Ve 4 letech se začala počůrávat

160
29.10.19 12:57

Ve 4 letech se začala počůrávat.

Mám 4 leto holčičku, která od cca 2 let chodí už na záchod. Teď se mi bohužel začala opět počůrávvat. Resp. přiběhne, že chce čůrat, ale už má crbnuté v kalhotkách. Dříve se nám to stávalo, když jsme měli srůsty pipinky, ale nyní ji srostlou nemá, tím pádem to tato příčina nebude.
Trvá to cca měsíc a nebolí ji čůrání, ani teplotu nemá, takže snad to není ani nachlazení. Když se ji na to zeptám, řekne mi, že neví proč to tak je. Ale příje mi, že spíše to říct nechce.
Máme doma 4m miminko, tak mě napadlo, zda si tímto nehledá pozornost.

Máte s tím někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9603
29.10.19 13:43

No ještě počkej, někdy to tak děti maji, nic nekomentuj. Nejlíp uděláš, pokud nebude zrovna úplně durch, když si toho nebudeš vůbec všímat a kontrolovat ji. Zkus to chvilku vydržet, nenadávat, nedomlouvat, úplná ignorace, max řekni ať se jde převlíct. Moje dcera to má taky, taky měla kdysi srůst, ale tím to asi nebude, při srůstu vytéká ta moč, co tam natekla při močení a zadržela se tam. Odplenkovala se ve dvou letech, tak půl roku klid a pak to začalo. Přestala to úplně hlídat. Má velkou urgenci, hraje si a najednou letí, když se jí ptám pět minut před tím, tak se jí děsně nechce a ještě kroutí očima. V noci má taky problém, jednou ji musím vzbudit. Se stresem to dle mě nesouvisí, je to děsnej pohodář, usmátý dítě. Já ji ve čtyřech vzala na nefro, vyšetřili ledviny, močák před čuráním, po čurání, v laborce moč, diagnóza hyperaktivní močový měchýř, prostě v močovém měchýři probíhaji kontrakce a když je hodně plnej, tak při té kontrakci se trochu vypustí ven. Dostala léky, ale špatně je snášela, ale zabíraly, no měla z nich zácpu, takže jsme zase vysadili a problémy se vrátily. Teď má tak jednou za den přicvrknuto, ještě není předškolačka, tak další léky když tak nasadíme příští rok, nechci aby ji to zas nějak trápilo, ale ve školce se zas ještě lecco přejde, nechci aby se počurávala ve škole, ale letos tomu dám šanci ještě bez léků., ta zácpa byla fakt ech děsná, jak porod. Jinak existuje určitý težim, dítě musí pít pravidelně, ale né velké dávky, mělo by to být cca 1dcl za hodinu, ono když ta moč přitéká pomalu do močáku, tak to dítě to má víc pod kontrolou, nejhorší je delší dobu nepít a pak hodně naráz, nepít džusy, bublinky, kofein. Zaměřit se i na zácu, zácpa se nemusí projevovat jenom tak, že dítěti se nejde vykakat, ale děti co mají tužší bobky, tak taky můžou mít problémy s močákem, protože ten konečník se roztáhne, je v něm stolice a ta dráždí močák. No a taky jsem si všimla, nevím jak to máte vy, že tylde děti, mají něco společného, jsou to celkem divoši, moje třeba jde na záchod a cestou stihne jezdit na klice u dveří a tak, bude tam nějaká slabá hyperaktivita celého těla, tak teď jsme nasadili eye q a čekám, co to přinese :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3409
29.10.19 13:49

Já bych řekla že to bude druhým mimčem. Nemá čas doběhnout na wc nehledal bych v tom nic extra. Máme také miminko a hodně se u nás změnilo. Hlavně v klidu a jen upozornit, aby si příště dala pozor, aby ji to pak nestudilo atd a trochu ji ohlídat. Ono se to srovná časem ;) u nás se okusiji kousátka, jí s braskou příkrmy atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat