Ve 4. měsících odmítá první příkrmy. Mám počkat?

13.7.20 08:13

Ve 4. měsících odmítá první příkrmy. Mám počkat?

Ahoj, jsou to tři dny co jsme s naším 4. měsíčním chlapečkem začli s příkrmy. První den byl řev, druhý už nekřičel a něco i spapal, ale převážně jídlo vystrkuje z pusinky ven. Chci zkusit ještě i mrkvičku, začli jsme bramborem. Myslíte, že mám vytrvat, nebo ještě počkat? Dr. říkal, že můžeme pomalu zkoušet. Malý je plně na UM. Díky za názory

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14873
13.7.20 08:16

@Romanaavladik Pokud nechce, tak ho nenuť. A počítej s tím, že jídlo je pro něj něco nového a neví, co s tím. Takže to může vystrkovat a plivat. Zkus nabízet, ale pro začátek bude stačit, když ti olízne lžičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1236

Proč rvát dítěti ve 4 měsících příkrm, když evidentně není připravené? Nic mu neuteče, já bych ještě v klidu počkala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26437

@Romanaavladik
Klidně počkej, jestli přibírá a je spokojený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4432
13.7.20 08:17

U nás to stejný. Začínala jsem teda mrkví, protože je sladká. Brambora mě připadá moc těžká na začátek. Dcera jedla hned, syn odmítá. Zkusím znovu tak za 14 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 08:19

Zase se mi to nechce vzdávat po třech dnech. Jinak přibírá, ale začíná si přidávat mlíčka a vyžaduje ho častěji…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3343
13.7.20 08:19

To je uplne normalni, ze to ze zacatku spis plivou. Z prvnich prikrmu nemuzes cekat, ze se z toho naji. Je to spis o tom vyzkouset nove chute. A pres rev bych mu to necpala. Nic mu jeste neutece, kdyz s tim par tydnu pockate.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1491
13.7.20 08:20

@Romanaavladik Ahoj, klidne zkousejte, ale opravdu jen ZKOUSEJTE. :) Nejde o to, aby si za par dnu nahradil jeden chod. Mne dcerka asi 10 dni vzdy jen parkrat olizla lzicku. Dva dny dyni, mrkev, brambory, hrasek. Ten ji zachutnal a zacala olizovat vic, po tydnu snedla treba pulku te malinke sklenicky. Vzdy jsem doplnila mlekem potom (UM). Nez se nauci, ze maji v pusince neco jineho, budeou si s tim hrat, at jde o lzicku nebo jidlo :) vydrz a udelejte si z toho hru :) Chval ho, smejte se, ochutnavej pred nim tqky, nech ho osahat lzicku, at si do toho strci prsticek a da do pusy,… Dcerka mela obed nahrazeny asi za 6 tydnu bez UM po prikrmu a nicemu to nevadilo. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14873
13.7.20 08:21
@Romanaavladik píše:
Zase se mi to nechce vzdávat po třech dnech. Jinak přibírá, ale začíná si přidávat mlíčka a vyžaduje ho častěji…

Tak mu zkus dát opravdu jen tu lžičku na olíznutí, víc zatím není potřeba. Plivat to bude než si zvykne. Je to pro svaly úplně jiná práce. Potřebuje to čas. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.7.20 08:28

Moc děkuju za názory…tak bude zkoušet a uvidíme. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55
13.7.20 08:31

Já začala s příkrmy ve 4 měsících na radu doktorky, malé to kupodivu šlo a hezky papkala… jenže mi po pár dnech začala bojkotovat kojení, chtěla jen ráno a večer a to jsem si říkala, že je málo, takže jsem se na to vybodla a začala v půl roce. To už nešlo tak hezky, ale já jsem to nelámala (a stále nelámu) přes koleno a když nechtěla, tak jsem jí to prostě nenutila. Nerada bych v ní vytvořila nějaký blok v jídle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24574
13.7.20 08:35

Zkoušet klidně dál, ale samotná brambora není fakt nic moc ;) zkus mrkev, dýní atd

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
13.7.20 08:53

Dítěti dávej jen ochutnávat…třeba 2 lžičky. Necpi ho celou sklenickou. Taky jsem si říkala že jak může dítě sníst celý třeba 230g příkrm.. A o 2 měsíce později by pomalu holka snědla i nas. :lol: zpočátku to bude plivat než si zvykne. Hlavně mu to ničím neslad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17631
13.7.20 09:30

Nezacinej bramborem, detem samotny moc nechutná. Dej mrkev nebo dyni, jsou sladsi. Ale klidne pockej, ve 4 mesicich je brzo, jeste na to nemusi byt pripraveny. Ja davala v dobe, kdy se synove o jidlo sami hlasili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama