že ne, že je to takhle ke konci těhotenství normální a příští týden (jdu v úterý 24.5. na poradnu a poprvé na natáčení ozev) to vše zkontroluje a dle aktuální situace mě pošle do porodnice, ať si rozhodnou, co dál nebo to bude ok… dělala mi UTZ, vše ok, jen prý budeme mít větší dítě - dle obvodu hlavičky a celkových rozměrů…
Nedalo mi to a brouzdala jsem na netu a pod pojmem infarkt placenty jsem našla neskutečné příběhy a dál to číst už nedokážu (ve většině případů mi přijde, že prostě placenta na konci těhotenství selhala, infakrt, smrt mrňouska a porod :,( ).
PROSÍM, může mi někdo potvrdit, že jste to od svého lékaře taky už někdy slyšely? Že prostě placenta „dostávala“ infarkty a nakonec to bylo ok a o nic nešlo?… si tak říkám, jestli do té nemocnice radši nebudu jezdit sama na kontroly „bokem“ mimo doporučení lékařky… nerada bych něco podcenila/zanedbala/pokazila… :nevim:
Díky za každý názor, zkušenost, radu… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1185
16.5.16 15:47

Na tvém místě bych zatelefonovala do porodnice a poradila se. Nějak nechápu, proč si gynekologové ty těhotné tak dlouho u sebe suší - já byla počínaje 36. týdnem předána do péče porodnice (sice musím uznat, že moje gynekoložka pak šla sama rodit, ale říkala, že to tak dělá běžně).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2023
16.5.16 15:47

Já tě nechci strašit, ale nelibilo by se mi, ze je vse o. k. a mam prijit za tyden. Mne placenta odesla v 37+0, uplne se urvala a stalo to malickeho zivot, mne malem take. Fakt to neni straseni, ale vydupala bych si castejsi UTZ, treba i si zajet na pohotovost, ze slabe citis pohyby at mrknou, jak odejde placenta je to v… Jinak samozrejme drzim palce at vse dobre dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
16.5.16 15:50

@Frnda to je hrozné, to mě mrzí :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5862
16.5.16 15:53

Rodila jsem 36+0 z jiných akutních důvodů, ale po vyšetření placenty tam ty infarkty taky byly. Nikdo to nekomentoval. Ale možná proto, že jsem měla štěstí, že jsem přežila. :nevim:
Na utz koukal o několik doktorů na ruznych mašinkách v rámci několika hodin. A nikdo nic takového nehlásil.

Příspěvek upraven 16.05.16 v 15:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
699
16.5.16 15:53

Radši bych jela do porodnice, mému doktorovi se nelíbila placenta a okamžitě mě poslal v 37tt na vyvolání. Kamarádka má z důvodu že se jí urvala a praskla placenta malou už 3m na přístrojích, které ji drží při životě, nevnímá, nikdy neotevře oči, nebudou si ji moci vzít domu, prostě čekají kdy se rozhodne sama odejít :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6354
16.5.16 15:55

@PM94 bože :( a jak se to tak stane???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2043
16.5.16 15:55

Měla jsem a chodila jsem co 2-4 dny na UTZ na kontrolu průtoků. U mě to bylo nakonec vše v pořádku až do porodu(rodila jsem lehce po termínu), ale kontrolovali to dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
16.5.16 15:58
@Efkaaa píše:
Ahoj holky,
jsem dnes 36+2 (jedná se o druhé těhotenství, doma mám 5 letou dceru a v prním těhotenství jsem nic takového neřešila) a ráno na kontrole mi bylo doktorkou sděleno, že se začínají objevovat změny na placentě a že se jedná asi o malé infarkty, jak placenta stárne… 8o… snad to nekomolím…
Ptala jsem se, jestli se mám znepokojovat a prý že ne, že je to takhle ke konci těhotenství normální a příští týden (jdu v úterý 24.5. na poradnu a poprvé na natáčení ozev) to vše zkontroluje a dle aktuální situace mě pošle do porodnice, ať si rozhodnou, co dál nebo to bude ok… dělala mi UTZ, vše ok, jen prý budeme mít větší dítě - dle obvodu hlavičky a celkových rozměrů…
Nedalo mi to a brouzdala jsem na netu a pod pojmem infarkt placenty jsem našla neskutečné příběhy a dál to číst už nedokážu (ve většině případů mi přijde, že prostě placenta na konci těhotenství selhala, infakrt, smrt mrňouska a porod :,( ).
PROSÍM, může mi někdo potvrdit, že jste to od svého lékaře taky už někdy slyšely? Že prostě placenta „dostávala“ infarkty a nakonec to bylo ok a o nic nešlo?… si tak říkám, jestli do té nemocnice radši nebudu jezdit sama na kontroly „bokem“ mimo doporučení lékařky… nerada bych něco podcenila/zanedbala/pokazila… :nevim:
Díky za každý názor, zkušenost, radu… :srdce:

myslim, ze tim ze jste tam uz dal cist nemohla a zeptala se tady, nijak nepomohla… :kytka: ja osobne bych sla ke sve lekarce znova, chtela bych to znova vse vysvetlit a rekla ji co jsem se dozvedela…

• Nahlásit
  • Citovat
2023
16.5.16 16:00

@PM94 :( kamaradce přeju hodně síly, našeho malého takhle drželi na přístrojích 6dní a bylo to těch nejkrutějších 6 dní, nedovedu si 3měsíce představit. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49172
16.5.16 16:06

Jo jed do nemocnice a trvej na tom, že chceš zůstat už pod jejich péči, aby tě hlídali co se v břichu děje.
Náš nejmladší je přesně 38tt narozený. Když se narodil. PA na říkala, že byl už nejvyssi cas, aby se narodil, že ta placenta byla z velké část černá (to říkala, že znamená, že už se kazila).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20736
16.5.16 16:08

@Efkaaa Proč už nejsi v péči porodnice? Moje dr. předává dál ve 35.-36. týdnu, pokud se jí cokoliv nezdá, tak hned.
Já bych teda asi na nic moc extra nečekala a klidně jim podepsala, ať to dítě dostanou ven co nejdřív.
S přibývajícími týdny těhotenství prostě placenta stárne, to je fakt, pokud je k tomu např. i těhotenská cukrovka, tak riziko stárnutí (=odumření) placenty je ještě vyšší. Nefungující nebo špatně fungující placenta znamená špatné vyživování dítěte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
KackaDoup
16.5.16 16:09

@Svistice presne,dite uz muze ven bez jakychkoliv rizik.

• Nahlásit
  • Citovat
3195
16.5.16 16:12

Koukám, že Frnda ti tu už psala… Já tě teda také nechci strašit, ale vydupej si častější kontroly a klidně bych v tomto případě byla radši za histerku a jezdila třeba obden do nemocnice, že špatně cítíš třeba pohyby, aby tě pro jistotu zkontrolovali. Bohužel, smutných případů je hodně, doporučuji je nečíst, jinak budeš v ještě větších nervech a rozhodně si moc nepřidáš.. Jinak já od 35tt byla tedy už v péči porodnice, takže bych normálně už jela do nemocnice do poradny se domluvit hlavně s nimi co a jak.. :hug: Hlavně se nestresuj a drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.5.16 16:23

@Efkaaa Ke konci těhotenství je to normální. Nechala bych se častěji sledovat - průtoky, ozvy… Jinak čekat (co jinýho?) Porod kvůli infarktům vyvolávat nebudou. :nevim:

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama